Taka idea przyświecała jeszcze pół roku temu bardzo wielu ludziom. Niestety, miejsc jest tylko 460 i ani jednego więcej. Chciałbym tutaj nawiązać do bardzo ciekawej inicjatywy jednego z kandydatów, który zaryzykował wiele i udało mu się. Sam o takim rozwiązaniu myśłałem, ale nie potrafiłem zdobyć się na skutecznosć w działaniu. Pawłowi Kukizowi to udało się.
Na tym blogu chciałbym skupić się tylko na jednym wątku - co należy zrobić, aby skutecznie ubiegać się o mandat posła do sejmu RP. Oczywiście - nie będzie to o metodach nielegalnych - jako porady, ale będą to rozważania - kiedy rozpocząć kampanię wyborczą.
Przepisy Ordynacji Wyborczej precyzują dokładnie, kiedy i na jakich warunkach trwa kampania wyborcza. Ta najbliższa przed nami - już niedługo - będzie batalią o samorządy. Kolejna - do władzy ustawodawczej - już za cztery lata i rok póżniej - będziemy wybierać nowego prezydenta.
Na moim blogu chciałbym poruszyć dwa tematy:
- w jaki sposób przygotować się do skutecznego ubiegania się o madat w wyborach powszechnych,
- na jakich zasadach powinny odbywać się wybory zmierzające do wyłonienia najlepszego kandydata w sejmie.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wybory do senatu i wybory samorządowe będą pojawiać się również na moim blogu, ale jako odniesienie czy porównanie różnych idei. Sam preferuję wybory do sejmu, jako do najważniejszego organu władzy w państwie.
Wypada też wyjaśnić nazwę mojego blogu. Jest w nim kryptonim JOW. Ponieważ próby wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych do sejmu są walką już od ponad ćwierć wieku, stąd przyjąłem powszechnie rozpoznawalny synonim "woJOWnik". Z przyczyn czysto technicznych musiałem tu dołączyć jeszcze znak "JA-" - bo samo słowo "wojownik" już w salon24.pl zostało zarejestrowane.
Zapraszam tutaj także wszytkich woJOWników zmagających się z problemem ordynacji wyborczej do zjednoczenia się i jeżeli macie Koledzy własne witryny - można u mnie załączyć link. Jeżeli ta propozycja spotka się z Waszym zainteresowaniem - to rozwinę ją w taki sposób, aby była to witryna bardzo łatwa do odnalezienia w sieci internetu.
Tyle wstępu. Dzisiaj pierwszy problem - czyli -
od kiedy zacząć własną kampanię wyborczą ?
Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jeżeli ktoś chce przyjąć na siebie służbę dla swojej społeczności - to musi wykazać, ze jest osobą godną zaufania. I jeżeli ktoś dopiero teraz zdecyduje się przyjąć taką misję - to jest to najwłaściwszy moment, aby zacząć tę własną kampanię już od chwili po przeczytaniu moich rozważań.
1. Osoba ubiegająca się o mandat zaufania społecznego musi być osobą znaną w okręgu wyborczym, w którym zamierza kandydować. Duże szanse mają tutaj osoby już znane - lekarze, nauczyciele, aktorzy, urzędnicy obsługujący dużą liczbę petentów.
2. Powiadomienie potencjalnych wyborców w chwili ogłoszenia początku kampanii wyborczej jest dobrym rozwiązaniem. Jednak skuteczność wymaga poinformowania przyszłych wyborców o takim zamiarze na tyle wcześnie, aby zdążyli przekonać się, że mają najwłaściwszego kandydata przed sobą.
3. Przy zbieraniu podpisów o poparcie w ubieganiu się o mandat posła często zdarza się słyszeć uwagę - "a kto to jest?..."
Polecam mój blog uwadze tym, którzy chcieliby skutecznie ubiegać się o elekcję na stanowiska powierzane w wyborach powszechnych.
Prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa jest pochodną właściwych relacji społeczno-gospodarczych w państwie
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Społeczeństwo