Matematyczne zasady filozofii ufizycznienia.
Realne i wirtualne efekty elektromagnetyczne.
Przesłanka: Trzeci wymiar.
"Płaszczaki", żyjące na płaszczyźnie dwuwymiarowej, posiadają urządzenie pomiarowe (wektory niebieski i czerwony), które przemieszczają (w stronę białej strzałki) na powierzchni wstęgi Möbiusa.
Obserwacja płaszczaków:
- ruch postępowy układu pomiarowego prowadzi do tego samego miejsca,
- zachodzi zmiana zwrotu jednego wektora (oznaczony kolorem niebieski).
Czy na podstawie powyższej obserwacji płaszczaki odkryją trzeci wymiar?
Ułożenie:
Czy realne pole magnetyczne może być polem elektrycznym wirtualnych nośników ładunku elektrycznego?
Czy widząc na fotografii, na trzech płaszczyznach, dowolne ułożenie elementów (kolorów) na kostce Rubika, można wyprowadzić konstrukcję układu, tj., z jakich elementów się składa? Eksperyment musiałby być przeprowadzony na osobach, które nie znają kostki Rubika. Ile potrzeba wiedzieć o układzie, aby wyprowadzić uzupełnienie jego konstrukcji?
W prezentacji poglądowej fali elektromagnetycznej wykorzystuje się możliwość "ukazania" przestrzeni trójwymiarowej na płaszczyźnie dwuwymiarowej.
Hipoteza:
Realne pole magnetyczne to efekt pola elektrycznego wirtualnych nośników ładunku elektrycznego.
Założenie: Widzimy z przykładu kostki Rubika, że ułożenie hipotezy może zachodzić w oparciu o obserwacje fragmentu układu. Zatem można również ułożyć, że związek wymiarów jest efektem rodzaju oddziaływania. W powyższym przykładzie wykorzystane jest określenie rzeczywistości cząstek/materii realnej i wirtualnej, w którym jest tylko jedno pole - pole elektryczne, pochodzące od nośników ładunku elektrycznego - realnych oraz wirtualnych. Widzimy jednak tylko efekty elektromagnetyczne w poczuciu po stronie rzeczywistości realnej, związaną, np., z masą, tworzącej struktury, tj., atomy, molekuły, DNA, itd.
Cytat - "Z równań pola J. C. Maxwella można było otrzyma dwa ważne i ogólne twierdzenia:
1. Każda zmiana w czasie wektora E pola elektrycznego, powoduje powstanie prawoskrętnego wirowego pola magnetycznego B.
2. Każda zmiana w czasie wektora B pola magnetycznego, powoduje powstanie lewoskrętnego wirowego pola elektrycznego E." - Eine, "Pola fizyczne".
Zmiana w czasie czyni zmianę lewo/prawo -skrętną w przestrzeni.
Zmiana w czasie => zmiana w przestrzeni.
Test:
Zatem czy istnieje możliwość dokonania wyboru i konfrontacji, poznanych zjawisk i własności fizycznych, które względem siebie wykluczą hipotezę, że to, co uznane jako znane pole magnetyczne jest w rzeczywistości polem elektrycznym pochodzącym od wirtualnych nośników ładunku elektrycznego?
***
Dodane po wskazaniu Robakks 22 października 2019, 10:25.
Płaszczaki dostrzegają ograniczenie, krawędź, poprzez wysyłanie f.em./fotonów i ich odbicie od krawędzi. Zaważyli, że w trakcie przemieszczania kompasu igła magnetyczna wykonała obroty. Naukowców płaszczaków podzieliła opinia - jedni stwierdzili, że linie światła (czas pokonania drogi) wskazują na geometrię z trzecim wymiarem, a inni, że nie ma trzeciego wymiaru, zachodzi tylko zmiana pola magnetycznego.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie