Uderzenie piorunem w ideę hydroelektronową
Przesłanka: izolator mocniejszy od pioruna.
"W czasie uderzenia przepływa ładunek rzędu 5 kulombów, a całkowita energia odpowiada 140 kWh (504 MJ)" - Piorun
"Fizyk: moc pioruna jest tak wielka, że aż trudna do wyobrażenia" - https://naukawpolsce.pl
Jednak 99% energii związanej z piorunem rozprasza się w powietrzu i do ziemi dociera niespełna 1% energii pioruna. Zmiana form energii związana jest z wykonaniem pracy oraz ze sposobem ciepła. Natomiast ładunek elektryczny związany z piorunami jest rzędu kilku kulombów.
W tym ułożeniu układ hydroelektronowy posiada wewnętrzną obudowę i złącza konstrukcyjne wykonane z dobrego izolatora. Dobrego w określeniu względem idei efektów elektrostatycznego oddziaływania.
W układ hydroelektronowy uderza piorun. Elektrony pioruna w ilości kilku kulombów elektryzują zewnętrzną powierzchnię metalowej puszki kulistej zanurzonej w czystej wodzie wypełniającej zbiornik. Elektrony naelektryzowania przez piorun przemieszczają się przez wodę w stronę zewnętrznej powierzchni zbiornika i podczas tego ruchu oddziałują z cząsteczkami wody i jonami pochodzącymi od cząsteczek wody.
Mocniej niż przyroda Ziemi nic bardziej elektrycznie nie uderzy w ideę układu hydroelektronowego.
Zatem to ostatnia notka z głównego nurtu tej idei.
*
Dopisane 30.04.2022 r.
Co by tu opatentować?
Jakie oddziaływanie na materię, taki wynalazek.
Harcownik, 25 kwietnia 2022, 09:54, Nawet herbaty nie da się zagotować taka energią.
Tomasz Karwowski (w ukrytym komentarzu) 27 kwietnia 2022, 07:04 @Harcownik Herbatę da się da.
Ustawa Prawo własności przemysłowej w art. 24 określa, że "patenty są udzielane – bez względu na dziedzinę techniki – na wynalazki, które są nowe, posiadają poziom wynalazczy i nadają się do przemysłowego stosowania".
Zatem idea czyli koncepcja ustawowo nie kwalifikuje się do opatentowania ponieważ nie jest wynalazkiem:
układ będący źródłem naelektryzowania ujemnego → dostarczenie elektronów swobodnych → układ hydroelektronowy
W tym ułożeniu nie ma środków technicznych zmiany energii sposobem pobrania jej poprzez wymiennik ciepła ani zmiany energii za pomocą środków technicznych wykonujących pracę.
Może nie jedna centralna elektroda a klika połączony ze sobą, rys. poziomo: elektrony → -)-)-) ?
Harcownik, 25 kwietnia 2022, 09:55, Narysował Pan kabelek, który ściąga pioruna a ja zapytam z jakiego materiału miałby być wykonany? Chodzi o oporność wewnętrzną. Jaką średnicę musiałby mieć ten kabel? Ile by ważył? Jak to technicznie by wyglądało?
I tu dochodzimy do kluczowego pytania? Czy rozważania w internecie o idei układu technicznego, koncepcji, mogą zainspirować do podjęcia zaangażowania czasu, wykonania badań, pracy własnej lub zleconej i funduszy finansowych w ułożenie rzeczywistego układu, który umożliwiłby uzyskanie patentu, którego wdrożeniem zainteresowane byłyby firmy?
Koncepcja jaka jest każdy widzi.
Zatem techniczna realizacja koncepcji wymaga odrębnego ułożenia w wersji rzeczywistej z materialnego wykonania w celu uzyskania zaplanowanej korzyści z wynalazku.
Nikt dziś nie naucza studentów o układach hydroelektronowych, ponieważ nie ma o nich w podręcznikach - zatem potrzebny byłby patent zastosowany z sukcesem na rynku przez firmę. Stąd ścieżka do idei AGH x NBP:
*
Dopisane 01.05.2022 r.
Nowy przemysł - poczęcie i zakończenie
W salonowych rozważaniach o idei hydroelektonowej były dwa ułożenia. Wcześniejsze dotyczyło fotoelektrycznego efektu hydroelektoronowego. Polecam uwadze m.in. studentom studiów politechnicznych lub przyrodniczych uniwersyteckich doskonały o nim komentarz SNAFU.
*
Dopisane 03.05.2022 r.
Idea do pobrania
Licząc na globalny zasięg Salonu zakładamy, że możliwa jest rzeczywista korzyść z wirtualnej idei układu technologii i techniki hydroelektronowej. Zatem czekamy na patent profuturo w świecie ułożenia rozwiązania praktycznego z inspiracji koncepcji i na wiadomość od firmy o jego zastosowaniu.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie