ketoentuzjastka
ketoentuzjastka
ketoentuzjastka ketoentuzjastka
72
BLOG

Dieta niskowęglowodanowa a tarczyca & Hashimoto

ketoentuzjastka ketoentuzjastka Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Czy dieta niskowęglowodanowa jest niewskazana dla tarczycy i przy Hashimoto? Nic bardziej mylnego! Wbrew ogólnemu przekonaniu, tarczyca nie potrzebuje węglowodanów do prawidłowego działania, a ich ograniczenie w diecie może nawet poprawić jej stan i zmniejszyć reakcję autoimmunologiczną w przypadku choroby Hashimoto.

Hashimoto a tolerancja glukozy

Potwierdzają to zarówno badania naukowe, jak i doświadczenia osób borykających się z niedoczynnością tarczycy na tle autoimmunologicznym.

Większość z tych osób ma niską tolerancję na glukozę, najczęściej z powodu towarzyszącej chorobie obniżonej wrażliwości insulinowej.

Stosowanie alternatywnego źródła energii, jakim są tłuszcze, pozwala uwrażliwić tkanki na insulinę oraz wspomaga utratę wagi, co często stanowi problem przy Hashimoto.

Przeciwciała tarczycowe na diecie niskowęglowodanowej


Co więcej, dieta niskowęglowodanowa wykazuje działanie wyciszające autoagresję w przebiegu choroby Hashimoto. Badania pokazują spadek poziomu przeciwciał tarczycowych po rozpoczęciu diety ketogenicznej i przejściu adaptacji.

Największe korzyści uzyskuje się jednak przy połączeniu diety niskowęglowodanowej z dietą wysokobiałkową, co nie powoduje charakterystycznego dla standardowej wersji diety ketogenicznej spadku hormonu T3 i pomaga w regeneracji tkanek tarczycy.

Warto również rozważyć eliminację nabiału oraz orzechów z diety, ponieważ są to popularne alergeny, które mogą wywoływać reakcje autoimmunologiczne.

Daj szansę diecie niskowęglowodanowej w przypadku choroby Hashimoto i odczuj na sobie korzyści wynikające z tego stylu żywienia!







Dzięki diecie niskowęglowodanowej schudłam i znacznie poprawiłam zdrowie. Teraz Twoja kolej!

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości