Nikita Mazepin nie będzie już się ścigał w Formule 1. Jego zespół Hass poinformował, że rozwiązał kontrakt kierowcy, a oprócz tego zakończył współpracę z firmą Uralkali. (...) Nikita Mazepin wyrzucony. Ale kierowcy z Rosji i Białorusi mogą jeszcze startować
Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA), która na razie nie wykluczyła kierowców z Rosji i Białorusi z udziału w zawodach, zdecydowała, że będą oni musieli podpisać specjalną deklarację dotyczącą zachowań.salon24
Elizabeth Trossell, rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR), wezwała do zaprzestania ataków na Rosjan mieszkających za granicą z powodu sytuacji na Ukrainie.
Czy zacznie się teraz latanie z widłami, by dopaść Ruska i jego całą rodzinę? Też salon ale...
Był wrzesień 1939 r. Do prywatnego miasta Wejherowa wkroczyły wojska niemieckie. To było wydarzenie i nikt nie wie do dziś, kto uroczyście chciał Niemców przywitać, ale przygotowania trwały i przebiegały z szybkością błyskawicy. Od rana na rynku wejherowskim zbierali się więc mieszkańcy, by upust radości dać. Ponieważ większość marynarzy walczących dla Polski pochodziła z Wejherowa, można powiedzieć, że hitlerowców niemieckich witały tłumy bogatych żydów, intelektualiści i przemysłowcy miasteczka, rodziny polskich marynarzy i inni zainteresowani zobaczeniem synów niemieckiej ziemi.
Historycy opisują niezwykłą uroczystość tak:
9 września do Wejherowa wkraczają oddziały Wehrmachtu, których dowódcy wojskowi zarządzają zaplanowane represje przeciwko Polakom. Pierwszymi ofiarami są zakładnicy i jeńcy wojenni. Część żołnierzy polskich wziętych do niewoli po upadku Gdyni, przewieziono na wejherowski rynek. Biciem zmuszano do podniesienia w góry ręki podczas odgrywania hymnu niemieckiego. Wśród oprawców jest jeden z synów von Krockowa, wpływowego właściciela pobliskiej posiadłości ziemskiej i pałacu w Krokowej.
Agnieszka też tam była. Jak tylko odzyskała obywatelstwo polskie, a było to w 1952 roku, na każdym zlocie rodziny opowiadała tę historię i nikt kłamstwa jej zarzucić nie mógł. Bo zawsze o łzach kapiących z oczu Polaków i Agnieszki ten sam tekst leciał. O tym, jak nie podniosła ręki do góry, a z nią setki innych widzów i do tego, by ją podnieść, zmuszono ich biciem. Bił hrabia Krockow i bili ich sąsiedzi, którym nagle świadomość narodowa wróciła. Dostali za to, że nie przestrzegali wytycznych dotyczących zachowań. Dostali też za to, że byli Polakami. Teraz historia koło zatoczyła i wymienione koło chyba po łbach hołoty musiało się przeturlać, bo do łask kij powraca. Krótko przed wojną komisarze UE napierdzielali Polaków za to, że z innego kręgu kulturowego pochodzą a dziś my i komisarze całego świata ,,napieprzamy" Rosjan za to, że urodzili się Rosjanami.
Jaką wartość ma człowiek, który nauczył się czytać i pisać, myślenie pozostawiając innym? (Ernst Hauschka)
Osoby urażone treścią moich notek lub komentarzy proszę o kontakt karzo@mail.de Prawnicy osób urażonych po przedłożeniu pełnomocnictwa (Polska) lub Vollmacht (BRD) otrzymają wszystkie moje dane potrzebne do prowadzenia sprawy.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka