Podatek dla demokracji dotyczy osoby dorosłej, a głosuje kto może i chce.
Przesłanka: finansowanie wyborów i partii parlamentarnych.
W tym ułożeniu rozważana jest identyfikacja osoby fizycznej, którą stanowi osoba posiadająca obywatelstwo polskie, zamieszkała w kraju lub zagranicą. Ułożenie związane jest z numerem PESEL. Oddzielona jest czynność dokonania wpłaty od uprawnienia do głosowania. Osoba, która nie wpłaciła w terminie podatku dla demokracji nie traci uprawnień wyborczych. Przy weryfikacji rejestru wyborców osoba jest powiadamiana o zaległości co do stanu faktycznego i nieilościowego dotyczącego podatku dla demokracji, pisemnie oraz przy podpisie na liście spisu wyborców w trakcie wyborów (kolumna - zaległość: dotyczy / nie dotyczy). Nie wpłacenie w terminie podatku związane jest z naliczaniem odsetek. Braki środków z powodu nie wpłacenia w terminie podatku dla demokracji pokrywa budżet państwa. Podatek dla demokracji ma związek z wyborami w tym znaczeniu, że wyborcy przydzielając głosy, a stąd mandaty, dokonują redystrybucji środków do politycznych partii parlamentarnych wg liczby mandatów.
Mikrorachunek i rejestr wyborców
Zatem w tym ułożeniu urząd dokonujący rejestru wyborców posiada informację o stanie faktu dotyczącego podatku dla demokracji w powiązaniu z nr pesel (dowód osobisty) w celach informacyjnych wobec powiadomienia podatnika (zaległość: dotyczy / nie dotyczy).
Blog: "Ułożenia" - sztuka to fizyka bez matematyki. * W przyrodzie są tylko dźwięki i więcej nie ma w naturze muzyki. Talent nie pochodzi z tej Ziemi. * Monter ułożeń niemożliwych [ komentarze ].
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Gospodarka