Szkic idei inżynierii technologii i techniki hydroelektronowej
Szkic idei inżynierii technologii i techniki hydroelektronowej
mannet mannet
48
BLOG

Fizyka i ryzyko: Kto finansuje nieznane i nieprzydatne?

mannet mannet Technologie Obserwuj notkę 0

Technologie, Nauka

Zysk ukryty w idei

Motto: "Internet może być w idei jak Albert Einstein, jednak nie może być jak Elon Musk".

W idei inżynierii technologii i techniki hydroelektronowej poniższy szkic scenariusza eksperymentu obejmuje emisję elektronów z działa elektronowego do zbiornika wypełnionego gazem i wodą. Miało być tylko wprowadzanie do wody, ale ChatGPT proponuje to inaczej. To niech mu tak będzie. Nie ma eksperymentu w podręczniku.

Ilustracja ChatGPT: obraz przedstawiający eksperyment z wprowadzeniem elektronów do zamkniętego zbiornika wypełnionego wodą, interakcje elektronów z cząsteczkami wody.

image

Zatem w tej idei eksperyment jest nieznany. A czy jest przydatny? Nie, nie jest. Dowodów brak, że tak jest. Zatem to tylko hipoteza: eksperyment nie jest przydatny, nie warto na niego wydawać pieniędzy, nie ma w nim korzystnych wyników dla zastosowania w  biznesie technologii i techniki. To jest oczywiste. No bo niby skąd wziąć te elektrony, które byłyby wyemitowane z działa elektronowego? Przecież w idei hydroelektronowej obwód elektryczny nie jest zamknięty. Elektrony są wprowadzane do zbiornika  i nie są z niego wyprowadzane. Jeżeli zbiornik jest szczelny. To jest idea wbrew naturze. Zatem jest bezkonkurencyjna.

Nauka to jest to czym zajmują się naukowcy, a naukowcy zajmują się tym co jest korzystne i uzasadnia wydanie pieniędzy. Nauka nie działa tam, gdzie jest ryzyko wydatku. Wydatek naukowy tylko potwierdza lub nie potwierdza hipotezę. W obu przypadkach to jest wiedza. Natomiast to biznes działa tam, gdzie jest ryzyko wydatku. Ryzyko poniesienia kosztów bez korzyści stanowi barierę w idei gospodarki konkurencyjnego biznesu.

Idea "puszka Snafu" jest jedną z wielu w internecie. Dobrze się wpisuje w trend eko energetycznej domeny. Idea "puszka Snafu" jest jak nie ułożona "kostka Rubika" w wirtualnym scenariuszu: czy w realu można ją ułożyć?

Ilustracja ChatGPT: Poprawiony obraz przedstawiający emisję elektronów bezpośrednio do wody w zamkniętym zbiorniku:

image

Duże kulki to w idei obrazu prezentacja, że woda składa się z cząsteczek H2O i jonów.

ChatGPT: Zasięg elektronów w wodzie i w parze wodnej zależy od gęstości ośrodka i energii kinetycznej elektronów.

1. Zasięg elektronów w wodzie (ciecz): Typowe energie elektronów beta od 0,1 MeV do 3 MeV. Zasięg w wodzie:

  • Dla energii 1 MeV zasięg wynosi około 4-5 mm.
  • Przy energii 3 MeV zasięg do około 10-12 mm.

2. Zasięg elektronów w parze (gaz): Para wodna ma wpływ na zasięg z powodu gęstości (~0,6 g/m3 w 100°C), która jest mniejsza, niż wody (~1000 g/L), więc elektrony mają większy zasięg. Zasięg w parze wodnej dla energii elektronów 1 MeV wynosi 8,3 m.

*

Zakres powyższej idei hydroelektronowej jest minimalny - wprowadzenie elektronów do wody. Nie ma dodatkowo innych działań, jak np. działanie promieniowaniem mikrofalowym na wodę i wprowadzone do niej elektrony.

*

Podstawę fizyczną zysku w domenie technologii i techniki nie odkrywa się teoretycznie. Kartka papieru i ołówek nie wystarczą. Trzeba wybrać się na zakupy. Złożyć układ techniczny i wykonać eksperyment. Tego blogosfera klawiatury nie uczyni.

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Technologie