Jan Bodakowski Jan Bodakowski
6
BLOG

Zdefiniowanie problemów umożliwia wskazanie rozwiązań

Jan Bodakowski Jan Bodakowski Kultura Obserwuj notkę 0
Źle się dzieje w państwie polskim. Rządzący, zamiast rozwiązywać problemy, sami je generują. Optymistyczna wersja wydarzeń zakłada, że robią to z głupoty. Pesymistyczna, że celowo generują problemy. Co gorsze Polacy niezadowoleni z sytuacji nie potrafią się zorganizować, by przeciwstawić się szkodliwej działalności reżimu PO.

Jan Bodakowski
Zdefiniowanie problemów umożliwia wskazanie rozwiązań

Źle się dzieje w państwie polskim. Rządzący, zamiast rozwiązywać problemy, sami je generują. Optymistyczna wersja wydarzeń zakłada, że robią to z głupoty. Pesymistyczna, że celowo generują problemy. Co gorsze Polacy niezadowoleni z sytuacji nie potrafią się zorganizować, by przeciwstawić się szkodliwej działalności reżimu PO.

Pierwszym i niezbędnym krokiem samoorganizacji narodu jest zdefiniowanie problemów. Wskazanie co, gdzie i jak źle działa. Dopiero takie zdefiniowanie problemów pozwala na zaproponowanie działań naprawczych. Potem owe działania trzeba wprowadzić i kontrolować czy nie przynoszą one odwrotnych efektów od zamierzonych lub nie wpływają a rzeczywistość, przez co są marnowaniem sił i środków.

Próbą zdefiniowania problemów nękających Polskę i Polaków jest, wydany nakładem wydawnictwa Biały Kruk, 536 stronicowy, zbiór artykułów naukowych „Zamach na polskość”. Autorami artykułów ukazujących wieloaspektowość procesu niszczenia naszego kraju i narodu, a szerzej zachodniej cywilizacji, są wybitni naukowcy, publicyści i działacze społeczni.

Praca ukazuje współczesną Polskę pod rządami antypolskiego reżimu. „Rzeczywistość, w której policja wkracza do Pałacu Prezydenckiego, wojsko przeszukuje mieszkania cywilów, a rząd ignoruje wyroki sądów i jawnie podporządkowuje się Berlinowi i Brukseli, [...] większość obywateli myślących inaczej niż rządzący ma być »opiłowana« z praw, a prawo staje się narzędziem politycznej zemsty, interpretowanym zgodnie z wygodą władzy”.

Na kartach pracy „Zamach na polskość” „prof. A. Nowak kreśli mroczną, lecz realną wizję Polski bez Polaków, ostrzegając przed konsekwencjami destrukcyjnych ideologii. R. Ziemkiewicz i prof. P. Czarnek zwracają uwagę na to, jak umiera demokracja. Ks. prof. R. Skrzypczak w poruszającym tekście obnaża ataki na autorytet św. Jana Pawła II, będące częścią szerszej strategii podważania fundamentów polskiej tożsamości. Zaś ks. prof. J. Królikowski zadaje pytanie o rolę Kościoła i jego nauczania w tych procesach”.

W kolejnych rozdziałach pracy „Zamach na polskość” „A. Bujak, prof. W. Roszkowski, P. Lisicki i W. Reszczyński opisują mechanizmy, za pomocą których światowa lewica, wspierana przez swoich posłusznych wykonawców w Polsce, usiłuje zniszczyć chrześcijańską kulturę, tradycję i obyczaje. W ich miejsce forsuje nową „normalność” – eksperyment społeczny prowadzący do samobójstwa cywilizacyjnego. Aby dobić suwerenne i samodzielnie myślące narody jak Polska, ataki są wymierzone także w niezależne media, instytucje, edukację oraz gospodarkę, na co zwracają uwagę J. Maciejewski, dr hab. K. Szczucki, B. Nowak, prof. A. Śliwiński i prezes L. Sosnowski. Ci dwaj ostatni wykazują ponadto, jak oddawanie suwerenności państwa skutkuje zubożeniem gospodarczym narodu. W dramatycznych esejach prof. W. Polak oraz prof. G. Kucharczyk ostrzegają przed niemiecką hegemonią”.

„Zamach na polskość” „to niezwykle aktualna i wieloaspektowa książka, która nie tylko diagnozuje zagrożenia, ale również budzi sumienia i przypomina, że Polska nadal może pozostać sobą – jeśli tylko jej obywatele odważą się zdecydowanie powiedzieć »dość«”.

Spis treści
cz.1 Tożsamość
Prof. Andrzej Nowak „Polska bez Polaków?”
Prof. Wojciech Polak „Rozkwit niemieckiej polityki historycznej i wygaszanie polskiej”
Barbara Nowak „Co zostawimy naszym dzieciom i wnukom”
Prof. Grzegorz Kucharczyk „Asymetria i wygaszanie”
cz.2 Wiara
Ks. prof. Robert Skrzypczak „Wygaszanie św. Jana Pawła II”
Ks. prof. Janusz Królikowski „Kościół pośród utrapień”
cz.3 Kultura
Prof. Wojciech Roszkowski „Królestwo chorych umysłów”
Jakub Augustyn Maciejewski „Wyłączenie bezpieczeństwa informacyjnego państwa”
Adam Bujak „Upadek narodowej twórczości”
cz.4 Obyczaje
Paweł Lisicki „Czy Polskę stać na kontrrewolucję?”
Wojciech Reszczyński „Złe rządy są jak zbójce”
Ks. prof. Janusz Królikowski „Trucizna rewolucji seksualnej i jej biedne ofiary”
cz.5 Gospodarka
Prof. Artur Śliwiński „Dążenie do hegemonii globalnej”
Leszek Sosnowski „Deal tysiąclecia”
cz.6 Demokracja
Rafał A. Ziemkiewicz „Odmowa demokracji – Zachód i polska specyfika”
Dr hab. Krzysztof Szczucki „Monowładza, czyli siła ciemiężyciela”
Prof. Przemysław Czarnek „Demokracja umiera w ciszy”

Jan Bodakowski
image

Brzydki. Biedny. Niedoceniony. Nielubiany.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura