Kultura, Film
"Efekt Obamy"
SEZON I.
Powrót
W pierwszym sezonie akcja rozgrywała się od powrotu Donalda Tuska z Brukseli do wieści o odwołaniu ambasadora przy NATO Tomasza Szatkowskiego.
...
*
Zwiastun sezonu drugiego
"Ja Kanclerz w idei nowej demokracji..." - czyli jak Donald Tusk przejmie wszystko po prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim? Przesłanka: W ramach Konstytucji RP działa wyrocznia Leszka Millera "o ustroju konfliktu między pałacami". Hipoteza (szkic idei): W tym ułożeniu idea ma start-up 6 lat temu. W 2018 roku prezydent Andrzej Duda zaproponował referendum konsultacyjne i przedstawił pytania referendalne, m.in. pytanie 3 "Czy jest Pani/Pan za:
a. systemem prezydenckim, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej?
b. systemem gabinetowym, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji Rady Ministrów i jej Prezesa oraz wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Zgromadzenie Narodowe?
c. utrzymaniem obecnego modelu władzy wykonawczej?"
Zatem w tym ułożeniu Donald Tusk prowadzi praktyczne działania rozpoznawcze w idei modelu b., w oparciu o metodę "policzmy głosy" w domenie medialnej, wyborczej i Zgromadzenia Narodowego.
"Unieważnienie, wyprowadzenie, doprowadzenie, odpiłowywanie, deKonkordyzacja, pozbawienie PiS zdolności koalicyjnej i wyborczej, sąd i Trybunał, itd., by przejąć setki ton złota w NBP, by przejąć ostateczne "berło", aby wprowadzić w Polsce euro, itp., czyli przejęcie mandatów parlamentarnych po tzw. Zjednoczonej Prawicy"- ten skrót opisu pochodzi z okresu kampanii wyborczych. Do wyborów prezydenta RP nabierze formalnego ułożenia. Jednak w tym scenariuszu przede wszystkim chodzi o to przejęcie tych mandatów po Zjednoczonej Prawicy i uzyskanie większości konstytucyjnej, a następnie ogłoszenie wariantu b. w idei, że jeżeli zostanie zmieniona Konstytucja RP, to PiS i jego koalicjanci przeminą ostatecznie w polskiej demokracji na wieki wieków. W tym ruchu kandydowanie na prezydenta RP przez Rafała Trzaskowskiego jest ułożeniem w idei modelu b. W tym modelu Donald Tusk może następnie zostać prezydentem RP - czyli premier Donald Tusk bierze wszystko po prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim.
W modelu a. nie ma partii idei profuturo trwałego ruchu wyborczego, brak realnej reprezentacji. W modelu c. - wyrocznia - konflikt między małym i dużym pałacem wpisany jest w ustrój Polski. W modelu b. jest napęd koalicyjny, ruch ***** ***, lider - po co zatem referendum konsultacyjne? W tej idei Donald Tusk nabiera impetu wdrożenia od razu modelu b. podanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.
*
SEZON II.
"Zwierzchnik Sił Zbrojnych"
Drugi sezon zaczyna się od informacji w PAP, że Tomasz Szatkowski ogłosi propozycję kandydowania na najwyższego zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku. I futurologicznie zakończona wiadomość - więcej informacji wkrótce.
W redakcji PAP rozdzwoniły się telefony z pytaniem - czy to kolejny atak hakerski? Tym razem okazało się, że nie. Redakcja Salon24.pl otrzymała e-mail z propozycją kandydata o wystąpieniu w programie "Jastrzębowski wyciska" i udzielenia pierwszego w mediach wywiadu Salonowi. W redakcji szok i spekulacje - "dlaczego my"?
Mix fragmentów wywiadu z Tomaszem Szatkowskim w programie "Jastrzębowski wyciska" z przeniesieniem akcji do wydarzeń w przeszłości i wiadomości medialnych o nich.
...
SJ: Będzie pan kandydował na prezydenta Polski?
TSz: Tak, będę kandydował na najwyższego zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku.
SJ: Dlaczego?
TSz: Prezydent Stanów Zjednoczonych w wywiadzie "Obama dla Salon24.pl: Polska może być światowym liderem" opowiedział, że przywódcy ze Środkowej i Wschodniej Europy mówili mu, że "czują się bardziej bezpieczni, ponieważ, czują, że Rosja jest mniej agresywna i bardziej zorientowana na Zachód". Dziś głoszą, że nie czują się bardziej bezpieczni z powodu w jaki Rosja jest zorientowana na Zachód. Nie tylko w Ukrainie czy na granicy z Białorusią, ale również grożąc mu arsenałem atomowym.
SJ: Jednak, aby być zwierzchnikiem SZ RP, to trzeba zostać prezydentem Polski.
TSz: Tak, dlatego na rok przed kampanią wyborczą ogłosiłem swoją kandydaturę na zwierzchnika.
SJ: To jakaś medialna czy nowa wersja badań idei "Narodowe Centrum Studiów Strategicznych"?
TSz: Wszystko jest pomiędzy jakością w domenie obrony i energetyki narodowej. To wewnątrz tej korelacji żyjemy, pracujemy i prowadzimy interesy oraz politykę. Zwierzchnik to wydatki, a prezydent to dochody. Ważne są inwestycje w obu domenach cywilnej i wojskowej.
SJ: Kto popiera pana inicjatywę? Może chce pan wykorzystać okazje i wiele bieżących wydarzeń w kraju i zagranicą?
TSz: Termin wyborów prezydenta Polski nie ja ustalam. Mam 46 lat, wiedzę i doświadczenie w domenie państwowej. Wkrótce, jak głosi Donald Tusk, nie będę ambasadorem przy NATO.
SJ: Ambicja?
TSz: Osobista decyzja, wybór szansy, start-up zmierzenia się przez okres 10 lat, czyli w naszej demokracji potencjalnie w okresie dwóch kadencji prezydenckich z wyzwaniem od strony Pałacu Prezydenckiego w konfrontacji idei strategicznych z codzienną praktyką społeczną i gospodarczą oraz parlamentarną prezydenta i zwierzchnika.
...
"Szczyt NATO - 2024"
W tym odcinku akcja zaczyna się w studio Polsatu pod koniec jednej z audycji programu "Lepsza Polska". Po jego zakończeniu dziennikarka Polsatu przegląda otrzymany SMS o treści: "Szatkowski Cię wyprzedził... - u Jastrzębowskiego". Tego dnia wielu dziennikarzy i polityków trzymało SMS o inicjatywie Tomasza Szatkowskiego. Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie. Akcja w filmie prowadzi przez przygotowania, kulisy i front wiadomości medialnych do "Szczytu NATO - 2024" oraz poprzez sceny m.in. namawiania Doroty Gawryluk przez jej znajomych by ogłosiła swoją kandydaturę na prezydenta RP oraz sceny popierania kandydowania Tomasza Szatkowskiego przez jego znajomych. Film ukazuje konfrontację między skalą szczytu NATO w cieniu wojny, a osobistą decyzją w idei demokracji wielu osób, które rozważają kandydowanie na prezydenta RP...
"Impet kumulacji"
Akcja rozwija się pomiędzy mediami i służbami. Po wywiadzie w programie "Jastrzębowski wyciska", w którym nawiązując do inspiracji publikacji "Obama dla Salon24.pl: Polska może być światowym liderem", Tomasz Szatkowski udzielił pierwszego wywiadu Salonowi o kandydowaniu na najwyższego zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku, w mediach ukazała się informacja o ambasadorze przy NATO i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Służbie Kontrwywiadu Wojskowego. W akcji przenika wątek czy Tomasz Szatkowski to zagraniczny szpieg, czy może polski James Bond? W programie "Jastrzębowski wyciska" pojawia się były oficer ABW. Po ogłoszeniu wyników wyborczych do PE wybucha między mediami i służbami impet kumulacji. Redaktor Rafał Woś przygotowuje specjalny artykuł. Po jego opublikowaniu otrzymuje e-mail z zaproszeniem do Pałacu Prezydenckiego i propozycją udzielenia wywiadu przez prezydenta Andrzeja Dudę...
"Posłaniec Tuska"
Początek filmu zaczyna się od miksu wybranych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego o przyszłości Unii Europejskiej w idei "IV Rzeszy deep state Domu Niemieckiego" i Donalda Tuska z okresu od powrotu z Brukseli do poinformowania, że nie będzie kandydował na prezydenta RP w 2025 roku wraz ze wskazaniem na propozycję kandydowania przez Rafała Trzaskowskiego. Po artykule prezentującym wywiad Rafała Wosia z prezydentem Andrzejem Dudą, Rafał Trzaskowski poinformował, że na organizowanej konferencji prasowej wkrótce ogłosi swoją - jak określił - "konstytucyjną kandydaturę na prezydenta RP". Media ścigają się w rozwijaniu trendu rozważań, podając coraz więcej osób jako potencjalni kandydaci. W tym miksie medialnym film ukazuje kulisy ułożenia dealu "Tusk - Trzaskowski". Podczas prezentacji swojej "konstytucyjnej kandydatury na prezydenta RP", Rafał Trzaskowski ogłosił, że jego wybór na prezydenta Polski oznaczać będzie pozytywną odpowiedź wyborców na pytanie: "Czy jest Pani/Pan za systemem gabinetowym, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji Rady Ministrów i jej Prezesa oraz wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Zgromadzenie Narodowe"? I wyjaśnił, że to pytanie pochodzi z idei referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak on i premier Donald Tusk nie widzą potrzeby takiego referendum. Zaproponują to od razu w trybie kampanii wyborczej dotyczącej wyboru prezydenta RP w 2025 roku. Dodając, że jako prezydent Polski w czasie kadencji będzie wspólnie z premierem Donaldem Tuskiem podejmował działania mające na celu odpowiednią zmianę Konstytucji RP. Media od razu zaglądnęły na stronę internetową propozycji kandydowania Tomasza Szatkowskiego, gdzie pojawił spot, że jako prezydent zaproponuje utworzenie "Biur Regionalnych Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" w stolicy każdego województwa oraz powołanie przy prezydencie RP innowacji w postaci "Izby Reprezentantów Samorządu Terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej" przez ogólnopolskie organizacje jednostek samorządu terytorialnego...
"Donald Tusk w idei nowej demokracji"
Po ogłoszeniu przez Rafała Trzaskowskiego "konstytucyjnej kandydatury na prezydenta RP" w mediach nastąpił ruch, jaki nigdy nie był do tej pory w idei pytań konsultacyjnych prezydenta Andrzeja Dudy. Jarosław Kaczyński ogłosił, że nie postawi w programie kandydowania kandydata PiS postulatu zmian w Konstytucji RP na wzmocnienie prezydenta RP, a lewica próbuje wyjść z potrzasku wyroczni Leszka Millera "o ustroju konfliktu pomiędzy małym i dużym pałacem"... - aby było, tak jak jest. Wcześniej, od powrotu z Brukseli Donalda Tuska, totalna opozycja, a obecnie koalicja rządowa w idei komisji śledczych, opowiada w mediach światu o czym nie wiedziała w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy. "Tak dalej nie może być, potrzeba uczynić ostateczną zmianę Konstytucji RP" - ogłosił Donald Tusk w spocie na stronie PO pn. "Donald Tusk w idei nowej demokracji", ukazujący szkic scenariusza, jakie zmiany wprowadzi w nowym ułożeniu konstytucyjnym - informując, że "jest historykiem i to nie będzie idea grubej kreski, to nie będzie reset, to będzie ostateczna eliminacja w historii profuturo konfliktowej prawicy i lewicy, to będzie początek IV Rzeczypospolitej". Na stronie internetowej promującej propozycję kandydowania przez Tomasza Szatkowskiego zamieszczona została publikacja o historii Rzeczypospolitej (Ziemie Obronione - 1920 rok i Ziemie Odzyskane - 1945 rok), związanej z decyzjami Kongresu i prezydentów USA...
"Puszka SNAFU"
Akcja zaczyna się wystąpieniem premiera Donalda Tuska, w którym poinformował, że zaproponuje oficjalnie na szczycie UE kandydaturę Ursuli von der Leyen na drugą kadencję szefowej KE. Europoseł Daniel Obajtek ogłasza, że organizuje think tank "Transatlantycka Wspólnota Energetyczna "Multienergia" UE - US", dodając, że ta idea jest w cywilnej domenie energetycznej odpowiednikiem NATO w wojskowej domenie obronnej. Ambasador USA w Polsce ogłosił, że Stany Zjednoczone są sojusznikiem rozwoju energetyki atomowej w Polsce. Marek Sawicki (PSL-TD) napiera na premiera w sprawie biogazowni w Polsce, dodając, że „w polskich spółkach energetycznych mamy do czynienia z sabotażem gospodarczym”. Donald Tusk mu odpowiada, że "innowacja nikogo nie ominie, będzie biogazownia w każdej wiejskiej gminie", dodając, że "po wyborach prezydenta RP, jeżeli wygra Rafał Trzaskowski". W tym czasie naukowcy i inżynierowie w Izraelu odkrywają rewelacyjne walory energetyczne technologii i techniki w idei "puszka SNAFU":
Po artykule "Sawicki w Salonie24 tłumaczy się z krytykowania rządu. "Marnujemy polski potencjał"" redaktor Rafał Woś napisał wstrząsający artykuł o domenie N.B.P. (nauka, biznes, polityka) na temat biogazowni w Polsce, przypominając start-up idei pomysłu w resorcie gospodarki Waldemara Pawlaka "biogazownia w każdej gminie" w 2011 roku...
"Zwrot przez lewą burtę"
Akcja filmu zaczyna się od oświadczenia Doroty Gawryluk o nie uwzględnianiu jej kandydowania w sondażach wyborów prezydenckich. I przenosi się do sztabu akcji prawyborów metodą kopertową w domenie partii lewicowych, organizowanej przez "Wspólny Komitet Ruchu Wyborczego im. Jerzego Szmajdzińskiego". Motywem muzycznym kampanii prawyborów stał się utwór "10 w skali Beauforta" (Czerwone Gitary). W prawyborach wygrała Barbara Nowacka pod hasłem: "Od zarania dziejów nic się nie zmienia oprócz metod i narzędzi oraz poprawy warunków do życia dla kobiet". Jarosław Kaczyński poparł ideę Wspólnego Komitetu Ruchu Wyborczego im. Jerzego Szmajdzińskiego. Lech Wałęsa ogłosił, że popiera idee przyszłości dla systemu prezydenckiego, przypominając, że zawsze był za nią w przeszłości. Aleksander Kwaśniewski opublikował natchniony nadzieją list otwarty pt. "Zwrot przez lewą burtę". Media przypominają, że Aleksander Kwaśniewski opowiadał w przeszłości, że miał sen - "Miałem sen, gdzie można powiedzieć, że mamy kandydata na prezydenta, człowieka, któremu ufam, którego talenty cenimy ... świetnie do tej roli pasuje - Jerzego Szmajdzińskiego". Po prawyborach w domenie lewicy w programie "Lepsza Polska" z Barbarą Nowacką, Polsat ogłosił swój sondaż w kontekście do pytania nr 3 referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy:
- model a. 30% Tomasz Szatkowski - "Społeczny Komitet Wyborczy Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku",
- model b. 30% Rafał Trzaskowski - "Komitet Wyborczy Nowej Demokracji IV Rzeczypospolitej",
- model c. 30% Barbara Nowacka - "Wspólny Komitet Ruchu Wyborczego im. Jerzego Szmajdzińskiego",
- 10% łącznie pozostali brani pod uwagę kandydaci, oczywiście już bez Doroty Gawryluk...
"Niejawne posiedzenie rządu"
W tym odcinku akcja filmu zaczyna się od wiecu PO na placu Zamkowym w Warszawie, podczas którego Donald Tusk poinformował - "Ja czasami żałuję, że posiedzenia rządu nie są jawne, ale jakbyście słyszeli, co ja mówię do moich ministrów co wtorek, to czasami uszy by zwiędły". W internecie pojawiły się memy o tym co mówi premier do swoich ministrów. Akcja przenosi się na posiedzenie Rady Ministrów:
- Tu nie ma koalicji. Ja tu rządzę! Moim działaniem jest "Nowa Demokracja IV Rzeczypospolitej" - ogłosił Radzie Ministrów premier Donald Tusk. Kto nie działa w tym kierunku, niech nie mówi do mnie "dzień dobry". Kto się z tym nie zgadza, niech opuści to spotkanie i poda się do dymisji... - przedstawił premier decyzje. Na wiadomość o tym, że w mediach Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego są ze sobą w konflikcie z powodu oświadczenia Tomasza Szatkowskiego, premier ostrzegł Radę Ministrów przed Marcinem Mastalerkiem. Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski poinformował, że wyzwał Mastalerka do debaty, dodając - "wypchnę go na manowce". Ministra Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że organizuje ruch oporu wobec inicjatywy europosła Daniela Obajtka o "multienergetycznym NATO", dodając - "wypchnę go na manowce"... Ministra Edukacji Barbara Nowacka nie była obecna na spotkaniu. Następnego dnia Donald Tusk napisał na X, że jego rząd rozpoczął działania dla idei "Nowa Demokracja IV Rzeczypospolitej", dodając, że w jego rządzie będą tylko osoby, które są za polityką wyboru przyszłości w "systemie gabinetowym, tj. wzmocnieniem konstytucyjnej pozycji i kompetencji Rady Ministrów i jej Prezesa oraz wyborem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Zgromadzenie Narodowe". Po inicjatywie premiera na X, internet emocjami paruje, Mastalerek ciągle postuje, a Sikorski go kontruje, w mediach fala sondaży i opinii w idei "Donald Tusk przejmuje historię Polski profuturo", "Rafał Trzaskowski ostatni prezydent Polski wybrany przez naród":
- model a. 15% Tomasz Szatkowski - "Społeczny Komitet Wyborczy Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku",
- model b. 50% Rafał Trzaskowski - "Komitet Wyborczy Nowej Demokracji IV Rzeczypospolitej",
- model c. 25% Barbara Nowacka - "Wspólny Komitet Ruchu Wyborczego im. Jerzego Szmajdzińskiego",
- 10% łącznie pozostali brani pod uwagę kandydaci
...
"Kontrakt dekady"
Odcinek zaczyna się spotem pn. "Deklaracja w idei bliżej Narodu", umieszczonym na stronie oferty kandydowania Tomasza Szatkowskiego przez "Społeczny Komitet Wyborczy Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2025 roku", ukazujący panoramę tysiąclecia historii Polski, w którym kandydat na prezydenta RP opowiada o deklaracji polityki kontraktu dekady w idei bliżej narodu. W zakończeniu spotu pojawia się tekst: "Czas prezydenta Andrzeja Dudy i "wiceprezydenta" Mateusza Morawieckiego" dobiega końca". Następnie akcja filmu ukazuje kulisy zmiany rządowej "Szydło - Morawiecki" oraz idei inspiracji systemu prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.
...
Futurologia
W tym odcinku akcja ponownie przenosimy się do studia programu "Jastrzębowski wyciska" z udziałem prof. Jarosława Flisa, socjologa, Uniwersytetu Jagiellońskiego.
SJ: Jaki będzie wynik "prezydenckich wyborów konsultacyjnych", każdy z kandydatów opowiedział się za jednym z modeli (a., b., c.) w idei referendum konsultacyjnego prezydenta Andrzeja Dudy? Sondaże wskazują, że liczą się tylko trzy osoby - w kolejności opcji konsultacyjnych - Tomasz Szatkowski, Rafał Trzaskowski, Barbara Nowacka. Zatem wraz z wyborem prezydenta będzie również jednoznaczne wskazanie przez wyborców, jaki kierunek konstytucyjny względnie w niedalekiej przyszłości ich interesuje. Na jakich wydarzeniach kandydaci będą argumentować ich wybór w czasie pierwszej debaty? Jakie będą słowa kluczowe?
prof. JF: Tak. W tym scenariuszu nie da się wybrać inaczej. Ostatecznie z trzech opcji (a., b., c.) zaproponowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę, pozostanie jedna. Każdy z kandydatów po wygranych wyborach będzie mógł kierować się tym okazjonalnym wyborem konstytucyjnym. Choć wybór nie sprawi od razu zmiany Konstytucji RP w przypadku opcji a. i b., albo przyczyni się do wzmocnienia opcji c., to należy uwzględnić, że obecnie Konstytucja umożliwia uzyskanie dwóch kadencji, a w tym zakresie polityka ma doświadczenie i takie ułożenie przez wyborców w Polsce się zdarza. Co więcej, wszyscy kandydaci sugerują, że nie kandydują z myślą o jednej kadencji, a to daje perspektywę idei na dekadę lat.
...
Podczas wywiadu prof. Flis słowem wskazuje na wybrane, zaistniałe zdarzenia w przeszłości i mogące się wydarzyć w przyszłości, które mogą mieć wpływ na to, jak ostatecznie w kampanii wyborczej kandydaci zaprezentują siebie w środku historii przeszłej i przyszłej. Akcja filmu zamienia słowa kluczowe w obraz, przenosząc się do scen w tych wydarzeniach. W ostatniej części filmu akcja przenosi się do studia pierwszej debaty, ukazując fragmenty debaty, te odpowiedzi kandydatów, które są odmienne od rozważań futurologicznych naukowca.
...
Koniec sezonu drugiego.
*
Dopisane 11.06.2024
Kolejnej notki w idei tytułu nie będzie. Tylko ta aktualizowana.
***
magazyn sezonu III
"Ja byłem lepszy"
/Sejm, Tusk, Szatkowski. Kaczyński/
*
Krótka historia Radosława Sikorskiego i Tomasza Szatkowskiego
W idei NATO
Rekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość start-up Radosława Sikorskiego do roli Ministra Obrony Narodowej przemienił się w idei historie polskie w decyzję nie udzielenia delegacji na Jubileuszowy szczyt NATO w Waszyngtonie (Stany Zjednoczone Ameryki ) w 75. rocznicę powstania Sojuszu w dniach 9-11 lipca 2024 roku dla Tomasza Szatkowskiego, Stałego Przedstawiciela RP przy NATO według prezydenta Andrzeja Dudy, przez Radosława Sikorskiego Ministra Spraw Zagranicznych.
Jarosław Kaczyński → Radosław Sikorski ↔ Tomasza Szatkowski ← Andrzeja Dudy
*
"Jestem pracownikiem MSZ i podlegam regulacjom MSZ. Żeby wziąć udział w jakiejś delegacji, muszę mieć zgodę resortu. Nie mam takiej zgody, więc nie lecę" — poinformował media Tomasz Szatkowski.
Pole position Radosława Sikorskiego w idei wyborów prezydenckich
W idei między SKW i ABW
W scenariuszu wyborów prezydenckich w 2025 roku w idei założenia profuturo kandydowania na kandydata na najwyższego zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez Tomasza Szatkowskiego, ambasadora przy NATO wg prezydenta Andrzeja Dudy i doradcy społecznego prezydenta Polski, potencjalnie przyszły prezydent poznaje obecnie relacje z premierem Donaldem Tuskiem (Google: Szatkowski: Nie będę siedział bezczynnie). Natomiast Radosław Sikorski poznaje relacje z prezydentem RP (Google: Sikorski vs Duda). Tymczasem w tym ułożeniu "pole position" posiada Radosław Sikorski z napędem w historii:
- rekomendacja PiS na MON
- kandydat w prawyborach w PO
- europoseł PO
- minister obrony narodowej
- marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
- minister spraw zagranicznych (w dwóch rządach, w tym obecnie)
W tym przypadku o ewentualnym kandydowaniu, jak ogłosił Radosław Sikorski "matka partia zadecyduje".
*
Niezwykła historia Radosława Sikorskiego i Łukasza Kmity
"Imperator partii"
Przesłanka: "Jestem pracownikiem MSZ i podlegam regulacjom MSZ. Żeby wziąć udział w jakiejś delegacji, muszę mieć zgodę resortu. Nie mam takiej zgody, więc nie lecę" — poinformował media Tomasz Szatkowski.
Czy wyobrażacie sobie rekomendowanie przez Prezesa PiS na stanowisko Ministra Obrony Narodowej osoby bezpartyjnej? To musiałby być jakiś cud - prawda? Jeżeli sobie nie wyobrażacie, to macie mniejsze wyobrażenie, niż Jarosław Kaczyński albowiem Wikipedia podaje o Radosławie Sikorskim - Minister Obrony Narodowej od 31 października 2005 do 7 lutego 2007, bezpartyjny z rekomendacji PiS.
Zatem rekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość start-up Radosława Sikorskiego do roli Ministra Obrony Narodowej przemienił się w idei historie polskie w decyzję nie udzielenia delegacji na Jubileuszowy szczyt NATO w Waszyngtonie (Stany Zjednoczone Ameryki ) w 75. rocznicę powstania Sojuszu w dniach 9-11 lipca 2024 roku dla Tomasza Szatkowskiego, Stałego Przedstawiciela RP przy NATO według prezydenta Andrzeja Dudy, przez Radosława Sikorskiego Ministra Spraw Zagranicznych.
W tym samym czasie rekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego, Prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość start-up Łukasza Kmity na marszałka Małopolski, byłego wojewody województwa małopolskiego, dzielnie zmagał się wielokrotnie o wybór przez sejmik województwa małopolskiego. Łukasz Kmita nie został marszałkiem Małopolski, a Radosław Sikorski rządzi MSZ.
Jarosław Kaczyński → Radosław Sikorski ↔ Tomasza Szatkowski ← Andrzeja Dudy
Czy Jarosław Kaczyński wycofał rekomendacje PiS dla Radosława Sikorskiego? Niektórym radnym sejmiku Małopolski w idei PiS nie potwierdził partyjnych rekomendacji po wyborze na marszałka Małopolski Łukasza Smółki.
Zatem Radosławowi Sikorskiemu potrzeba jeszcze rekomendacji KO, Donalda Tuska, premiera RP, do kandydowania na prezydenta RP. Co więcej w idei kandydowania, Radosław Sikorski ogłosił w mediach przesłankę: "matka partia zadecyduje". A tymczasem prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał z dniem 1 lipca 2024 r. Tomasza Szatkowskiego na stanowisko Doradcy Społecznego Prezydenta RP. Natomiast Łukasz Kmita został nowym przewodniczącym zarządu PiS w Małopolsce.
czubas
Sikorski po prostu idzie tam, gdzie mu najwięcej zapłacą.
Nie potrzebuje należeć do partii, on jest do wynajęcia.
Żona od lat jest pracownikiem organizacji finansowanych przez służby zbrojeniowe.
Oboje wiedzą, że władza i kasa pochodzi od globalnych korporacji i to im służą.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura