Przyroda oczyma człowieka myślącego
Otrzymałem 3 unikalne pytania, które zmuszają mnie do uporządkowania (systematyzowania) głoszonych przeze mnie poglądów na temat budowy materii i oddziaływań we Wszechświecie.. Dzięki temu, poglądy które głoszę będą zrozumiałe jak dla dorosłych (nawet dla fizyków), tak i dla dzieci (moja wnuczka będzie zachwycona). Poniżej te pytania:
1. Dlaczego promieniowanie (wiązka elektrin) przemierzając tak ogromne przestrzenie kosmiczne nie jest wytłumiane przez elektrina wypełniające tą przestrzeń. Elektrina powinny wchodzić między sobą w interakcje. Posiadają ładunek, który powinien skutkować odpychaniem się elektrin."
2. Udało się ludziom zaobserwować ugięcie światła w pobliżu wielkich gwiazd (podobno?). Z tego co mi wiadomo, to światło ma tendencję do zbliżania się w stronę obiektu zamiast do oddalania się od niego. Czym jest to spowodowane ... no właśnie przez co?
3. Czy w mikroświecie atomów, elektronów, elektrin, kwarków itd. zachodzi zjawisko tarcia? Chyba powinno. a jeśli powinno, to coś z tego zapewne wynika. Co?
Te pytania mogły ujrzeć światło dzienne tylko dlatego, że rosyjski uczony D. Bazijew odkrył drugą, prawdziwie elementarną cząstkę, nośnik dodatniego ładunku elektrycznego i nazwał ją elektrino.
Od momentu tego odkrycia wielkie marzenie wszystkich logicznie myślących badaczy przyrody spełniło się.
Wszechświat można opisać dwoma elementarnymi cząstkami, a przyczyną zjawisk w nim zachodzących są tylko dwa oddziaływania elektryczne między tymi cząstkami.
Przyciąganie się cząstek przenoszących różne ładunki elektryczne i odpychanie się cząstek jednoimiennych (o takim samym znaku ładunków).
Dalszy ciąg tego wykładu będę rozmieszczał na blogu "Homo Sapiens", żeby nie rozwadniać go tekstami i komentarzami politycznymi.
Adres boga "Homo Sapiens":
http://przyroda.salon24.pl/641230,budowa-materii-i-wszechswiata-cz-1
Inne tematy w dziale Technologie