Paweł Jędrzejewski Paweł Jędrzejewski
3431
BLOG

Jonny Daniels jest atakowany z obu stron, bo idzie "drogą środka".

Paweł Jędrzejewski Paweł Jędrzejewski Polityka historyczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 195


Jonny Daniels - założyciel i prezes Fundacji „From The Depths”, honorującej Polaków ratujących Żydów w czasie Zagłady - jest atakowany od dość dawna przez nienawistników zarówno z tzw. "prawa" jak i z tzw. "lewa".

I zarówno przez ludzi skrajnie nienawidzących Żydów jak i przez ludzi skrajnie nienawidzących Polaków.

Działań Danielsa, które zbliżają Polaków i Żydów, nie mogą mu wybaczyć antysemici, bo zależy im na polsko-żydowskim konflikcie. 

Paradoksalnie, polscy antysemici w atakach na Danielsa podają sobie ręce z częścią "bossów" żydowskich środowisk w Polsce, którzy nie mogą znieść sytuacji, że ktoś przełamuje ich monopol na mówienie "żydowskim głosem" i działa "samowolnie" na rzecz polsko-żydowskiego zrozumienia i zgody. 

Te ataki z całkiem przeciwnych - a zarazem SKRAJNYCH - stron przekonują, że Jonny Daniels idzie drogą środka i robi to, co trzeba. A to żydowska droga, bo czytamy w przewodniku żydowskiej etyki i prawa Kicur Szulchan Aruch: "Najlepszą i najbardziej słuszną sprawą jest nauczyć się postępować drogą prowadzącą środkiem.". 

Dotychczas były to ataki werbalne. Przed paroma dniami nastąpił w atakach na Danielsa "jakościowy skok" - na miejsce słów weszły czyny: ktoś przeciął opony w jego samochodzie. 

APEL do tych, którzy go atakują z OBU stron: opanujcie waszą nienawistną retorykę, bo wariatów nie brakuje, a wasze słowa to benzyna lana w ogień ich szaleństwa i nienawiści.


Paweł Jędrzejewski


Od kilkunastu lat redaguję dział "judaizm" i współredaguję dział "opinie" na portalu Forum Żydów Polskich. Piszę felietony dla portali tvpworld.com oraz tysol.pl  .Ukazały się dwa wydania mojej książki "Judaizm bez tajemnic" (2009, 2012). Od 2005 roku prowadzę działalność edukacyjną na temat judaizmu i religijnej kultury żydowskiej w 'Stowarzyszeniu 614. Przykazania' (The 614th Commandment Society) działającym z Kalifornii. W latach 2009-2014 współpracowałem z żydowskim wydawnictwem 'Stowarzyszenie Pardes', uczestnicząc w redagowaniu tłumaczeń na język polski klasycznych dzieł judaizmu. W roku 2011 opublikowałem w formie książkowej rozmowę z autorem monumentalnego, żydowskiego tłumaczenia Tory na polski - ortodoksyjnym rabinem Sachą Pecaricem ("Czy Torę można czytać po polsku?").

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (195)

Inne tematy w dziale Polityka