Inspiracja "Elon Musk & WieB startup projekt" to określenie rozważań dotyczących scenariusza akcji przekazania do Elona Muska innowacji w postaci idei "puszka Snafu" w wybranym ułożeniu "inżynierii technologii i techniki hydroelektronowej".
Technologie, Badania i rozwój
Elon Muska test idei
Inspiracja: Elektrony w metodzie wprowadzania za pomocą działa elektronowego przenikają przez okienko próżniowe. Możliwe jest to, np. względem powietrza - link, YT: "Shooting an electron beam through air" (dostępne tłumaczenie PL) - "Wystrzeliwanie wiązki elektronów w powietrze. Specjalne okno o grubości 100 nm pozwala elektronom o energii 25 KeV przejść z lampy próżniowej do atmosfery, gdzie uderzają w ekran fluorescencyjny – CRT w powietrzu!"
Przesłanka: ”Wstrzykiwanie energii do puszki Snafu! Im więcej energii, tym więcej jest plazmy i ciekawych wizualnych artefaktów" - WieB.
W poprzednim odcinku:
Opis idei "Elon Musk & WieB startup projekt" obejmował ułożenia ofercie WieB-a skierowanej do Elona Muska w scenariuszu "nie ma o idei "puszka Snafu" w podręczniku akademickim". I WieB proponował w ofercie:
- Inspirację ideą "puszka Snafu" - zamknięty, odpowiednio szczelny aluminiowy zbiornik wypełniony wodą (poglądowo ujmując, np. "puszka po piwie", itp.), do którego wprowadzane są elektrony za pomocą działa elektronowego o mocy co najmniej 1 MeV. Po wprowadzeniu maksymalnej ilości elektronów nie są one ze zbiornika wyprowadzane. Od strony wewnętrznej ścianki zbiornika pokryte są odpowiednio cienką warstwą izolatora elektrycznego.
- Wykonanie prototypu instalacji badawczej w idei "puszka Snafu" w kierunku docelowego produktu i potencjalnie do zaoferowania uczeniom.Tym samym bez kontekstu do patentów.
- Opracowanie procedury badawczej. Celem badań byłoby porównanie pojemności elektrycznej w przypadkach: a). w wyniku naelektryzowana powierzchni zewnętrznej puszki, b). w wyniku wprowadzenia elektronów za pomocą działa elektronowego do zbiornika z wodą ("puszka Snafu").
- Opracowanie koncepcji wykładu do podręcznika akademickiego, dotyczącego inżynierii technologii i techniki hydroelektronowej na przykładzie idei "puszka Snafu".
- Propozycja WieB-a przekazana za pomocą internetu poprzez X-a lub e-mail.
X-sowy opis, szkic prezentacji
W tym odcinku "tniemy" pkt 2, 3, 4. Pozostaje w idei pkt 1 i wybieramy X-a z pkt 5.
Zatem akcja na X-sie metodą "Elon Muska test idei" czyli w założeniu WieB dokonuje translacji z salonowej blogidei na konto Elona Muska zgodnie z przesłanką: "A Musk chyba nie kuma po naszemu... Mogę po ichniemu, ale czy to będzie ktoś czytał?". Trzeba zatem dobrać minimum w idei "puszka Snafu" i uprościć jej prezentację wraz z dodaniem ułożeń promocyjnych. Zmiany:
- Nazwa idei: Określenie w idei "puszka Snafu" zamieniamy na "reaktor hydroelektronowy" (ChatGPT sugeruje oddziaływanie elektronów z plazmą wodną).
- Konstrukcja: Zbiornik ma kształt sześcienny (w idei założenia najbardziej łatwa i skalowalna konstrukcja). Pozostaje pokrycie wewnętrznej powierzchni odpowiednio cienką warstwą izolatora elektrycznego.
- Natura fizyczna: Ładowanie energii do zbiornika z wodą za pomocą elektronów z działa elektronowego.
- Zagadnienie promocyjne w idei "kostki Rubika":
- Nie ma w podręczniku fizyki o "reaktorze hydroelektronowym" i nauka nie wie, jak pojemność elektryczna oraz ile energii elektronów, wprowadzonych do zbiornika z wodą za pomocą działa elektronowego o mocy co najmniej 1 MeV, doda impetu idei "Make America Great Again"?
- There is no "hydroelectron reactor" in the physics textbook and science does not know how the electrical capacity and how much energy of electrons, injected into a tank of water using an electron gun with a power of at least 1 MeV, will add momentum to the idea of "Make America Great Again"?
Rys. (tymczasem opis w j. polskim)
I do rysunku dodana jeszcze, np. wybrana dwie ilustracje ChatGPT (przykład poniżej).
Skoro nie ma w podręczniku, to pozostaje liczyć na pozapodręcznikowe zainteresowanie Elona Muska ideą potencjalnie nowej technologii, jednak nie odbiegającej od stosowanych środków elektrotechnicznych. W idei hydrelektronowej jest połączenie złączem zbiornika wypełnionego wodą z działem elektronowym o odpowiedniej mocy.
Zatem możliwość ograniczona jest do metody pojemności tekstowej (ilość znaków) i graficznej (parametry pliku)w ramach jednego postu na X-e. Jeżeli post WieB-a na koncie Elona Muska nie zostałby usunięty, to internauci będą mogli skomentować przesłankę o idei hydroelektronowej. W domenie US również w internecie nikt niczego realnie nie skonstruuje, bo to wymaga w idei wybrania się do sklepu mając fundusze na opracowany projekt.
Ilustracja ChaGPT: Obraz przedstawiający eksperyment z działem elektronowym emitującym elektrony do sześciennego zbiornika wypełnionego wodą.
Ilustracja ChatGPT: Obraz przedstawiający profesjonalną instalację eksperymentalną, w której elektrony o energii 1 MeV są wprowadzane za pomocą działa elektronowego do szklanego zbiornika wypełnionego czystą wodą (woda destylowana):
PS. Założyłem konto na X-e. Pierwsze wrażenie to poczucie jakbym wszedł do ciemnego składu makulatury z "szuflandią" opisaną w j. agngielskim. Miałem kiedyś możliwość dostępu do składu makulatury. Stąd skojarzenie. Zatem wejście w X-a objawił się brakiem poczucia kontaktu społecznościowego. Może to też związane z przeszłością. Po doświadczeniu, dawno, jakieś parę lat temu na Twitterze, mam hamulec w przekonaniu, że konto szybko zostanie zablokowane.
*
ChatGPT:
Czy powierzchnię aluminiową można naelektryzować?
ChatGPT powiedział: Tak, powierzchnię aluminiową można naelektryzować, choć aluminium jest przewodnikiem elektrycznym. Naelektryzowanie aluminium jest możliwe w następujących sytuacjach:
- Elektrostatyczne ładowanie przez tarcie: Jeśli kawałek aluminium zostanie potarty odpowiednim materiałem izolacyjnym (np. plastikowym prętem), może dojść do chwilowego naelektryzowania powierzchni, ale ładunek szybko się rozproszy z powodu wysokiej przewodności aluminium.
- Indukcja elektrostatyczna: W obecności naładowanego obiektu w pobliżu, elektrony w aluminiowym przedmiocie przemieszczą się, tworząc obszary o przeciwnym ładunku na jego powierzchni. Po uziemieniu lub rozdzieleniu obiektów, aluminium może zachować pewien ładunek.
- Kontakt z innym materiałem: Jeśli aluminium dotknie naładowanego przedmiotu, może przejąć ładunek w wyniku przepływu elektronów.
W praktyce jednak ładunki na aluminium rozpraszają się bardzo szybko, chyba że jest ono odpowiednio izolowane.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie