W dotychczasowych tekstach na ten temat zakładałem zgodność skal czasowych na wykresach w raportach MAK i KBWL. Prowadziło to do wniosku, że pół sekundy zostało nadpisane danymi MAK w ten sposób, iż wykonując sklejenie danych, dwie sekundy MAK cofnięto o pół sekundy. Ford Prefect lansuje odmienną koncepcję opartą na spostrzeżeniu, iż wykresy w raportach MAK i KBWL mogą być wzgledem siebie przesunięte o pół sekundy. Jest to zgodne z synchroniazacją na podstawie VHF keying i Markera. Żeby te parametry dyskretne jak najlepiej pasowały do siebie trzeba wykresy co nieco przesunąć. Sposób kreślenia w raporcire KBWL nie jest w tym szczególnie pomocny, ale dysponujemy w sumie ośmioma znacznikami.
W miarę dokładne oszacowania prowadzą do wyniku, że te paramentry na wykresach przesunięte są o 0,33 do 0,55 sekundy - 0,5s. zawiera się w tym przedziale.
Popatrzmy jak wobec tego wyglądają zestawione po przesunięciu o 0,5s. wykresy parametrów zapisywanych 8 razy na sekundę - przeciążenia pionowego
i kąta przechylenia.
Przy takim podejściu okazuje się, że dane z tak zwanej "szarej strefy" MAK są wprawdzie na wykresach KBWL, ale są to płaskie odcinki. Wątek tego trochę dziwnego zjawiska pojawił się już w dyskusji z e2rdo. "Szara strefa" na wykresie kąta przechylenia MAK pokrywała by się z jego gwałtowną zmianą zarejestrowaną w QAR. Możliwe, że ostatni gwałtowny spadek przeciążenia pionowego zarejestrowany w QAR przypadłby na "szarą strefę" MAK. Taka interpretacja ostatnią "szarą strefę" czyni tylko trochę mniej tajemniczą, ale nadpisane "pół sekundy" w raporcie KBWL nadal jest tajemnicze, a nie musi być.
___________________________________'
Inne notki na ten temat:
fikcje.salon24.pl/333237,rejestratory-parametryczne-czyli-sekunda-wobec-wiecznosci
e2rdo.salon24.pl/440203,powazne-rozbieznosci-w-raportach-dotyczace-rejestratorow
Kiedyś Kaczazupa także doradzać doradcy doradcy doradcy doradcy Prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Rozmaitości