System, który już zacznie funkcjonować w Tarnowie, pozwoli śledzić edukacyjne postępy uczniów. Nie trzeba będzie iść na tradycyjną wywiadówkę, by dowiedzieć się, jak uczy się dziecko. Tarnów należy do prekursorów EDUNETU.
internetowy Tarnów
Już niedługo tarnowskie szkoły będą utrzymywać internetowy kontakt z rodzicami uczniów. EduNet pozwoli na więcej nowoczesnych rozwiązań w tarnowskiej oświacie. E-wywiadówka to tylko jeden z przykładów praktycznego funkcjonowania EduNet-u.
Za realizację tego pionierskiego w Polsce projektu jest w Urzędzie Miasta Tarnowa odpowiedzialny Wojciech Magdoń, który jeszcze niedawno temu był wiceprezydentem do spraw oświaty. Jest więc osobą zorientowaną w temacie także od strony czysto oświatowej, a nie tylko komputerowej.
Dzięki e-wywiadówce będzie możliwy wgląd we wszystkie bieżące oceny ucznia. Nauczyciele będą musieli wpisywać je w rubryki elektronicznego dziennika lekcyjnego. Już roku temu w Tarnowie otworzono sieć dwunastu telecentrów. Są to miejsca publicznego dostępu do Internetu. Tego typu stanowiska istnieją w miejskiej bibliotece i jej filiach. Na potrzeby EduNetu miasto kupiło już 70 komputerów, 14 serwerów i bardzo dużo urządzeń sieciowych. Powstało centrum autoryzacji podpisu elektronicznego. Nawet więc jeśli ktoś nie ma teraz dostępu do Internetu w domu, będzie mógł korzystać z miejskich stanowisk.
Już dwa lata temu Tarnów zdecydował się na taką „rewolucję internetową” w miejskiej oświacie. Wdrożenie projektu komputerowego zarządzania oświatą kosztowało już ponad dwa miliony złotych. Projekt w znacznej części finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Także nabór do szkół ponadgimnazjalnych wspomagany jest w Tarnowie elektronicznie. Rodzice i dzieci mogą wybierać szkołę dzięki internetowi, gdzie mogą znaleźć informacje na temat szkół. Powstaje baza wszystkich tarnowskich uczniów. To między innymi usprawni kontrolę wypełniania obowiązku zapisania dziecka do szkoły etc
Już niedługo znikną ze szkół tony papieru dzięki EduNetowi. Sprawdzono już w praktyce funkcjonowanie elektroniczne Systemu Planowania i Analiz. W ten sposób powstają np. arkusze organizacyjne w szkołach. Połączenie danych ze wszystkich tarnowskich szkół ułatwia kierowanie miejską oświatą w Urzędzie Miasta.
Elektroniczne Środowisko Przepływu Pracy posłuży do organizacji elektronicznego obiegu dokumentów. Tarnowski projekt jest nowatorski w Polsce dlatego, że będzie służył nie tylko urzędnikom, ale także mieszkańcom miasta. Znacznie ułatwi im kontakt z miejską administracją.
_________________________________________________ w czasie mojego wykładu w Chicago w lutym 2009 _________________________________________________ _________________________________________________ patrz: www.marekciesielczyk.com _________________________________________________ dr politologii Uniwersytetu w Monachium, Visiting Professor w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Fellow w European University Institute we Florencji, europejski korespondent Radia WPNA w Chicago, autor pierwszej książki w jęz.polskim nt.KGB, 12 lat radny Rady Miejskiej w Tarnowie, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu do 31 marca 2011, Redaktor naczelny pisma i portalu Prawdę mówiąc - www.prawdemowiac.pl _________________________________________________ skopiuj poniższy adres i wklej - jest tu relacja telewizji POLONIA z mojego wykładu w Chicago w lutym 2009: http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=52245621 _________________________________________________
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura