Dzień samych porażek i kolejnych rozczarowań

Dobra. Miejmy to już za sobą. Po kolei.
Siatkarze przegrali finał z Francją 0:3.
Julia Szeremeta przegrała finał w boksie w wadze 57kg z Tajwanką 0:5.
W zapasach w stylu wolnym Robert Baran w wadze do 125 kg przegrał walkę o brąz z Gruzinem. W wadze do 97kg Zbigniew Baranowski wygrał pierwszą walkę z Mołdawianienem, ale potem przegrał z Azerem i, ze względu na to, że rywal później też szybko przegrał, odpadł z turnieju.
Łukasz Gutkowski w finale pięcioboju nowoczesnego zajął 15miejsce na 18 zawodników dopuszczonych do tej fazy. W rywalizacji kobiet żadna z Polek nie weszła do osiemnastoosobowego finału.
W podnoszeniu ciężarów w kategorii do 81kg Weronika Zielińska spaliła wszystkie trzy odejścia w rwaniu i nie została nawet sklasyfikowana.
Lekkoatletyka. Klaudia Kazimierska w biegu na 1500m zajęła miejsce 10-te. Tu nie można mieć pretensji. Polka pobiła przy tym rekord życiowy. Osiągnęła trzeci wynik w historii tego biegu w Polsce.
Maria Andrejczyk zajęła ostatnie, ósme, miejsce w ścisłym finale oszczepu.
Kontynuowały swoją bezmedalową passę kajakarki. Żadna z Polek nie dostała się nawet do finału. Dominika Borowska była 2-ga w finale B, co się przekłada w całym stadzie na pozycję nr 10, a Dominika Putto druga w finale C, co daje łącznie miejsce 18-te.
Robert Łukaszewicz nie wszedł do finału w skokach do wody z wieży. Zajął ostatecznie miejsce 14–te.
Nie odpadł w eliminacjach swojego wyścigu w keirinie kolarz Mateusz Rudyk i dzisiaj weźmie udział w wyścigu ćwierćfinałowym.
Tak to w skrócie te nasze prawie same porażki wyglądały.