Hasło "Make America Great Again" („Uczyńmy Amerykę znów wielką”) zostało po raz pierwszy użyte przez Ronalda Reagana w 1980 roku podczas jego kampanii prezydenckiej. Wówczas Reagan odwoływał się do potrzeby odnowy i przywrócenia stabilności oraz dobrobytu po trudnym okresie lat 70., naznaczonym wysoką inflacją, kryzysem energetycznym i utratą zaufania społecznego. Donald Trump ożywił to hasło w swojej kampanii w 2016 roku, nadając mu nowe znaczenie w kontekście XXI wieku, co stało się jednym z kluczowych sloganów jego polityki.
Polityka, USA
Innowacja, wyczyn, spełnienie
Przesłanka:
Prezydent Donald Trump. Republikanie dysponują większością w obu izbach Kongresu US. J.D Vance wiceprezydentem. Elon Musk profuturo w administracji prezydenta US.
Archeologia idei
W tym ułożeniu "ustawa o wspieraniu rozwoju narodowych kompetencji innowacji w ramach systemu telemechaniki i telepracy kosmicznej Unii Stanów Zjednoczonych" sięga do idei "Make America Great Again" Partii Republikańskiej". Hasło "Make America Great Again" („Uczyńmy Amerykę znów wielką”) zostało po raz pierwszy użyte przez Ronalda Reagana w 1980 roku podczas jego kampanii prezydenckiej. Wówczas Reagan odwoływał się do potrzeby odnowy i przywrócenia stabilności oraz dobrobytu po trudnym okresie lat 70., naznaczonym wysoką inflacją, kryzysem energetycznym i utratą zaufania społecznego. Donald Trump ożywił to hasło w swojej kampanii w 2016 roku, nadając mu nowe znaczenie w kontekście XXI wieku, co stało się jednym z kluczowych sloganów jego polityki.
W tej idei celem ustawy jest wprowadzenie wszystko co jest niezbędne, aby Amerykanie mogli realizować własne projekty, bezzałogowe misje kosmiczne, np. księżycowe pomysły techniczne metodą crowdfunding w domenie USA w ramach amerykańskiego systemu telemechaniki i telepracy kosmicznej, podążając od granicy idei - do ogłoszenia przez NASA, że już żaden ośrodek naukowy i/lub badawczo rozwojowy nie złożył pomysłu koncepcji uspołecznionego projektu w celu uzyskania od agencji rekomendacji, która jest niezbędna przed zaoferowaniem projektu w metodzie crowdfunding.
To bezpośrednie otwarcie przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni Księżyca, który w idei jest "częścią Marsa" dla finansowania metodą crowdfunding przez obywateli Stanów Zjednoczonych projektów bezzałogowych telemechaniki i telepracy kosmicznej, aż do wyczerpania pomysłów czyli ostatecznego spełnienia, nazywane jest w tym ułożeniu "Nowa Republika".
Dlaczego Partia? Dlatego, że będą niepowodzenia. Niejedna innowacja w rywalizacji z naturą kosmosu upadnie. Ktoś musi wpierać darczyńców w metodzie crowdfunding i głosić "damy radę" w idei "Make America Great Again". W idei "Nowa Republika" zmaga się z naturą pozaziemską do ostatniego pomysłu.
FanClub start-up US Space.Jump
J.D. Vance - "Bidoki sięgają Księżyca". To w idei była nazwa programu badawczego w domenie "Pasa Rdzy". Polegającego na udostępnieniu metod i narzędzi sztucznej inteligencji dla osób zainteresowanych zaangażowaniem się w celu rozpoznania idei "eksportu bez importu" robotów na Księżyc w scenariuszu telemechaniki i telepracy kosmicznej oraz zdalnym koordynowaniem ich pracy na Księżycu ("po co i dlaczego takie drogie"). W tym rozpoznanie czy uspołecznione projekty misji bezzałogowych opłaca się w domenie gospodarki Stanów Zjednoczonych finansować metodą crowdfunding? W idei program badawczy był finansowany przez Elona Muska. Oczywiście w założeniu potencjalnie realny scenariusz może być inny. W szczególności w nawiązaniu do przesłanki na początku notki.
E. Musk - "Trump Monolit". To w idei była nazwa amerykańskiego systemu satelitarnego dedykowanego dla telemechaniki i telepracy kosmicznej. W początkowym ułożeniu wobec Księżyca, a w perspektywie również wobec Marsa. W idei budowa systemu przez SpaceX była finansowana metodą crowdfunding. Oczywiście w założeniu potencjalnie realny scenariusz może być inny. W szczególności w nawiązaniu do przesłanki na początku notki. //"Trump Monolit" - notatnik idei (link)//
D. Trump - "Ustawa..." - Początek idei "lecimy dalej - na Marsa" był czasie, gdy Donald Trump był prezydentem Stanów Zjednoczonych. I tak się złożyło, że w tej idei obecnie nic się nie zmieniło.
W idei FanClub to była co rocznie statystyczna grupa 10 mln darczyńców w US, z których każdy w ciągu roku wpłaca na uspołecznione bezzałogowe projekty kosmiczne po $1000:
Ustawa... → innowacje (crowdfunding) → wyczyn (telemechanika i telepraca) → spełnienie (koniec idei)
Transfer idei
Polonia → US (idea N.B.P /nauka, biznes, polityka/) → J.D. Vance (Elon Musk) → Donald Trump
Zatem transatlantycki transfer idei wymagałby ułożenia jej od nowa po amerykańsku wg uwarunkowań N.B.P. w USA i rekomendacji J.D Vance'a. Odpowiednia kumulacja opisu idei po amerykańsku na poziomie skali prezydenta Stanów Zjednoczonych w "wersji medialnej na biurko" Donalda Trumpa nie powinna zajmować więcej niż dwie strony formatu A4 - jedna strona na tekst, a druga strona na rysunek.
Ilustracja ChatGPT
ps.
Zatem w założeniu internetu dyskusji projektowej są większe szanse na transfer idei "puszka Snafu" do US.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka