Poszerzenie czasu i przestrzeni kultury wymaga zmiany perspektywy refleksji gospodarczej z ekonomii pragnień na ekonomię potrzeb. Teraz podmiotem powinien być nie człowiek, ale gospodarstwo domowe.
To z tej perspektywy narody powinny porównywać efekty gospodarowania opartego na wiedzy.
Obecnie państwa zdają egzamin z przygotowania swoich sektorów dobroczynności do globalnego kryzysu. Na ile cyfrowe technologie wspierają bezpośredniość pracy dobroczynnej.
Tego egzaminu uczeni nie potrafili przewidzieć a politycy zapowiedzieć. Za słabe serca, za słabe szkiełka.
W Europie metodycznie pozbawianej aksjologicznej spójności, Polska okazuje się wierna tradycji solidarności i wolności. Ale jak zawsze w dziejach Europy Środka, nie możemy pozostać samotną wyspą.
Czy Morawiecki ruszy odsieczą dla Brukseli ?
----------------
Ps. 1.
O praktyce Krakowa
Kraków, 12 marca 2020.
Szanowny Pan
Dominik Jaśkowiec
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa
Dotyczy: uzupełnienia Strategii Rozwoju Krakowa 2030.
Jako społeczni animatorzy debat o cyfrowej modernizacji kultury życia publicznego, pozwalamy sobie zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego, na fakt że wraz z procesem indywidualizacji usług społecznych coraz większego znaczenia - dla powszechnego i sprawiedliwego korzystania z nowoczesnych technologii - nabierają kompetencje w zakresie samopomocy zdrowia oraz domowej edukacji.
Dlatego przewidujemy złożenie dwóch projektów w konkursie Budżet Obywatelski.
Pierwszy projekt dotyczy kultury zdrowia, a konkretnie powiązania usług telediagnostyki medycznej z kursami przygotowawczymi do prowadzenia zajęć domowej edukacji medycznej.
Drugi projekt dotyczy kultury pamięci, a konkretnie powiązania usług repozytowania (publicznych prezentacji) wspomnień z rozwojem konspektów zajęć domowej edukacji historycznej.
Dzięki tym projektom przewidujemy wypracowanie nowych standardów i instytucji ułatwiających korzystanie z wolności i solidarności, za sprawą cyfrowej humanizacji usług społecznych.
Sądzimy, że istotnym ułatwieniem dla tego procesu byłoby uznanie kategorii „Solidarność międzypokoleniowa”, za kluczową wartość rozwoju naszego Miasta.
Dlatego zwracamy się do Pana Przewodniczącego o podjęcie działań dla wprowadzenia jej do Strategii Rozwoju Krakowa. .
Ps. 2.
O Orle sieci
31 marca 2019
https://www.salon24.pl/u/madej/945715,samorzadowa-autoryzacja-tozsamosci
30 marca 2018
https://www.salon24.pl/u/madej/841501,nowoczesnosc-dla-wolnosci
12 listopada 2017
https://www.salon24.pl/u/madej/821917,miary-naszej-drogi
Inne tematy w dziale Polityka