Rozmaitości, Hobby
Polowanie na protony w wodzie
Start-up: "inżynieria hydroelektronowa":
Jak myśleć w idei materialnymi elektronami swobodnymi i cząsteczkami wody?
Rzecz: przedmiot materialny, elektron cząstka materii, H2O cząsteczka materii.
Jak obliczyć ile elektronów swobodnych można zgromadzić w zbiorniku z wodą?
Wirtualna konfrontacja idei hydroelektronowej w naturze ułożeń niemożliwych.
*
W tym ułożeniu wprowadzone do zbiornika z wodą elektrony swobodne (oznaczone niebieską gwiazdką) ulokowane się na powierzchni wewnętrznej ścianki zbiornika oraz w przestrzeni pomiędzy cząsteczkami wody ("Przestrzeń w wodzie" - link).
*
W idei internetowej kuźni (Wikipedia, Google):
"Woda" (link)
"Reguła Pauliego" (link)
"Prawo Coulomba" (link)
"Autodysocjacja wody" (link)
"Combustion of H2" (link)
"Combustion of Hydrogen" (link)
*
W idei hydroelektronowej to może być najciekawsze hobby. Ponieważ nie ma tak dobrze w wynikach badań naukowych, jak miał Albert Einstein przed podaniem wyjaśnienia efektu fotoelektrycznego w oparciu o koncepcję zasady zachowania energii - "Efekt fotoelektryczny został wyjaśniony w 1905 roku przez Alberta Einsteina (1879–1955). Einstein założył, że skoro hipoteza Plancka o kwantach energii poprawnie opisywała wymianę energii między promieniowaniem elektromagnetycznym i ścianami wnęki, to powinna być ona także zastosowana do opisu absorpcji promieniowania przez fotoelektrodę. Zapostulował on tezę, że fala elektromagnetyczna niesie energię w dyskretnych porcjach. Einstein rozszerzył hipotezę Plancka, postulując, że samo światło składa się z kwantów promieniowania. Innymi słowy, że fale elektromagnetyczne są skwantowane" (link - podręczniki OpenStax "Fizyka dla szkół wyższych", Tom 3, 6.2 "Efekt fotoelektryczny").
Jest wiele różnych badań w kontekście oddziaływań elektrostatycznych dotyczących cząsteczek wody. Ich wybranie i coś z nich dobranie oraz złożenie być może wprowadza w idei na "ścieżkę hydroelektronową" lub może wyprowadzić na "manowce sztuki".
*
W tej idei "łowcami protonów" są elektrony swobodne wprowadzone do zbiornika z wodą. Jak w przypadku w notce pt. "Nie róbcie tego w garażu..." - "Woda ulega częściowo autodysocjacji i powstają jony hydroniowe H3O+ oraz hydroksylowe OH-. Jony wodorowe H+ są przenoszone na sąsiednią cząsteczkę wody tworząc jon hydroniowy (H3O+). Dlatego w naturze wody nie ma jonów H+ swobodnie poruszających się w wodzie: H2O + H2O ⇄ H3O+ + OH−. Stężenie jonów H+ w ramach jonu H3O+ w wodzie w temp. 25 ℃ wynosi w stanie równowagi 10-7 mol/dm3. Zatem natura wody posiada takie uwarunkowania fizyczne, w których powstają jony bez ingerencji technicznej.
I dalej dla elektronów swobodnych to za mało protonów. Czy zatem "upolują je" w wodzie, odbiorom je cząsteczkom wody (link)? Jeżeli w wodzie będą powstawać cząsteczki wodoru i tlenu, to czy dojdzie w zbiorniku do reakcji chemicznej ich połączenia? Co byłoby czynnikiem jej aktywacji?
Wiązania kowalencyjne - przykład cząsteczki wody (link)
*
Nanoenergtyka
"energia wiązania wodoru z tlenem" vs "energia oddziaływania H2O z elektronem swobodnym od strony H"
*
*
Kwant idei (stężenie "cząstkowo - cząsteczkowe")
- ilość cząstek (elektronów wprowadzonych do zbiornika) wobec ilości cząsteczek wody w zbiorniku:
Załóżmy zatem, że zależność oddziaływania wprowadzonych elektronów swobodnych wobec konstrukcji zbiornika ma względną wartość w ułożeniu: większa ilość wprowadzony elektronów wobec zwiększania rozmiaru zbiornika. Zbiornik wytrzymuje ingerencję tych elektronów, czyli jest szczelny. Te działania w idei skali są wykonane przez naukowców i inżynierów. Wobec nich jest natura cząsteczek wody, która się nie zmienia jest ich tylko więcej.
Czy poznając w rzeczywistych badaniach laboratoryjnych efekt oddziaływania materii hydroelektronowej w zbiorniku o pojemności, np. 1 m3, można będzie wskazać ze 100% pewnością efekty w skali zbiornika o pojemności 10 m3, 100 m3?
Zbiorniki hydroelektronowe o różnym kształcie ułożone w układzie naczyń połączonych:
[ e : H2O ]=( e : H2O )=[ e : H2O ]= ... =[ e : H2O ]=( e : H2O )=[ e : H2O ]
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości