Urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. podali, że fundacja Ex Bono z Opola otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości ok. 10 mln zł, (z czego na koszty admin, to ok. 2 mln zł). Siedziba Ex Bono, to prywatne mieszkanie, a osoby, które tam były, nie miały pojęcia o istnieniu fundacji.
Sam lokal, czyli siedziba Ex Bono również każe zadać kolejne pytania.
Rażącym przykładem nierzetelnego działania Dysponenta był również brak właściwego nadzoru nad wykonywaniem zadań przez Fundację Ex Bono. Pomimo niewywiązania się przez ten podmiot z umowy dotyczącej prowadzenia OPP w Opolu (skutkującego jej przedterminowym rozwiązaniem w czerwcu 2019 r.), Dysponent nie przeprowadził kontroli w miejscu wykonania drugiej realizowanej przez ten podmiot umowy (obejmującej pomoc pokrzywdzonym na terenie województwa śląskiego). Kontrola Fundacji została wszczęta dopiero we wrześniu 2020 r., po przekazaniu przez NIK informacji o niebezpieczeństwie powstania znacznej szkody w mieniu i nie została zakończona do dnia 4 czerwca 2021 r.
Źródło: https://www.nik.gov.pl/plik/id,24738,vp,27486.pdf
Absolwent Administracji Europejskiej. W przeszłości praca w roli statystyka w UEFA oraz w Przeglądzie Sportowym i Onet.pl. Polskie Towarzystwo Statystyczne I Historia Bez Cenzury.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka