Wielu obserwatorów tego co działo się wczoraj w sejmie patrzyło na to z niesmakiem. Ba, wielu kiwało ze smutkiem głowami nad jakością naszej demokracji. Tak, ale przecież nikt nie obiecywał PiS-owi że będzie lekko. Ja od początku zdawałem sobie sprawę, że przynajmniej na początku kadencji będzie wycie, histeria i ekwilibrystyka słowna ( bo jak delikatniej nazwać to co ci ludzie wygadywali ) różnych salonowych i establishment-owych luminarzy. Żonglerka paragrafami, manipulacje faktami, festiwal obłudy i próby grania na społecznych emocjach, ludzi odrywanych od miłego żłobu. Ludzi przeświadczonych o tym, że przywileje wynikające ze sprawowania władzy im i tylko im się tylko należą, do usranej śmierci i o jeden dzień dłużej.
Ale są też pozytywy całej sytuacji.
Zobaczyć jak ta PO wska tłuszcza miota się bezradnie od mównicy do foteli sejmowych, w tę i powrotem, w te i z powrotem, drąc włosy z głowy i obgryzając w bezsilnej wściekłości paluchy i paznokcie… Bezcenne
Zobaczyć minę Niesiołowskiego walącego to pięścią a to konstytucją w blat ławy poselskiej, ( szkoda że nie butem) zaciętą miną durnia, który przekonany jest o tym, że właśnie tym czynem przechodzi do historii. … Bezcenne
Zobaczyć jak prymitywna tramwajarka z grubym zadem, ( której kiedyś prąd odłączyli a teraz kreuje się na wielką obrończynie demokracji ) staje się mózgiem i liderką PO… Bezcenne.
Zobaczyć w "ich" oczach strach, wynikający ze świadomości ( przynajmniej tych co rozumniejszych ), że cały ten zgiełk i jazgot na nic, bo przecież PiS i tak zrobi swoje. Bastion TK padnie, bo Pis-owcy i robią teraz to co „my” robiliśmy mając większość… Bezcenne
Czekaliśmy na to długich 8 lat. Ja osobiście czuje satysfakcje. Niech poznają ma własnej skórze co znaczy większość w demokracji. Może to będzie nauczka na przyszłość.
Dzisiaj rano prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie nowych sędziów TK. Nie zawahał się i nie szukał jakiś kunktatorskich rozwiązań pod PO-wską publiczkę. Tego od niego oczekiwałem. Tak trzymać panowie, bo na wojnie nie powinno się zostawiać za sobą niezdobytych wrogich bunkrów i umocnień. A to co się obecnie dzieje, to wojna o przyszły kształt Polski. Tak trzymać i robić swoje... Alleluja i do przodu.
Inne tematy w dziale Polityka