Budapeszt, pelne trybuny, final z Serbia. Dla Wegrow pilka wodna to jak hokej na lodzie w Kanadzie. Ale Serbowie, ktorzy cudem wygrali z Czarnogora w polfinale, strzelaja piewrsza bramke, za chwile druga i gospodarez przegrywaj 0:2. Decyzja, zeby na bramce w finale charyzmatyczny Nagy na razie sie nie sprawdza.
Ale swietnie z sytuacyjnej pilki Vamos i jest 1:2.
Pijetlovic z srodka po skladnej akcji, 1:3 i troche przerazenie w oczach wegierskich obroncow, z pod ktorych kontroli strzelec sie uwolnil na pieciu metrach.
Nieudane rozegranie przewagi na koniec kwarty i nadal 1:3 dla Serbii.
Bramka dla Serbow po rozgraniu przewagi prze srodek i jeste 1:4 dla Serbow ( bramka Aleksic).
Wegireski atak pozycyjny bez powodzenia - strazl z drugiej linii broni bramkarz.
I Gocic zaskakujaco w rog dolny... 1:5 po poltorej minuty drugiej kwarty. Wegrzy traca pilke w ataku pozycyjnym granym bez koncepcji. Mandic strzela ( odposcili mu obroncy, strzal z daleka), pilka od plecow Nagya i weszlo, ledwo, ale weszla, 1:6. Wegrzy bezskutecznie w przewadze, zle rozegrane, obroncy serbscy zdjeli pilke z reki.
Decker obronil (zmienil Nagya). Potem leworeczny Vamos ze skrzydla, kaczka w dlugi rog i 2:6.
Przewage Serbow obronil Decker, ale kontraatak Wegrow nieskuteczny Serbski bramkazr swietnie broni.
Cuk po przewadze 2;7.
Tymczasem na fladze serbskich kibicow napis Subotica: prztyczek do wegierskiej pamieci o Vojvodinie ( dzis w Serbii, kiedys, dawno - Wegry). Wegrzy nie wykorzystali przewagi przez brak kontroli czasu
Leszek Budrewicz - dziennikarz, pisarz, poeta, wykładowca akademicki, działacz struktur podziemnych "Solidarności", w młodości wicemistrz Polski w piłce wodnej. Laureat nagrody miesięcznika „Odra” za reportaż o powodzi we Wrocławiu w 1997 roku.
Publikacje: zbiory poezji "Pierwsza i druga wojna światów", „Pasta z rasta”, "Noc długich szyi", „Wiersze wezbrane”, „Wieczna teraźniejszość” oraz zbiór opowiadań "Złodziej cukierków".
W latach 70’ i 80’ działacz opozycji (szczegóły: http://www.encyklopedia-solidarnosci.pl/wiki/index.php?title=Leszek_Budrewicz).
W 2008 roku nakładem wrocławskiego IPN-u ukazała się książka: „Leszek Budrewicz. Z PRL do Polski. Wspomnienia z niejednego podwórka (1976–1989)” (więcej: http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/229/9413/Z_PRL_do_Polski_Wspomnienia_z_niejednego_podworka_19761989.html)
Pełny biogram: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Budrewicz
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości