- Czy Trybunał Konstytucyjny ma prawo ocenić konstytucyjność ustawy czy nie ? - pytał Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM (17.08.2016 r.)
- Najpierw musi stwierdzić, czy ta ustawa jest konstytucyjna - mówił Kraśko. - TK stwierdza że jest – OK. Od tej pory jest to święte prawo – dodał Kraśko.
- TK działa na podstawie ustawy, którą uchwala parlament - podkreślał Bielan.
- Przede wszystkim na podstawie Konstytucji - stwierdził na to prowadzący audycję.
Szelma- Nie, w dzień świeci Księżyc
Starzec- Ależ słońce. Księżyc świeci nocą, w dzień jest ledwo widoczny, albo zgoła w ogóle niewidoczny
Szelma- Nie, nie, nie. W dzień świeci Księżyc. W nocy zresztą też. To jest przy tym ta wyższość Księżyca na Słońcem, że świeci i w dzień, i w nocy.
Szelma- To kręcenie, mataczenie, kłamstwo i manipulacja. Już małe dzieci wiedzą, że Księżyc świeci. Wystarczy wyjrzeć przez okno. Co widać ? Księżyc.
Starzec- Słońce jest tak jasne, że nie można go zobaczyć bez utraty wzroku. Dlatego go nie widać. Widać za to światło, którym oświetla wszystko. Również Księżyć. A Księżyc, bez względu na to, czy patrzy się na niego w dzień czy w nocy, nie powoduje oślepnięcia.
Szelma- To wykręcanie kota ogonem, mydlenie oczu i czcze gadanie. Księżyc świeci w dzień i dlatego jest jasno. Gdy Księżyc świeci w nocy, wtedy też jest jasno. I to jest najlepszym dowodem na to, że to dzięki światłu Księżyca jest jasno. I w dzień i w nocy. A Słońce ? Jeżeli jasno jest dzięki księżycowi, to światła Słońca nie widać, widocznie nie ma go. A jeżeli Słońca nie widać, to Słońca nie ma.
Szelma- Jest w tej sprawie bardzo mocny spór. Polityczny spór.
Narrator bynajmniej stronniczy - Sporu z Szelmą nie można rozstrzygnąć na drodze ani logicznej, ani naukowej, ani etycznej, ani tym bardziej prawnej. Z wyjątkiem drogi paraprawnej, metodami niemoralnymi i aetycznymi. I dlatego Szelmy uchwalają Ustawę mówiącą, że Księżyc świeci i w dzień, i w nocy, a Słońca nie ma. Bo jak kogoś nie ma, to nie ma racji. Rację ma silniejszy i ten kto głośniej krzyczy. I nikt silnego nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe. Szelma szanuje tylko trzy rodzaje prawa: Kaduka, siły oraz własne. Czyli de facto jedno prawo.
Komentarze
Pokaż komentarze (11)