W dzisiejszym świecie nie jest łatwo ROZUMNYM ludziom opowiedzieć się po stronie radykalnej prawicy czy lewicy, gdyż obydwie te frakcje/partie/światopoglądy mają swoje plusy i minusy. Zresztą, kliknijcie w poniższy tekst:
Sam podział urodził się dosyć dawno, bo w okresie rewolucji francuskiej. Na Zgromadzeniu Narodowym w 1789 zebrali się przedstawiciele wszystkich klas społecznych. Tak się złożyło, że po prawej stronie sali usiedli przedstawiciele szlachty, arystokracji i duchowieństwa, a po lewej politycy żądający przemian społecznych i politycznych. Na tej podstawie powstał podział na prawicę i lewicę używany do dzisiaj.
Pomimo iż bliżej mi do lewactwa niż prawactwa, to nie mogę całkowicie poprzeć tego pierwszego. Nie chciałabym żyć w totalnie zlewaczałym społeczeństwie. Zarówno modelowo prawicowe, jak i modelowo lewicowe państwo mogłoby odpowiadać chyba jedynie osobom popadającym w ideowe skrajności. A to nie jest dobre, rozważne, mądre. Należy zachować umiar, zdrowy rozsądek i wolność sumienia. Dlatego z jednej strony mam nadzieję, że Polska w pewnych aspektach podąży za zachodem Europy, a z drugiej, że zachowa własną tożsamość, oryginalność i przekonania. Nie musimy być ani parodią „mesjasza narodów”, ani ich „pawiem i papugą”.
Miłośniczka przyrody, wierząca w Boga (po swojemu) antyklerykałka, obyczajowa liberałka. Lubię słuchać audiobooków, pisać na Salonie, rozmawiać z ludźmi w Necie. W życiu realnym jestem odludkiem, nie angażuję się społecznie, właściwie to po prostu spokojnie wegetuję, starając się jakoś uprzyjemnić sobie tę swoją marną egzystencję. Mało wiem i umiem, dlatego każdego, kto pisze sensownie i merytorycznie bardzo cenię. Z kolei wirtualne mądrale, które wiedzą jeszcze mniej ode mnie, ale za to uwielbiają kłótnie i nie stronią od ad personam, traktuję tak, jak na to zasługują.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo