Od pewnego czasu Fundacja Kocham OB-CIACH organizuje pokazy filmowe w przestrzeni publicznej. W piątek, 20 września 2013 r., zapraszamy na kolejny już pokaz filmów w ramach akcji OB-CIACHowe Kino Uliczne Non-Stop. Tym razem, w godz. 19.00- 23.00, zaplanowaliśmy wyświetlimy dwa filmy: „Bunt stadionów” Mariusza Pilisa i „Kibol” Tadeusza Śmiarowskiego.
Emisję poprzedzi spotkanie z reżyserem Mariuszem Pilisem.
Celem akcjiOB-CIACHowe Kino Uliczne Non-Stop jest pokazważnychpolskich dokumentów filmowych w przestrzeni publicznej, przypadkowym przechodniom, filmówktóre nie są prezentowane w mediach głównego nurtu. Pokazy filmów organizowane są na tzw. ‘patelni” tj. placyku przed wejściem do stacji metra Centrum w Warszawie. Dużo przemieszczających się ludzi stwarza możliwość zaprezentowania filmów przypadkowym przechodniom. W trakcie wakacji, tj. w lipcu i sierpniu nasze pokazy odbywały się w pobliżu Placu Zamkowego nieopodal kościoła Św. Anny. Teraz wracamy na „Patelnię” !
Opis dotychczasowych pokazów tutaj:
RAZ SIERPNIEM: 1920, 1944, 1980…
WOŁYŃ’ 43
Dwa kolory – o początkach „transformacji” na Patelni…
OB-CIACHowe Kino Uliczne NON-STOP – kolejny pokaz
OD LENINA DO PUTINA – Braun na Patelni
OB-CIACHowe kino uliczne non-stop w DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Zapraszamy wszystkich chętnych do zobaczenia filmów w niesamowitej scenerii „w cieniu PKiN”.
Komentarz Contessy pod wpisem:
„
contessa, 22 kwietnia, 2013 – 02:48
zawiodłam.
Tak bardzo chciałam wiedzieć czy ludzie w biegu zatrzymywali się choć na chwilkę by posłuchać co ten mądry Polak ma do powiedzenia.
Oczywiście, że ważniejsze jest czy dało to im coś do myślenia ale sam fakt, że przystawali.
Streszczę list jaki dostałam z Warszawy, brzmi on mniej więcej tak :
Piszę ci bo ty jesteś taka sama wariatka jak te wariaty od ekranu pod pałacem (KiN), przechodziłam i trochę posłuchałam takiego jednego w okularkach. Cholera, on dobrze mówi. Gdzie go można posłuchać, przeczytać, obejrzeć, daj jakiś namiar.
To pisała mi „betoniarka” platformy (nie jakaś młoda wykształcona z dużego miasta, a stara Warszawianka) i coś mi się wydaje, że ten jej beton zaczyna się… sypać.
Serdeczności.
Szczególne pozdrowienia dla Intuicji i „tych wariatów od ekranu”.
;);)
contessa”


„Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!" Łk 12,24
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka