Neuralink – jedna z firm założonych przez ekscentrycznego miliardera Elona Muska – otrzymała oficjalną zgodę od amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA) na prowadzenie pierwszych testów na ludziach.
Dzięki wszczepianym implantom ludzkie mózgi będą mogły komunikować się bezpośrednio z komputerami i dzięki temu np. odzyskiwać utracone zmysły czy kontrolę nad sparaliżowanymi kończynami (firma pokazała już małpę, która dzięki chipowi gra w gry wideo).
(źródło - tygodnik Do Rzeczy nr 23/530 z dnia 5-11 czerwca 2023 - Jacek Przybylski "Zgoda na testy na ludziach")
Znana tik-tokerka Kas Theaz zamierza pozwać swoich rodziców za to, że... powołali ją na świat bez jej zgody.
(źródło - tygodnik Do Rzeczy nr 23/530 z dnia 5-11 czerwca 2023 - Jerzy Karwelis "Pozew za poczęcie")
Bloga założyłem dzięki blogerowi Echo24, który najpierw mnie zablokował, a następnie napisał dedykowaną mnie notkę, zawierającą kłamstwa i oszczerstwo pod moim adresem.
Głównym celem mojej aktywności na S24 jest walka z cenzurą, głupotą, chamstwem i kłamstwem.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo