Szkic idei
Szkic idei
mannet mannet
90
BLOG

Jak to co jest wirtualne staje się realne?

mannet mannet Technologie Obserwuj notkę 2

Technologie, Nauka

Idea: wprowadzić w internecie do zbiornika z wodą elektrony swobodne nienależące do cząsteczek wody

*

Start-up: "inżynieria hydroelektronowa":
Jak myśleć w idei materialnymi elektronami swobodnymi i cząsteczkami wody?
Rzecz: przedmiot materialny, elektron cząstka materii, H2O cząsteczka materii.
Jak obliczyć ile elektronów swobodnych można zgromadzić w zbiorniku z wodą?
Wirtualna konfrontacja idei hydroelektronowej w naturze ułożeń niemożliwych.

*

W idei między profesjonalistami i hobbystami

W tej idei ułożenie:

  • ufizycznienie
  • rysunek
  • formuła
  • eksperyment
  • konferencja naukowa

ufizycznienie → rysunek → formuła → eksperyment → publikacja →  konferencja naukowa

*

UFIZYCZNIENIE

Prawdy elektrostatyczne układów otwartych i zamkniętych.
Badania w idei prawda to wiedza, której nie można zmienić.
Korzyść z badań dla inwestora wysokiego ryzyka - energia?

RYSUNEK

image

1. Procedura SNAFU - link oraz wybrane uwarunkowania elektrostatyczne.

2. Rozważania w idei ilości wprowadzanych elektronów (SNAFU) - link.

3. Miara jonowa, ilość w idei wprowadzonych elektronów 10-7mol/dm3. To miara w związku do ilości stężenia jonów H+ w ramach jonu H3O+ w wodzie w temp. 25 ℃, która wynosi w stanie równowagi 10-7 mol/dm3).

4. Idea technologii i techniki: cząstkowo (elektrony) - molekularna (H2O) elektrostatyka termodynamiczna wewnętrzna układu zamkniętego.

FORMUŁA

4H2O + 4H2O ⇌ ( 4H3O+ + 4OH) + 4e- → ( 4H2O + 2H2 + 4OH → 6H2O + 2H2 + O2 + 4e- ) → 8H2O + 4e- 

Dodane 4 elektrony swobodne odbierają 4 protony z jonów H3O+ i powstają cząsteczki wodoru. Dwa jony OH- tworzą jedną cząsteczkę wody i jeden atom tlenu. Zatem 4 jony OH- tworzą 2 cząsteczki wody i 2 atomy tlenu, z których powstaje cząsteczka tlenu. W reakcji 2 cząsteczek wodoru z cząsteczką tlenu powstają dwie cząsteczki wody (pary wodnej).  "W tym ułożeniu z 8 cząsteczek wody w stanie ciekłym powstają 2 cząsteczki H2O w stanie gazowym (para wodna). Uwalniane są 4 elektrony swobodne oraz energia".

EKSPERYMENT (w idei pośredni)
Emisja elektronów do powietrza - link, YT: "Shooting an electron beam through air" (dostępne tłumaczenie PL)  - "Wystrzeliwanie wiązki elektronów w powietrze. Specjalne okno o grubości 100 nm pozwala elektronom o energii 25 KeV przejść z lampy próżniowej do atmosfery, gdzie uderzają w ekran fluorescencyjny – CRT w powietrzu!"

PUBLIKACJA IDEI
Blogsfera Salon24.pl

KONFERENCJA NAUKOWA (w idei internetu)
Mocne podziękowania dla wszystkich internautów, którzy zaangażowali komentarze w internetowej idei.

*

Co jest "kwantem idei hydroelektonowej"?

Brakuje tego pierwotnego, pierwszego ufizycznienia, od którego można byłoby, być może potencjalnie w rzeczywistości laboratoryjnej, inwestycyjnej, rozwinąć ideę technologii i techniki ("nowy przemysł"). Powinna pochodzić z zasad/y, np. zasady zachowania ładunku elektrycznego, zasady zachowania energii, zasady elektryzowania powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej (zamkniętej) ciała... z zasady konfrontacji "cząstki - cząsteczka (elektryczna struktura)" w przełożeniu na przykład "elektron z molekułą H2O"?

W rozważaniach pojawiły się nowe pomysły, m.in. sugestie i pytania związane z efektem tunelowania cząstek przez bariery potencjału (Pod jednym dachem - "A gdzie tunelowanie kwantowe pozwalające cząstkom na pokonywanie barier potencjału?";  Wieb - "No i jeszcze: Efekt tunelowy. Toż to najprostszy sposób wstrzyknięcia elektronów. Dużo prostszy niż działo elektronowe czy inne tego typu.") - link, OpenStax - Fizyka dla szkół wyższych. Tom 3, 7.6 Tunelowanie cząstek przez bariery potencjału.

Elektryzowanie ciał związane jest z mechanizmem prowadzącym do przebicia, który zależny jest od wartości napięcia przebicia danego materiału (link - Przebicie elektryczne). Zatem w idei wersji ziemskiej, jeżeli elektryzowanie zamkniętej powierzchni wewnętrznej zbiornika ma wpływ na efekt elektryzowania powierzchni zewnętrznej, to idea z wnętrza zbiornika przenosi się do jego otoczenia, do powietrza. Natomiast w przestrzeni kosmicznej i na Księżycu nie ma powietrza.

W internetowej idei hydroelektronowej poszukujemy scenariusza fizyki.
Ścieżkę do uzyskania realnego patentu pozostawiamy inwestorom idei.

*

Zagadnienie - pytanie nie jest do SNAFU - zna odpowiedź w tej zagadce:

W podanym powyżej linku SNAFU podał szkic przepisu technicznego na względny efekt - "Natomiast, jeśli ładunek uda się pozostawić na wewnętrznej powierzchni... wzrost pojemności może być rzędu MILIONA razy!" - w idei puszki od piwa. Jaka jest fizyka w metodzie SNAFU czyniąca taki efekt względnego wzrostu pojemności elektrycznej, wynikająca ze zmiany pomiędzy potencjałem uzyskanym poprzez naelektryzowanie powierzchni zewnętrznej ("naelektryzowanej od zewnątrz") , a potencjałem naelektryzowania powierzchni wewnętrznej, zamkniętej (też w idei hydroelektronowej "naelektryzowanej od zewnątrz" za pomocą działa elektronowego, wprowadzającego elektrony swobodne do zbiornika poprzez materiał okienka próżniowego)?

***


image

Internet
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

mannet
O mnie mannet

Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Technologie