Komentarze do notki: Kultura zdrowia Rzeczpospolitej

« Wróć do notki

O jeden post za daleko2 września 2018, 06:32
Dlaczego mam wypowiadać się w referendum i decydować za kogoś w sprawach, które każdy może załatwić indywidualnie? Po co narzucać sobie nawzajem kolejne obowiązki - obowiązek pracy, nauki, leczenia, pomocy w biedzie i na starość, których notabene i tak nie jesteśmy w stanie spełnić? Ktoś podsumował celnie to zagadnienie propozycją, żebyśmy wpisali do Konstytucji, że jesteśmy mocarstwem. Dotyczy to każdego zobowiązania zapisanego w formie prawa tego typu, że "ma być dobrze". Wskazuje to również winnych w razie niepowodzenia, czyli nas samych - głosujących.
Andrzej.Madej2 września 2018, 07:08
@O jeden post za daleko 

Na koszty medycyny szkolnej corocznie Polski budżet wydaje ok 1 miliard złotych. W różnych formach, łącznie to jest bardzo dużo pieniędzy. Około 80 % z tych wydatków, to pieniądze wyrzucone w błoto. Moje propozycja wskazuje jak dzięki cyfryzacji systemu, wydawać te pieniądze racjonalnie. 
Czyli, poprzez Otwartą medycynę szkolną, Nasze Państwo może zacząć wydawać pieniądze podatników w sposób odpowiedni do potrzeb obywateli. Konkretnie w sposób odpowiedni do troski rodziców o zdrowie dzieci. 

Informuję Pana, że NFZ już finansuje niektóre usługi telemedyczne jako nowe świadczenia medyczne. Uważam, że słusznie i że za kilka lat to będzie znacząca część wydatków. 
To się praktykuje w różnych krajach. 

Dlatego uważam, że warto się o tym wypowiadać, również w formie referendum.
Komentarz został usunięty przez administratora serwisu.
Andrzej.Madej2 września 2018, 07:17
@O jeden post za daleko 
Jak wiemy regulacje są potrzeb dla  kultury życia publicznego. 
Jestem przeciwny by tych regulacji było dużo i jestem przeciwny by te regulacje wprowadzał po swoim uważaniu Król. 

Szczęśliwie dla życia Polaków w wolności - równości - solidarności, od wielu wieków, z bolesnym przerwami, w Polsce panuje demokracja. 
Tego się zamierzam trzymać i Pana zachęcam.