Technologie, Nauka
Transfer elektryczności
Przesłanka: jeden stosowny foton czyni jeden fotoelektron.
Założenie: wskazanie "czysta woda" to stan jakości wody, który dla potrzeb przedmiotowych rozważań tak jest określony.
SNAFU wskazał ważną przesłankę związaną z wykorzystaniem dwóch elektrod:
"Wpływanie elektronów to prąd, a prąd daje się mierzyć -- przy dzisiejszym stanie elektroniki, pomiar nawet bardzo słabych prądów nie przedstawia większych trudności".
Schemat układu doświadczalnego do badania zjawiska fotoelektrycznego
Szkic ideowy innego schematu - czysta woda w szczelnym pojemniku:
Zamysł odmiany wynika z tego, że zmieniony jest ośrodek, do którego emitowane są fotoelektrony, którym jest czysta woda, cząsteczki wody w stanie ciekłym, zatem zachodzi ruch jonów i ruchy Browna. Jeden foton o stosownej energii czyni jeden fotoelektron, a jeden fotoelektron, to jeden nadmiarowy nośnik ładunku elektrycznego wprowadzony do wody. Zatem moc źródła fotonów względem fotoelektronów czyniących efekt fotoelektryczny jest początkowym wskazaniem energetycznym o potencjalnym przepływie prądu elektrycznego. Stąd odwrotnie, wskazanie jak słaby prąd można by zmierzyć za pomocą układu pomiarowego, wskazuje na przesłankę o potencjalnym wymaganiu wobec mocy źródła dla odpowiednich fotonów.
W tym ułożeniu w wodzie powinny zachodzić przemiany, w wyniku których fotoelektronowa ilość "elektryczności" wyemitowana z elektrody ujemnej przemieści się do elektrody dodatniej. Zatem powinny w wodzie zachodzić zmiany odwracalne:
elektroda ujemna -> fotoelektrony, woda, przemiany odwracalne -> elektroda dodatnia
ps.
Studium eksperymentu w oparciu o wybrany przykład innowacji.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie