Mecz pilkarzy ze Szkocja rozpoczal sie od prezentu szkockiej obrony, ktotry wykorzystal Maczynski i wydawalo sie, ze pani ogrodka piwnego, ktora powiedzial w sondzie TV, ze bedzie 3:0 dla nas okaze sie ekspertem.
Potem nie tylko blad Szukaly, ale w ogole slabosci naszej obrony (mimo ran Glika tak trzeba to ocenic) przyprowadzily Szkotow do remisu, nastepnie bramka "a la Branco"z wolnego po przerwie i nasz zespol zgasl. Gdyby w tym momencie skonczyl sie mecz, moznaby napisac, ze bohaterowei mecze z Niemcami zawiedli: Milik strzelil z woleja z szesciu metrow nad poprzeczka i potem podobnie glowa z pieciu. "Z pod Piszczka" padla druga bramka dla Szkotow...Tak widoczny w meczu z Nemcami Lewandowski jakby "zniknal" i po pierwszych minutach stal sie "tradycyjnie" niewidoczny - wygladalo,ze gra z jakims urazem...
Wszystko zmienilo wejscie na boisko Sebastiana Mili, ktory sie od razu rzucil na pilke, jakby chcial juz nigdy w zyciu nie miec nadwagi. Nie wiem, czy pomocnik Slaska jest w stanie na tym poziomie rozegrac pelny mecz. Ale po raz drugi wchodzac w "trzeciej tercji" zrobil roznice.
Jego akcja po ktorej Grosicki strzelil w slupek mogla podobnie jak strzal Lewandowskiego po ograniu trzech obroncow na szesciu metrach rozstrzygnac mecz.
Biorac pod uwage ilosc popelnionych i przestoj po drugiej bramce Szkotow - dostalismy nauczke.
Ale gdyby pokazac ostatni kwadrans, w tym genialna bramke Milika ( w stylu" Ajaxu") - powinnismy podbic swiat...
Remis 2:2 ze Szkocja - mecz wielkich emocji i lekkiego niedosytu...
Leszek Budrewicz - dziennikarz, pisarz, poeta, wykładowca akademicki, działacz struktur podziemnych "Solidarności", w młodości wicemistrz Polski w piłce wodnej. Laureat nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi we Wrocławiu w 1997 roku.
Publikacje: zbiory poezji "Pierwsza i druga wojna światów", „Pasta z rasta”, "Noc długich szyi", „Wiersze wezbrane”, „Wieczna teraźniejszość” oraz zbiór opowiadań "Złodziej cukierków".
W latach 70’ i 80’ działacz opozycji (szczegóły: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Leszek_Budrewicz).
W 2008 roku nakładem wrocławskiego IPN-u ukazała się książka: „Leszek Budrewicz. Z PRL do Polski. Wspomnienia z niejednego podwórka (1976–1989)” (więcej: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/9413/Z_PRL_do_Polski_Wspomnienia_z_niejednego_podworka_19761989.html)
Pełny biogram: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Budrewicz
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości