"Kandyduję na prezydenta dla wszystkich Amerykanów, a nie dla połowy Ameryki, ponieważ nie ma zwycięstwa w wygrywaniu dla połowy Ameryki. Dlatego z wiarą i oddaniem, z dumą przyjmuję nominację na prezydenta Stanów Zjednoczonych" - Donald Trump
Okręty Krzysztofa Kolumba w historii USA - „Nina”, „Pinta” i „Santa Maria” / Fot. Bettmann / Contributor / Getty Images - źródło: National Geographic Polska
Polityka, USA
"Powstaniemy razem albo się rozpadniemy"
Inspiracja: "Wybory prezydenckie w USA w roku 2000" (Wikipedia: Wybory te były czwartymi wyborami w historii (1824, 1876 i 1888), gdzie kandydat który przegrał w głosowaniu powszechnym został prezydentem).
W idei wiadomości z przyszłości szkic wyboru ułożenia:
Donald Trump w idei ułożeń niemożliwych jest bezkonkurencyjny w USA. "Odrywanie jednej Ameryki - metoda Vance": Po konwencji Partii Republikańskiej w Milwaukee w stanie Wisconsin, Senatora J.D. Vance ze stanu Ohio, kandydat Donalda Trumpa na wiceprezydenta USA, przypomniał ogłoszoną ideę wyroczni o USA Donalda Trumpa - "Powstaniemy razem albo się rozpadniemy". I zaproponował w partii Republikańskiej metodę kumulacji, aby powstały dwa w idei think tanki wobec cywilizacji konstytucyjnej Stanów Zjednoczonych. Jeden wobec domeny infrastruktury, a drugi wobec domeny kultury. I w mediach oraz na spotkaniach z elektoratem, Republikanie, którzy chcą dyskutować z Demokratami o energii, itp., nie będą dyskutować z Demokratami o aborcji, itp. Oczywiście udział w danej idei think tanku jest dobrowolny. I ten ogólny scenariusz nie dotyczy bezpośrednio prezydenta i wiceprezydenta, ani gubernatorów stanu, czy dyskusji w Kongresie, itp.
W tym ułożeniu w idei domeny infrastruktury jest wszystko co służy i będzie zastosowane do tworzenia i przetwarzania technicznego środków materialnych oraz co zostało wybudowane i będzie wybudowane od czasu ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki.
W tym scenariuszu Republikanie dyskutujący z Demokratami o zasobach materialnych Stanów Zjednoczonych, nie dyskutują z Demokratami o obyczajach Narodu Stanów Zjednoczonych. Kto dyskutuje o kanalizacji i autostradach, nie dyskutuje o in vitro i LGBT+. Kto dyskutuje o sporcie, nie dyskutuje o narkotykach. Kto dyskutuje o technologii, nie dyskutuje o teologii. Zatem, np. czy w scenariuszu domeny infrastruktury ostatecznie postanie w jakimś zakresie co najmniej jedna Ameryka w idei deklaracji wyborczej Donalda Trumpa?
Maksymalizacja tego co jest niemożliwe, ujawnia prawdę, a prawda to wiedza, której nie można zmienić.
*
W Polsce na ścieżce metody są wspólnie posłanka i poseł. Posłanka Lewicy Paulina Matysiak i poseł PiS Marcin Horała zainicjowali powołanie ruchu społecznego "Tak dla rozwoju", który w idei jest ukierunkowany na kumulację wsparcia w scenariuszu rozwoju inwestycji, tj. CPK, porty, elektrownie jądrowe i w armii RP.
***
29.07.2024 r.
W idei Donalda Trumpa:
zasięg polityki - myślą, słowem i uczynkiem
Biały Dom w Galaktyce - jak wszędzie stąd daleko?
Inspiracja:
Donald Trump zaoferował NASA nieograniczony budżet dla wysłania astronautów na Marsa (2019 r .)
Dlaczego to jest niemożliwe, opisane jest w artykule, np.: "Why it’s impossible to put an American on Mars during Trump’s presidency, according to space experts" (link). Najkrócej ujmując w tej idei formuła skali powodów, jako przyczyn negatywnych, jest taka: "Mars = Księżyc * 100". Sto razy większe wyzwanie. I już teraz w skali lat jednej czy dwóch kadencji danego prezydenta US bezpośrednio ten zasięg polityki dla amerykańskich astronautów pozostał w idei myślą.
Techniczny zasięg kosmiczny Stanów Zjednoczonych od lat obejmuje Marsa, a poprzez teleskopy (tj. kosmiczny teleskop Hubble’a, kosmiczny teleskop Jamesa Webba) sięga metodą obserwacji w głąb Wszechświata.
*
Nowa dyrektywa w sprawie polityki kosmicznej
Fot. NASA [nasa.gov], New Space Policy Directive Calls for Human Expansion Across Solar System (link)
*
Poza przestrzenią kosmiczną są jeszcze inne zasięgi polityki na Ziemi. Donald Trump w idei swojej polityki w ramach prezydenckiej kampanii wyborczej układa jej zasięg w czasie i w przestrzeni - lokuje, modyfikuje lub wycofuje różne formy zaangażowania Stanów Zjednoczonych. Znany jest zasięg polityki krajowej, dotyczącej ogrodzenia południowej granicy Stanów Zjednoczonych w związku z emigrantami. Poza Stanami Zjednoczonymi osobiście dla prezydenta US zasięg polityki związany jest z metodą "Air Force One". Ostatnio głośnym zasięgiem polityki Donalda Trumpa jest metoda telekomunikacyjna - Google: "zakończę wojny jednym telefonem". W skrócie ujmując: Ukraina jest daleko. Izrael jest blisko. Chiny coraz bliżej. Księżyc już w zasięgu nie tylko dla NASA, ale również dla partnerów z sektora prywatnego i Giełdy.
Zatem w tej idei zasięg polityki Donalda Trumpa związany jest z metodą:
- misja bezzałogowa i załogowa NASA,
- dostęp prezydenta US do telekomunikacji,
-- bezpośredni lot "Air Force One",
- oferta produktów i usług firm US,
- mobilność i jakość środków armii US,
- kontakt Amerykanów z innymi narodami,
- działania w ramach umów międzynarodowych.
Ostatnio w idei zasięgu polityki Donalda Trumpa zaszło wydarzenie w Butler w stanie Pensylwania (nieco ponad 100 metrów pomiędzy mównicą i dachem), po którym oświadczył: "Stoję tu przed wami tylko dzięki łasce Boga Wszechmogącego", przemawiając na konwencji wyborczej Partii Republikańskiej w Milwaukee. Również w idei zasięgu polityki Joe Bidena zaszło wydarzenie: "Tylko Wszechmogący Bóg może sprawić, że się wycofam". Po czym zrezygnował z kandydowania na prezydenta Stanów Zjednoczonych, a tymczasem zasięg w idei polityki Demokratów przejęła Kamala Harris. Żadne z tych wydarzeń nie wyróżnia, kto ma większy profuturo zasięg w idei polityki Białego Domu na Ziemi i w Galaktyce.
W internetowej idei zasięgu polityki Donald Trump został zablokowany na Twitterze Zablokowania konta powiązano z wydarzeniami na Kapitolu. Zanim serwis usunął jego konto. Amerykański prezydent miał ponad 88 mln obserwujących. Następnie Trump ogłosił utworzenie własnego serwisu społecznościowego Truth Social, aplikacji opracowanej przez Trump Media & Technology Group.
Szczególnie polskim scenariuszem zasięgu polityki była idea "fort Trump", która na stronach MON w domenie gov.pl opisana jest jako inwestycja w bezpieczeństwo Polski oraz wschodniej flance NATO poprzez stacjonowanie w Polsce oddziałów armii amerykańskiej.
Zanim Trump wszedł do polityki w idei domeny prezydenckiej realizował przedsięwzięcia w ramach The Trump Organization. To "amerykański prywatny konglomerat międzynarodowy, z siedzibą w Trump Tower na Manhattanie w Nowym Jorku. Obejmuje przedsięwzięcia gospodarcze i inwestycje Donalda Trumpa, który w przedsiębiorstwie pełni funkcję przewodniczącego i prezesa zarządu" (Wikipedia), znana m.in. budowy wieżowców i pół golfowych.
Zatem w tym ułożeniu idei "zasięgu polityki Donalda Trumpa - myślą, słowem i uczynkiem" jest nawiązanie do przestrzeni: budowlanej, telekomunikacyjnej i kosmicznej ("Trump's idea policy in space").
Zasięg polityki w idei przestrzennej w tym ułożeniu to jej dystans i szybkość co związane jest z przemianą form energii, przemieszczeniem danego ciała (masa i rozmiar) i naturą prędkości światła (f.em).
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka