Rozmaitości, Odkrycia
Fizyka w umowie naukowej
Przesłanka: "wiem, że nic nie wiem" - o jakiej to wiedzy?
W ramach umowy naukowej fizyka (naukowiec, inżynier) podejmuje działania obserwacji, badań, pomiaru, obliczeń, układania modeli zjawisk, itp. Umowa ma formę jawną, pisemną, matematyczną, praktyczną. W oparciu o fizykę umowy naukowej konstruuje się przedmioty, urządzenia, maszyny, produkty i usługi.
Jakie ułożenia zawiera umowa naukowa dla fizyki wskazującej, że inżynier nie może zbudować kosmolotu przemieszczającego się w przestrzeni kosmicznej szybciej od prędkości światła?
Ukryta wada fizyki umowy naukowej: Dlaczego fizyka nie widzi zjawisk, w których zachodzi szybkość większa niż prędkość światła? Dlatego, że obserwuje oczami, a to tylko widzenie, powinna obserwować myślą. Zmysły doznają natury wszechświata przed kreacją myśli, zatem przyjmując, że natura myśli pochodzi w czasie sprzed natury zmysłów, ułożenie cyklu dostrzegania widzialnego i niewidzialnego:
<) fizyka obserwacji przyrody - obrazy reprezentacji w modelach
obserwacja reprezentacji w modelach - natura ułożenia myśli (>
Jeżeli niewidzialne oddziałuje z widzialnym, to opis widzialnego nie stanie się celem samym w sobie.
"Wiem, że nic nie wiem" - dotyczy wiedzy w znaczeniu jakości naukowej poza umową naukową.
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości