Porfesor Piotr Wilczek uwaza, ze relacje amerykansko - polskie musza sie rozwijac rowonoelgle na wielu polach - twierdzi ze jesli chpdzi o amerykasnkei think tanki, tak sie juz dzieje. Ale - hm - upatruje artpsco w rozszerzeniu popularyzcji polskiej kultury poza Nowy Jork i tradycyjne polskie osrodki, na przyklad na Floryde... Hm...Generalnie wirzy, ze Polska pozycja w Stanach bedzie lepsza, jesli dotrze sie do wnetrza Ameryki, tazke wladz lokalnych.
To kolejny na WGF dialog, na ktorym strona amerykanska "jedzie" ogolnikami, a polska strona wali prowincjonalizmami, w snsie sposobu myslenia...
Leszek Budrewicz - dziennikarz, pisarz, poeta, wykładowca akademicki, działacz struktur podziemnych "Solidarności", w młodości wicemistrz Polski w piłce wodnej. Laureat nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi we Wrocławiu w 1997 roku.
Publikacje: zbiory poezji "Pierwsza i druga wojna światów", „Pasta z rasta”, "Noc długich szyi", „Wiersze wezbrane”, „Wieczna teraźniejszość” oraz zbiór opowiadań "Złodziej cukierków".
W latach 70’ i 80’ działacz opozycji (szczegóły: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Leszek_Budrewicz).
W 2008 roku nakładem wrocławskiego IPN-u ukazała się książka: „Leszek Budrewicz. Z PRL do Polski. Wspomnienia z niejednego podwórka (1976–1989)” (więcej: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/9413/Z_PRL_do_Polski_Wspomnienia_z_niejednego_podworka_19761989.html)
Pełny biogram: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Budrewicz
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka