ChatGPT - ilustracja w idei szef Departamentu Telemechaniki i Telepracy Kosmicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki
ChatGPT - ilustracja w idei szef Departamentu Telemechaniki i Telepracy Kosmicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki
mannet mannet
91
BLOG

"Trump, Vance, Musk - pas rdzy": pierwsze zatrudnienia w idei projektu badawczego

mannet mannet Technologie Obserwuj notkę 4

Technologie, Badania i rozwój
Polityka - USA (wybory, high-tech)

*

image

*

Motto: "Drill baby, drill" (wierć, mała, wierć) - Donald Trump (w wywiadzie z Elonem Muskiem).

Dziwni i nienaiwni

Inspiracja: Bidoki sięgają Księżyca za pomocą AI w idei metody telemechaniki i telepracy kosmicznej.

Notka w wersji scenariusza republikańskiego wymagałaby ułożenia w domenie amerykańskiej kultury, opartego na ścieżce znajomości dotarcia do idei "Trump, Vance, Musk". Tu szkic ułożenia o wybranym projekcie finansowanym przez Elona Muska. W tym ułożeniu "wydajemy pieniądze Elona Muska". Notka w opisie idei badawczej zawiera wirtualną "nakładkę-echo" z kampanii wyborczej. Poglądowo ujmując, jak w historii systemu operacyjnego DOS i nakładki graficznej Windows. DOS w tej symbolice to instrukcje metody badawczej, a ich prezentacja interfejsem graficznym poszerza domenę użytkowników. W notce motto przeniesione jest na Księżyc.

O wykluczeniu SpaceX z programu Artemis

W prezydenckiej kampanii wyborczej dziwna jest, co do faktu, zmiana kandydata w kontekście potężnej wiedzy i doświadczenia Partii Demokratycznej, a do tego ponad 50-lat Joe Bidena w polityce US. I jeszcze w partii laureat Pokojowej Nagrody Nobla w tle doradczym. Fakt zmiany ma już partyjne dopełnienie formalne. Teraz decyduje o ideach w kampanii Kamala Harris.
Jaka jednak z tego byłaby przesłanka w idei futurologii - pewności w przyszłości wobec partii politycznej? W internecie bywają opinie, że Donald Trump jest nieprzewidywalny i chaotyczny, jeszcze nie głoszą, że Partia Republikańska jest nieprzewidywalna i chaotyczna. Jeżeli jeden polityk z danej partii politycznej jest uważany w mediach za nieprzewidywalnego, to czym jest nieprzewidywalność całej partii politycznej o takiej skali, jak Partia Demokratyczna?
Czy w idei kampanii wyborczej kosmiczne wykluczenie CEO firmy SpaceX w związku formą zaangażowania się, jak to opiniują media, w wybory CEO firmy X (dawniej Twitter), wobec Demokratów, czyli Elona Muska z programu Artemis, to coś o wiele większego, niż zmiana kandydata Partii Demokratycznej w Stanach Zjednoczonych Ameryki na około sto dni przed głosowaniem wyborczym? Czyli, że jak - w Stanach Zjednoczonych Elon Musk byłby ważniejszy od Joe Bidena? Wątpię. Do czasu głosowania Kamala Harris ogłosi, tak najnormalniej w świecie po prostu - że wykluczy SpaceX z programu Artemis, jak wygra wybory, gdy Elon Musk będzie dalej jeszcze wówczas jednocześnie CEO SpaceX-a i X-a - jako ofertę wobec elektoratu w idei kampanii wyborczej Demokratów albo tak ogłosi swoją "wyrocznię", że taką jej interpretację ułożą media. I będzie w nich o tym w ramach kampanii wyborczej przysłowiowe 5 minut między polityką kosztu żywności, a wojnami w świecie. I co się wówczas stanie? Opóźni się realizacja programu Artemis? Jak obecnie wygra Kamala Harris, to z dzisiejszej perspektywy w kolejnych wyborach kandydatem Republikanów będzie J.D. Vance, a kandydatem na wiceprezydenta być może Elon Musk. Stąd jak wygra Donald Trump, to następnie może będzie też tak samo "Vance - Musk".

Jumping w idei "Bidoki sięgają Księżyca"

W idei eksportowanego postępu technicznego w historii, amerykański problem profuturo wydaje się taki, że jest czyniony metodą "jumpingu" w Stanach Zjednoczonych, a to skok astronautów NASA na Księżyc i zeskok, a to "pas stali" i potem "pas rdzy", a to "Dolina Krzemowa" - jaki będzie miała w przyszłości odpowiednik do "pasa rdzy"? Jumping w idei jak z kandydowanie Joe Bidena. Zatem dalej w notce jest o idei "Bidoki sięgają Księżyca".

Idea społeczna w domenie badawczej

Wybieramy ideę w kontekście uwarunkowania fizycznego w domenie badawczej. Złożenie w pierwszym przybliżeniu może wydawać się dziwne, jednak w podstawie ma założenie możliwości odwzorowania jej metodą badawczą do rzeczywistego odniesienia w domenie społecznej i gospodarczej.

Skrót w idei
(z notki "Biały Dom: Elon Musk w idei Departamentu Telemechaniki i Telepracy Kosmicznej" - link):

image


Szkic plakatu idei zawiera ułożenie:

image

Wybrany zakres:

Polityka
Program
Projekt
Nowe miejsca pracy w Stanach Zjednoczonych XXI wieku


Innowacje kosmiczne na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych
Perspektywy wzrost zasięgu rynku pracy w przestrzeni kosmicznej dla Stanów Zjednoczonych


Badania wybranych metod high-tech w rozwoju profuturo "pasa rdzy"
Rozpoznanie idei w scenariuszu badań regionalnych "Bidoki sięgają Księżyca"


Sztuczna inteligencja w społecznej idei badawczej telemechaniki i telepracy kosmicznej
Trump
Vance
Musk


Do kontekstu badawczego wykorzystane jest ułożenie w idei "macierzy AGH x NBP":

image

Eksperyment

Elon Musk zatrudnia osoby do badania robotów humanoidalnych, a dokładniej to Tesla poszukuje osoby, które pomogą w badaniach i rozwijaniu ruchu humanoidalnego robota Optimus, ucząc maszyny, jak wykonują czynności ludzie podczas poruszania się po wyznaczonych trasach testowych w fabryce Tesli.

[Przeanalizuj następujący opis:] Wieść się nosi w internecie o rozważaniu przez Elona Muska wielomilionowej dotacji na kampanie wyborczą Donalda Trumpa. Zatem w tym ułożeniu jest jakoby w idei szkic innego celu ich przeznaczenia, podwójny, co najmniej w scenariuszu prezentacji multimedialnej zamiaru przedmiotowych badań (PPP - polityka, program, projekt). Elon Musk zatrudnia w domenie tzw. "pasa rdzy" osoby jako ochotników, np. 1000 osób do przetestowania za pomocą narzędzi AI społecznościowej idei zastosowania telemechaniki i telepracy kosmicznej w domenie "pasa rdzy" i w gospodarce Stanów Zjednoczonych. Osoby są przeszkolone w idei eksperymentu, wyposażone w komputery i udostępnione są im narzędzia AI. Praca badawcza w tej idei eksperymentu byłaby zatem realizowana w domu wraz z możliwością omawiania na bieżąco pomysłów i konsultacji z ekspertami, np SpaceX na dedykowanym eksperymentowi forum. W tej idei eksperymentu zaangażowana przez ludzi AI generuję bazę wiedzy z domeny społecznej, wspólnotowej, zainteresowania i lokowania interesu obywateli dla "pasa rdzy" i Stanów Zjednoczonych. Natomiast, np. jako konkretna instalacja maszyny-robota na Księżycu badana jest w powyższym kontekście idea platformy wiertniczej.

Projekt w założeniu mógłby jednocześnie służyć promocji idei Elona Muska oraz wsparciu lokalnych społeczności w "pasie rdzy". Realizacji jego ambicji związanych z eksploracją kosmosu oraz wzmacnianie społeczności lokalnych w tym regionie Stanów Zjednoczonych. Umożliwiałby uczestnikom eksperymentu uzyskanie nowych umiejętności, co może przyczynić się do poprawy sytuacji gospodarczej w regionie "pasa rdzy". Wyniki badań z eksperymentu w praktyce mogłyby znaleźć zastosowanie w rozwoju technologii kosmicznych w oparciu o innowacje w zakresie telemechaniki i telepracy księżycowej na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

ChatGPT
Zadanie: Utwórz ilustrację w idei szef Departamentu Telemechaniki i Telepracy Kosmicznej Stanów Zjednoczonych Ameryki.

image

Oto ilustracja przedstawiająca szefa Departamentu Telemechaniki i Telepracy Kosmicznej USA. Postać w formalnym stroju stoi pewnie w nowoczesnym centrum kontrolnym, wypełnionym zaawansowanymi ekranami, hologramami i interfejsami robotycznymi. W tle widoczne są sceny pracy robotów na Księżycu, co podkreśla futurystyczny charakter miejsca i zakres odpowiedzialności tej roli. Atmosfera jest pełna innowacji i technologicznej wizji przyszłości.

Platforma wiertnicza na Księżycu

ChatGPT

Pytanie: Astronauci amerykańscy wylądowali na Księżycu za pomocą układu o pewnych rozmiarach i masie. Czy układ o takich rozmiarach i masie można by "przerobić" w idei na platformę wiertniczą, czyli skonstruować nowe urządzenie jako maszynę pracującą w scenariuszu metody telemechaniki i telepracy kosmicznej, której działanie byłoby koordynowane z USA?

Odpowiedź:

Tak, teoretycznie można by przekształcić system, który umożliwił lądowanie na Księżycu, w platformę wiertniczą działającą w ramach telemechaniki i telepracy kosmicznej. Wymagałoby to jednak zaawansowanych modyfikacji konstrukcyjnych oraz odpowiedniego oprogramowania i infrastruktury komunikacyjnej. Przedstawiam kilka kluczowych aspektów:

1. Konstrukcja i Adaptacja Systemu Lądowania
Lądownik księżycowy Apollo, który doprowadził astronautów na Księżyc, miał określone rozmiary, masę i układ mechaniczny, które były zoptymalizowane pod kątem transportu ludzi, lądowania i powrotu. Aby przekształcić go w platformę wiertniczą, konieczne byłyby znaczne zmiany:

  • Zastąpienie przestrzeni dla załogi: Moduł, który pierwotnie mieścił astronautów, musiałby zostać przekształcony w przestrzeń przeznaczoną na systemy wiertnicze, magazynowanie próbek, mechanizmy manipulacyjne oraz inne narzędzia.
  • Wzmocnienie strukturalne: Operacje wiertnicze wymagają solidnej konstrukcji zdolnej do przenoszenia sił podczas wiercenia w powierzchni Księżyca.

2. Zastosowanie Telemechaniki i Telepracy
Technologie telemechaniki i telepracy umożliwiłyby zdalne sterowanie systemami wiertniczymi z Ziemi:

  • Zdalne sterowanie: Zaawansowane systemy robotyczne mogłyby być sterowane z USA za pomocą sygnałów radiowych. Choć opóźnienia w komunikacji (wynikające z odległości Ziemia-Księżyc) mogą wynosić od 1 do 2 sekund, systemy półautonomiczne mogłyby wykonywać zadania z minimalnym nadzorem.
  • Zaawansowane czujniki i kamery: Do precyzyjnej teleoperacji potrzebne byłyby czujniki, kamery o wysokiej rozdzielczości i systemy przetwarzania danych, aby operatorzy na Ziemi mieli pełen obraz sytuacji na Księżycu.

3. Energia i Zasilanie
Platforma wiertnicza wymagałaby odpowiedniego zasilania. Istniejące systemy lądowników księżycowych były ograniczone pod względem energii, dlatego platforma wiertnicza musiałaby zostać wyposażona w bardziej zaawansowane źródła energii, np. panele słoneczne o dużej wydajności, baterie o długim czasie działania lub systemy zasilania nuklearnego.

4. Wyzwania Techniczne
Przekształcenie lądownika w platformę wiertniczą wiąże się z licznymi wyzwaniami technicznymi:

  • Utrzymanie stabilności: Wiercenie wymagałoby stabilności na nierównym terenie księżycowym, co może wymagać specjalnych podpór i systemów stabilizacyjnych.
  • Systemy chłodzenia: Wiercenie może generować ciepło, co na Księżycu (gdzie próżnia utrudnia odprowadzanie ciepła) wymagałoby zaawansowanych systemów chłodzenia.

5. Prawo i Koordynacja Operacji
Tego rodzaju misje wymagałyby współpracy z agencjami rządowymi, takimi jak NASA oraz FAA (Federal Aviation Administration), aby koordynować zdalne operacje i zapewnić zgodność z międzynarodowym prawem kosmicznym.

Podsumowanie
Choć w teorii istnieje możliwość przekształcenia lądownika księżycowego w platformę wiertniczą działającą w ramach telemechaniki i telepracy, w praktyce wymagałoby to zaprojektowania nowego systemu dostosowanego do specyficznych wymagań tej technologii. Możliwość realizacji takiego projektu w dużej mierze zależałaby od rozwoju robotyki, systemów autonomicznych, a także technologii komunikacyjnych.

Maszyny nie powracają z Księżyca

W idei profuturo Stanów Zjednoczonych w domenie eksportu maszyn na Księżyc oraz telemechaniki i telepracy kosmicznej nie ma scenariusza powrotu. Zatrzymanie przedsięwzięcia na Księżycu nie będzie związane z powrotem robotów. Pozostaną na nim. Wydaje się zatem, że takie przedsięwzięcie wymaga mocniejszego społeczno-gospodarczego wzniesienia i utrzymania, niż idea w programie partii politycznej. Ma jednak granicę - jest nią uznanie w amerykańskiej kulturze N.B.P. (nauka, biznes, polityka) przez obywateli Stanów Zjednoczonych, że nikt już nie ma pomysłu do czego wykorzystać na Księżycu maszyny-roboty metodą telemechaniki i telepracy w misjach i projektach bezzałogowych bez udziału bezpośrednio astronautów na Księżycu w okresie czasu misji co najmniej bezpiecznym wobec wpływu na organizm ludzki. Wówczas w tym ułożeniu Patria Republikańska ogłosiłaby pełne narodowe spełnienie idei. Dziś można przyjąć założenie w kontekście zdrowotnym, że astronauci, po określonym czasie pobyty na Księżycu, będą musieli powracać.

ChatGPT

Zadanie: Przeanalizuj następujący opis: ... /opis podany jak wyżej w notce/

Odpowiedź:

Ten opis przedstawia dość złożony scenariusz, w którym Elon Musk, rozważając wsparcie kampanii wyborczej Donalda Trumpa, mógłby jednocześnie realizować inne cele związane z badaniami i rozwojem technologii. W szczególności, opisuje koncepcję eksperymentu związanego z telemechaniką i telepracą kosmiczną, angażującego osoby z tzw. "pasa rdzy" (regionu w USA dotkniętego problemami przemysłowymi i ekonomicznymi) do przetestowania nowych narzędzi AI.

Kluczowe elementy opisu:

  1. Wsparcie finansowe i polityczne: Elon Musk może rozważać wsparcie kampanii Donalda Trumpa, co łączy z potencjalnymi inwestycjami w innowacyjne badania.
  2. Eksperyment społeczny i technologiczny: Plan zakłada zaangażowanie 1000 ochotników z "pasa rdzy" w badania nad zastosowaniem telemechaniki i telepracy kosmicznej. Ochotnicy byliby przeszkoleni, wyposażeni w komputery oraz narzędzia AI i pracowaliby zdalnie, korzystając z dedykowanego forum do komunikacji z ekspertami, np. z SpaceX.
  3. Wykorzystanie AI: W opisie AI pełni kluczową rolę, generując bazę wiedzy na temat społecznych, wspólnotowych i gospodarczych aspektów projektu, co ma na celu wspieranie rozwoju regionu i kraju.
  4. Testy technologiczne na Księżycu: Jako przykład konkretnego badania wskazano instalację maszyny-robota na Księżycu, co jest częścią szerszej idei platformy wiertniczej, która mogłaby być rozwijana w ramach tego eksperymentu.

Wnioski i potencjalne cele:

  • Złożone cele polityczne i technologiczne: Projekt mógłby jednocześnie służyć promocji idei Muska, wsparciu lokalnych społeczności w "pasie rdzy" oraz realizacji jego ambicji związanych z eksploracją kosmosu.
  • Wzmacnianie społeczności lokalnych: Uczestnicy eksperymentu mogliby zdobywać nowe umiejętności, co przyczyniłoby się do poprawy sytuacji gospodarczej w regionie.
  • Zastosowanie wyników w praktyce: Badania mogłyby znaleźć zastosowanie w rozwoju technologii kosmicznych oraz innowacjach związanych z telemechaniką.

Opis stanowi próbę połączenia polityki, innowacji technologicznych oraz eksperymentów społecznych, z naciskiem na potencjalne korzyści zarówno dla lokalnych społeczności, jak i globalnych celów technologicznych.

image

Oto ilustracja przedstawiająca futurystyczny eksperyment, w którym firma rekrutuje ochotników z regionu "pasa rdzy" w USA do testowania narzędzi AI związanych z telemechaniką i telepracą kosmiczną. Uczestnicy pracują zdalnie, wyposażeni w komputery i współpracują na dedykowanym forum. W tle widoczna jest symboliczna instalacja wiertnicza na Księżycu, łącząca lokalny projekt z globalnymi celami eksploracji kosmicznej.

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (4)

Inne tematy w dziale Technologie