Ilustracja ChatGPT
Ilustracja ChatGPT
mannet mannet
36
BLOG

Szybciej od światła w idei "międzyprzestrzenny przeskok hiperboliczy"

mannet mannet Technologie Obserwuj notkę 3

Kwant idei

Idea:
We wszechświecie rozszerzającej się przestrzeni niemożliwy jest kosmolot szybszy od światła.
Zatem trzeba zatrzymać rozszerzanie się przestrzeni wszechświata, aby kosmolot był możliwy.

image
Ilustracja ChatGPT

W tym ułożeniu pozostajemy w domenie idei prof. Andrzeja Dragana i jej współautorów. Dodanej w poprzedniej notce (link). ChatGPT: "Hipoteza profesora Andrzeja Dragana dotyczy teoretycznych zjawisk związanych z istnieniem cząstek poruszających się szybciej od światła, tzw. tachionów, oraz przestrzeni, w której mogą one istnieć. Hipoteza ta rozszerza klasyczną teorię względności i bada, jakie konsekwencje dla naszej fizyki miałoby wprowadzenie takich bytów".

W czwartym przybliżeniu (?).

Ewolucja o przestrzeń

ChatGPT stawia przesłankę, że elektrony i pozytony bez masy spoczynkowej, nazywając ich hipotezę jako "cząstki bezwładnościowo bezmasowe", poruszają się wyłącznie z szybkością c, tak jak bez masy spoczynkowej przemieszczają się fotony, niezależnie od ich wzajemnego oddziaływaniach w idei elektrostatycznej i elektrodynamicznej. "Prawo Coulomba dotyczy ładunków elektrycznych, niezależnie od tego, czy cząstki te mają masę spoczynkową, czy nie. Kluczowym czynnikiem w prawie Coulomba jest obecność ładunku elektrycznego, a nie masa. Elektrony i pozytony mają ładunek elektryczny o tej samej wartości, ale przeciwnym znaku. Dlatego oddziałują ze sobą elektrostatycznie zgodnie z prawem Coulomba. Cząstki, które nie mają masy spoczynkowej (np. fotony), nie mają również ładunku elektrycznego, więc prawo Coulomba ich nie dotyczy:

  • Ładunek elektryczny jest fundamentalną własnością cząstek, która istniała niezależnie od masy i mechanizmu Higgsa. Elektrony i pozytony zawsze miały ładunek elektryczny, nawet zanim uzyskały masę.
  • Elektrony i pozytony bez masy spoczynkowej nadal oddziaływałyby zarówno elektrostatycznie, jak i elektrodynamicznie, ponieważ ich ładunek elektryczny pozostałby niezmieniony.
  • Oddziaływania elektrostatyczne (zgodne z prawem Coulomba) oraz elektrodynamiczne (jak siła Lorentza i emisja promieniowania) byłyby inne ze względu na to, że cząstki bez masy poruszałyby się zawsze z prędkością światła.
  • Różnice dotyczyłyby głównie dynamiki ruchu: cząstki bez masy nie mogłyby zmieniać swojej prędkości, ale mogłyby zmieniać kierunek ruchu pod wpływem sił elektromagnetycznych.

W tym ułożeniu wszystkie zmiany są w idei ewolucji o przestrzeń.

Międzyprzestrzenny przeskok

W idei "matematyczne nukleony" zachowały możliwość poruszania się kosmolotu w obu przestrzeniach.
Masa spoczynkowa m0=const. oraz masa relatywistyczna dotyczy masy elektronów i pozytonów bez m0.

W idei ruchu w przestrzeniach oddzielonych przez c napęd do rozpędzania i hamowania wymaga energii.

Rys. 1.
image

W tej idei zakupiony bilet na podróż kosmolotem "gwarantuje prawdopodobieństwo przeskoku międzyprzestrzennego", ale go nie zapewnia, że zajdzie takie zdarzenie. Ups.

Zatem w tym ułożeniu wydaje się, że istotna wychodzi zmiana przyrostu w czasie Δt prędkości Δv. W poprzednich rozważaniach przyjęte było, że przyspieszenie maksymalne kosmolotu w czasie Δt nie może być większe od przyspieszenia ziemskiego g ≈ 9,8 m/s2 ("człowiek lecący wewnątrz maszyny - Bacon"):
Δv = g * Δt
Im mniejszy czas Δt, tym mniejszy przyrost Δv. I w idei nieokreśloności Δv przechodzi do domeny zasady nieoznaczoności Heisenberga. I wówczas może się zdarzyć "przenikanie przez barierę szybkości świtała" w stronę zależną od danej przestrzeni "rozpędzanie czy hamowanie" - "międzyprzestrzenny przeskok kwantowy".

*
Rys. 2.

image

Dla v = ∞ cząstka jest w każdym punkcie na powierzchni zewnętrznej lub wewnętrznej sfery przestrzeni π (pi). I każdy punkt w idei sfery tej przestrzeni jest punktem środkowym w przestrzeni π (pi).

*

W załączeniu

  • Matematyczne nukleony: Ułożenie w tabeli symbolicznie rozdziela nukleony (neutron, pozyton) na posiadające masę spoczynkową i nukleony (antyproton, antyneutron) nieposiadające masy spoczynkowej. Co umożliwia poglądowe ominięcie zależności masowej w idei materii z masą spoczynkową i antymaterii bez masy spoczynkowej, pozostawiając matematyczne zasady filozofii ufizycznienia w kontekście do ładunku elektrycznego i jego uzupełnienia do +1 i -1.
  • Przestrzeń π (pi): Przestrzeń wszechświata się nie rozszerza i prosty tor światła (f.em) jest w niej zakrzywiony przez π (pi).

Zobacz galerię zdjęć:

Szkic icei: matematyczne nukleony
Szkic icei: matematyczne nukleony Szkic idei: przestrzeń π (pi) Szkic idei: międzyprzestrzenny przeskok
mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (3)

Inne tematy w dziale Technologie