Jan Bodakowski
Fotorelacja klub Najwyższego Czasu 4-5.09.2012 od ONR do NSZ
W warszawskim Muzeum Niepodległości odbyły się w ostatnim czasie dwie promocje książek. We wtorek 4 września Leszek Zebrowski wygłosił wykład o Narodowych Siłach Zbrojnych. W środę 5 września Arkadiusz Meller, Wojciech Muszyński, Patryk Tomaszewski przybliżyli dwu nacjonalistycznych ideologów z dwudziestolecia międzywojennego: Jana Mosdorfa i Karola Stefana Frycza.
Z powodu braku prawicowego systemu powiadamiania (newslettera i umieszczania ogłoszeń o spotkaniach, manifestacjach, promocjach książek, na prawicowych stronach internetowych) te dwa ciekawe spotkania zorganizowane przez Klub Najwyższego Czasu nie były sukcesami frekwencyjnymi (podczas gdy np. manifestacje organizowane przez Autonomicznych Nacjonalistów ściągają w Warszawie po kilka tysięcy osób).
Napotkanie o Janie Mosdorfie i Karolu Stefanie Fryczu przyszło osób około pięćdziesięciu osób. W tym: prowadzący spotkanie były poseł LPR Daniel Pawłowiec,
trzech prelegentów (Arkadiusz Meller, Wojciech Muszyński, Patryk Tomaszewski).
Wśród widzów były poseł LPR Krzysztof Bosak,
wydawca książki o Fryczu Tadeusz Majcherek z wydawnictwa von Borowiecky, czołowy specjalista w historii PAX i publicysta Myśli Polskiej Maciej Motas.
Na trzech stoiskach książki sprzedawały cztery osoby (w tym Jarosław Kornaś z internetowej księgarni Capitalbook
oraz prezes KZM Adam Wielomski).
Wśród oferowanych książek można było nabyć wiele nowości z wydawnictwa Ostoja i von Borowiecky (w tym i „Ku Nowemu Barokowi. Myśl polityczna Karola Stefana Frycza (1910-1942)” oraz wznowienia pracy Jana Mosdorfa „Wczoraj i jutro”).
Przybliżając postaci prelegentów wystarczy stwierdzić że Arkadiusz Meller to jeden z redaktorów czasopisma „ Historia i Polityka”. Czasopisma monarchistów „Pro Fide Rege et Lege” i monarchistycznego portalu „Konserwatyzm”. Członek władz Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i publicysta portalu „Geopolityka”. Autor i współautor kilku książek.
Wojciech Muszyński jest: pracownikiem Instytutu Pamięci Narodowej, wydawcą kwartalnika Glaukopis. Autorem kilku książek o NSZ, ONR, SN i wielu artykułów (w tym świetnej recenzji książki „Źydokomuna” Pawła Śpiewaka.
Patryk Tomaszewski jest pracownikiem naukowym, autorem licznych artykułów naukowych i specjalistą od nacjonalizmu.
Dzień wcześniej, też w ramach klubu Najwyższego Czasu, odbyła się prelekcja Leszek Żebrowskiego o Narodowych Siłach Zbrojnych.
Słuchaczami spotkania w większości byli emeryci związani z środowiskiem smoleńskim (regularnie uczestniczący w prelekcjach w Muzeum Niepodległości).
Zdecydowanie nie obecni byli czytelnicy Najwyższego Czasu, osoby związane ze środowiskiem wolnorynkowym, czy młodzi nacjonaliści. Relacje z spotkania można znaleźć na:
Dwa tygodnie wcześniej niż spotkania Klubu Najwyższego Czasu miała miejsce 23.08.2012 w księgarni Prusa promocja książki Jędrzeja Giertycha "Wspomnienia ochotnika 1920" (nowe wydanie). W promocji uczestniczyło kilkanaście osób. W tym opowiadający o książce Maciej Giertych,
dwie operatorki,
na sali wykładu słuchał Wojciech Wierzejski były poseł LPR i Elżbieta Wilczyńska były członek władz LPR.
Jan Bodakowski