Polityka, Wybory
Na poligonie i w pałacu
Motto w idei start-upu ułożenia prezydenckiego:
"Panie prezydencie, melduję wykonanie zadania".
W idei: "uspołeczniony wizjoner obrony narodowej" z praktycznym doświadczeniem w rzeczywistości NATO.
Przesłanka: "Ambasador RP przy NATO, przewodniczył delegacji w okresie lipiec 2019 – maj 2024."
W tym scenariuszu prezydent Andrzej Duda ogłasza swoją propozycję, że w jego idei kandydatem na najwyższego Zwierzchnika Sił Zbrojny Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku jest Tomasz Szatkowski.
Kadencja prezydent RP trwa 5 lat. To jest okres czasu realizacji projektu podobnie jak w przesłance.
Pytanie medialne
W scenariuszu salonowej idei w tytule artykułu redakcyjnego "Polska buduje mniejszą wersję US Army. Czy nas na to stać?" jest wyzwanie wobec potencjalnej kampanii wyborczej - Tomasz Szatkowski, jako kandydat, musiałby ukazać wizję jak to byłoby nas stać, gdyby był prezydentem RP? I to taką, za którą zagłosowałoby większość wyborców o ~500 tys. wg miary z poprzednich wyborów prezydenckich w przypadku tury wyborczej, w której jest dwóch kandydatów.
W koalicji rządowej głosy, aby był jeden wspólny kandydat na prezydenta RP oraz w idei, aby I tura prezydenckich wyborów była "międzypartyjnymi prawyborami w koalicji". W wyborach prezydenckich w 2025 roku Rafał Trzaskowski (założenie, że będzie kandydatem), będzie posiadał lepszy start-up na gruncie programowym koalicji rządowej niż w poprzednich wyborach.
Nic w powyższym scenariuszu jako ułożenie w idei prezydenta Andrzeja Dudy nie jest jeszcze spełnione. Rzeczywiste są możliwości gospodarcze Polski. Zatem jest możliwa odpowiedź na postawione w idei i w kontekście pytanie: "Polska buduje mniejszą wersję US Army. Czy nas na to stać?" Czy odpowiedź zależy od tego kto będzie prezydentem Polski w 2025 roku?
Rafał Trzaskowski vs Tomasz Szatkowski
W tym ułożeniu kandydaci mają równe i przeciwne szanse w idei Polski.
Trzaskowski cywilne, a Szatkowski wojskowe. I będą głosić odwrotnie?
Wyborcy w tej konfrontacji będą otwarci na ich polski interes przez 5 lat.
Ułożenia:
W tej idei Rafał Trzaskowski otrzymuje totalne wsparcie Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego. Jednak w założeniu idei Tomasz Szatkowski wie, że trud kandydata w wyborach prezydenckich jest o wiele mniejszy niż żołnierzy na poligonie.
Jak w idei zagłosowałby Prezes PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz?
Jak w idei zagłosowałaby stolica:
Rafał Trzaskowski ← prezydent Warszawy → Lech Kaczyński → Andrzej Duda → Tomasz Szatkowski
Dopisane
(w/p idei +500 tys. głosów liczyć się może nie tylko tradycja, ale również każda nowość, innowacja)
W idei są dwie innowacje (w załączeniu), które wymagają zainicjowania dyskusji, start-upu wymyślenia funkcjonalności podmiotowej i przedmiotowej. W założeniu poszerzają możliwość kandydatów:
1. "Izba Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej".
Szkic. Scenariusz powołania "Izby Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej" - działającej jako zgromadzenie zwyczajne/nadzwyczajne zarządów organizacji wskazanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2008 r. w sprawie określenia ogólnopolskich organizacji jednostek samorządu terytorialnego, które są uprawnione do wyznaczania przedstawicieli do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.
2. "Biura Regionalne Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej".
Szkic. Idea umożliwia inicjatywę grupową - szef biura "prezydenckim ministrem regionalnym".
Elektorat wykazuje zainteresowanie innowacjami, jak np. start-up idei "Twój Ruch", ".Nowoczesna", "Kukiz'15", "Konfederacja Wolność i Niepodległość". Były jednak związane z ugrupowaniami partyjnymi. Natomiast dwie powyższe mają w idei lokację terytorialną.
***
Fot. - https://x.com/T_Szatkowski/
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka