Joe Chal
Kilka lat temu napisałem artykuł na temat: „Joe Chal – Szczepienie niemowląt może powodować autyzm! Link poniżej;
https://www.salon24.pl/u/joechal/525127,joe-chal-szczepienie-niemowlat-moze-powodowac-autyzm,2
Zatrucie rtęcią
Przemysł farmaceutyczny od razu z ogromna determinacja zaatakował wszystkich tych, którzy starali się udowodnić, ze rtęć powoduje Autyzm u dzieci.
Czy powinniśmy się szczepić?
Moim zdaniem powinni się szczepić tylko te osoby, co do których istnieje wielkie prawdopodobieństwo, iż jakaś choroba (wirus) może stanowić dla nich wielkie zagrożenie utraty zdrowia a nawet życia. Z wieloma chorobami nasz organizm powinien sobie sam poradzić, ponieważ są to choroby fizjologiczne.
Pamiętajmy, że przebycie choroby zmienia i wzmacnia nasze organizmy - bo takie jest prawo natury.
Pierwsze szczepienia na ospę zostały wykonane w 17-tym wieku i wydaje się, że do dnia dzisiejszego nie ma żadnego postępu. Blisko 100 lat temu, jako konserwantu do szczepionek zaczęto używać rtęci.
W ostatnim dziesięcioleciu niektóre zakłady produkujące szczepionki ogłosiły, iż rtęć została wyeliminowana ze szczepionek, ale po ich sprawdzeniu okazało się to nieprawdą.
Można sobie zadać pytanie: Ile rtęci znajduje się w szczepionce przeciw grypie i innych zalecanych szczepionkach? Czy powinienem się starać znaleźć szczepionkę grypy bez tiomersalu i gdzie można ją dostać?
„Thimerosal - to sulfidobenzoesan etylocyklu, który był stosowany, jako środek konserwujący w VACCINES; ANTYIVENY; i MAŚCI. To był dawniej używany, jako miejscowy środek antyseptyczny. Rozkłada się na etylortęć i tiosalicylan”.
Chociaż większość szczepionek rutynowo podawanych niemowlętom nie zawiera już więcej niż śladowe ilości rtęci etylowej w postaci Thimerosalu, cała zawartość szczepionki nie jest wolna od tiomersalu. Najbardziej znaczącym wyjątkiem jest szczepionka przeciwko grypie sezonowej. Większość, ale nie wszystkie szczepionki przeciw grypie nadal zawierają Thimerosal. Warto zauważyć, że wiele szczepionek stosowanych w krajach trzeciego świata zawiera rtęć i przekracza znacznie bezpieczną dawkę ustanowioną przez Światową Organizację Zdrowia.
Jeśli chodzi o zaopatrzenie Polski w szczepionki to niestety jesteśmy na liście krajów trzeciego świata.
- https://www.fda.gov/ Food and Drug Administration
- http://www.who.int/vaccine_safety/initiative/communication/network/ivs/en/ Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health Institute for Vaccine Safety.
Producenci szczepiomek pod naciskiem naukowcow rozpoczęli „dobrowolnie” usuwanie Thimerosalu ze szczepionek pediatrycznych około 2000 roku. Przyjmuje się, że większość szczepionek pediatrycznych zawierających Thimerosal nie była wykazywana do 2003 roku, ale jakimś cudem była aplikowana. Mimo to większość niemowląt nadal otrzymuje rutynowo szczepionkę zawierającą rtęć pomimo braku Thimerosalu i szczepionek ze śladowymi ilościami Thimerosalu. Niemowlęta otrzymujące szczepionkę przeciw grypie zawierającą Thimerosal otrzymały po 6 miesiącach 12,5 μg rtęci etylu, a po 7 miesiącach dodatkowo 12,5 μg. Dorosłe szczepionki zawierające tiomersal zawierają w przybliżeniu 25 μg. Ta wersja zawierająca Thimerosal przekracza wspomniane wcześniej określone wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Aby uzyskać więcej informacji, możesz przejrzeć specjalny zapis na stronie internetowej NVIC, zatytułowany "Składniki Aluminium i Szczepionki - Co wiemy a czego nie wiemy?" link poniżej;
https://www.nvic.org/Doctors-Corner/Aluminum-and-Vaccine-Ingredients.aspx
W zależności od podawanych szczepionek, w wieku 6 miesięcy, dzisiejsze niemowlęta urodzone przez matki, które otrzymały szczepionkę przeciw grypie w czasie ciąży, mogły otrzymać do 71 μg rtęci etylowej w porównaniu do 187,5 μg, przed próbami zmniejszenia ilości tiomersalu w szczepionkach dla niemowląt. Ponadto nowe wytyczne CDC zalecają, aby wszystkie dzieci w wieku od 2 do 5 lat otrzymywały roczną szczepionkę przeciw grypie. W rezultacie całkowita ilość thimerosalu podawana dzieciom poniżej piątego roku życia jest prawie taka sama jak przed 2000 rokiem.
Istnieją inne źródła narażenia na rtęć u niemowląt. W szczególności należy uznać, że szczepionka przeciw grypie zalecana dla kobiet w ciąży i niektóre preparaty rhogam zawierają rtęć w postaci timerosalu. Całkowite obciążenie rtęcią obejmuje inne źródła, w tym amalgamaty dentystyczne (srebrne nadzienia), żywność, zwłaszcza niektóre rodzaje ryb, oraz zanieczyszczenie powietrza z elektrowni węglowych i pożarów.
Obawy dotyczące zawartości rtęci w szczepionkach zostały omówione w artykule opublikowanym przez Journal Pediatrics w dniu 13 marca 2008 r. i zaktualizowanym 3/17/2016 (jednak został on usunięty z jakichś nieznanych powodów).
Poniżej podaje to, co udało mi się skopiować;
0,5 części na miliard (ppb) rtęć = zabija komórki nerwiaka zarodkowego (Parran i wsp., Toxicol Sci 2005; 86: 132-140).
2 ppb rtęć = limit EPA dla wody pitnej.
20 ppb rtęć = zniszczona struktura błony neurytowej (Leong i wsp., Neuroreport 2001; 12: 733-37).
200 ppb rtęci = poziom cieczy, którą EPA klasyfikuje, jako odpady niebezpieczne.
25 000 ppb rtęci = Stężenie rtęci w szczepionce przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, podawane w momencie urodzenia w USA, w latach 1990-2001.
50 000 ppb Rtęć = Stężenie rtęci w fiolkach szczepionkowych DTaP i Haemophilus B w dawkach wielokrotnych podawanych 4 razy w latach 90-tych dzieciom w wieku 2, 4, 6, 12 i 18 miesięcy.
50000 ppb rtęć = obecna rtęć "konserwantu" w wielodawkowej grypie (94% podaży), meningokokach i tężcach (7 i starszych). Można to potwierdzić po prostu analizując wielodawkowe fiolki.
Jakie zniszczenia w mózgu powoduje trucizna pod postacią rtęci pokazuje eksperyment wykonany na Uniwersytecie w Calgary, Kanada; link poniżej;
Zatrucie rtęcią - historia z Minamaty film poniżej;
Komentarze
Pokaż komentarze (3)