Analizę, którą prezentuję poniżej, przeprowadzono na podstawie 61 214 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1 stycznia – 31 grudnia 2012 roku. Dziennikarze odnosili się do wiadomości podawanych na łamach innych mediów 62 004 razy (38 604 razy w prasie, 14 723 w telewizji i 8 677 w radiu).
Analiza obejmuje całą prasę (ponad 900 tytułów gazet i czasopism) oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Turbo, Polsat, TV4, TV Biznes, TVN CNBC Biznes) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, Radio PiN, RMF FM, Radio Zet, Tok FM, Radio Euro, Radio Maryja, RDC).
Badanie zrealizowano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których padały nazwy mediów - tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Nie obejmuje ono cytowań opublikowanych w Internecie. Pod uwagę brane są natomiast cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radiu, bądź w telewizji.
Źródło : Instytut Monitorowania Mediów : www.instytut.com.pl/







Analizy IMM dowodzą, że szeroko rozumiany rynek mediów w Polsce, w przeważającej części jest zdominowany przez "nośniki" związane z "obozem władzy" oraz pogrobowcami układu okrągłostołowego. Pluralizm praktycznie nie istnieje, a media opozycyjne i niezależne dopiero się tworzą. Paradoksalnie ma to miejsce dopiero 20 lat po odzyskaniu przez nasz kraj "wolności". Warto zaznaczyć, że nowopowstające media spotykają się z wieloma przeszkodami i utrudnieniami.
Jestem przekonany, że wyniki za bieżący rok dowiodą jednak, że czas zakłamywania rzeczywistości przez obecny mainstream dobiega końca.
Legionnaire
Inne tematy w dziale Rozmaitości