Technologie, Nauka
Pęd
Przesłanka: masa w ruchu.

Ułożenie:
p = mv
m * B' = - γ (mv × E )/c2

γ = 1/[1 - (v/c)2]1/2
E = moc2
EJ * B' = γ (p × Eel), EJ - forma energii, Eel - natężenie pola elektrycznego
Niech energia sparowania elektronu z wirtualnym pozytonem wynosi E = moec2, gdzie moe - masa spoczynkowa elektronu. Energia spoczynkowa elektronu:
Eoe = 9,1*10-31 kg * (3 * 108 m/s)2 = 81,9 * 10-15 J
h = 6,2260 * 10-34 kg * m2 * s-1, stała Plancka
E = hv (? - ponieważ model odniesienia to ułożenie sparowania "elektron ~ wirtualny pozyton", v - częstotliwość zmian pola elektrycznego)
v = Eoe / h
v = 13,15 * 1019 Hz
Promienie gamma - ν: 1018 do 1022 Hz, λ: 300 do 0,03 pm
Masa relatywistyczna:

Wykres zależności masy relatywistycznej od prędkości (wyrażonej jako część prędkości światła w próżni c).
Zatem w tym ułożeniu wzrost szybkości elektronu i związany z tym wzrost kinetyczny masy związany jest ze wzrostem częstotliwości zmian pola elektrycznego pomiędzy elektronem i sparowanym z nim wirtualnym pozytonem. Im szybciej porusza się elektron, tym bardziej wzrasta częstotliwości zmian pola elektrycznego ładunków różnoimiennych utrzymująca jego sparowanie z wirtualnym pozytonem.
W wyniku rozpędzania od jakiej wartości pędu elektron promieniuje foton?
ΔEJ * B' = -γ (Δp × Eel)
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Technologie