Zioła prowansalskie
Nie są jednorodnym gatunkiem, ale mieszanką wielu ziół. Skład jej to długie wieki rozwoju kuchni europejskiej. Rzymianie podczas panowania na terenach dzisiejszej Prowansji, niezbyt gustowali w miejscowej kuchni. Aby uatrakcyjnić starofrancuskie dania, używali rosnących tam bujnie ziół. Z czasem zaczęto je łączyć, wykorzystując zalety poszczególnych roślin. Każda dostarczała innego smaku i aromatu. Rozmaryn, liść laurowy, tymianek, majeranek, bazylia i oregano razem komponują się świetnie.
Pachną tak, jak przed wiekami. Świetnie pasują do oliwy, pomidorów, sałaty, owoców cytrusowych, wina, orzechów i migdałów. Doprawiamy ziołami prowansalskimi potrawy warzywne. Nadają one aromat wszelkim połączeniom makaronów z sosami. Dobrze komponują się z rybami. Przyprawiamy nimi nie tylko dania, zaczerpnięte z obcych kuchni, ale także przyrządzane tradycyjnie, jak duszony drób.
Źródło: Kalendarz Polski
Miłość łatwiej znosi nieobecność lub śmierć niż zwątpienie lub zdradę - André Maurois.
Interesuję sie działalnością polskiego wymiaru sprawiedliwości, szczególnie władzą sądowniczą, a także orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości