Szef portalu TVP Info Samuel Pereira swoim wpisem na Twitterze zaatakował rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jego słowa spotkały się z falą ostrej krytyki. Oto niektóre przykłady oceny wpisu dziennikarza publicznego nadawcy.
Grzegorz Kramer (jezuita): Niedawno pisał Pan coś o "prywatnych sprawach rodzinnych". Szkoda, że już Pan o tym zapomniał. Myślałem wtedy, że na serio zależy Panu na rodzinie, nie tylko na tym, by znów być silnym w mediach. Niech Pan popatrzy na swoją rodzinę i wyciągnie wnioski o tym, co Pan robi.
Artur Dębski (były poseł, Twój Ruch): Wiesz najlepiej jak dotkliwe jest ingerowanie w sprawy rodziny Samuel. To zupełnie niepotrzebne i wyjątkowo nieeleganckie. Nawet jak sprawy dotyczą przeciwników ideologicznych trzeba zachować umiar. Naprawdę niepotrzebne.
Jacek Nizinkiewicz (dziennik "Rzeczpospolita"): W weekend pisałem, że ten medialny gnom to Hiena Roku. Pomyliłem się. Pracownik TVP to Hiena Wszechczasów!
Adam Buła (Polska Press): W każdej dobrej redakcji są ludzie, którzy uczą i prowadzą młodych, ambitnych dziennikarzy. To, co robi Pereira na portalu TVP Info czy dzieciaki z Wiadomości TVP albo anonimy z "wPolityce" jest tragiczne, ale to wyjadacze, którzy na to pozwalają i ich podpuszczają, są winni.
Katarzyna Markusz (dziennikarka, Jewish.pl): Na podstawie jakich kompetencji pan Pereira dostał pracę w TVP? Dlaczego tak szybko zapomniał, jak sam niedawno pisał o potrzebie własnej prywatności przy okazji konfliktu z żoną z dziećmi w tle? Już mówiłam, by nie nazywać pana Pereiry dziennikarzem. Podtrzymuję.
Mateusz Rędzioch (reżyser, dziennikarz): Pereira to jest największa chorągiewka, plastelinowy kręgosłup, zawsze szczeka, jak linia partii każe. Czekam z niecierpliwością na moment, gdy stanie się niepotrzebny i ze zdziwieniem zobaczy, jak maszyneria działa przeciwko niemu.
Później p. Pereira usunął swój wpis tłumacząc, że został on źle zrozumiany.
Należy zatem zapytać autora jak należy poprawnie zrozumieć jego wcześniejsze słowa? Nie spodziewam się odpowiedzi...
Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Polskie Towarzystwo Statystyczne I Historia Bez Cenzury.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura