Proponuję wysłuchanie muzyki, którą z układu gwiazd na płaszczu MB z Guadalupe odczytał prof. Ferdinando Ojeda Llanesa.
Stwierdził on, że czterdzieści sześć gwiazd na płaszczu Maryi stanowi odzwierciedlenie rzeczywistych gwiazdozbiorów w układzie z dnia 12 grudnia 1531 r., godz. 6:45, nad stolicą Meksyku. O tej właśnie godzinie Juan Diego, któremu ukazała się Matka Boga, rozwinął przed biskupem Juanem de Zumarraga swoją tilmę (wierzchnie odzienie Indian utkane z bardzo nietrwałych włókien agawy), na której widniał znany dziś powszechnie obraz MB z Guadalupe. Co ciekawe układ gwiazdozbiorów na płaszczu Maryi jest lustrzany, a więc nie są one widziane z perspektywy ziemi lecz z perspektywy nieba – z „drugiej strony” kosmosu…
Ciekawy i szczegółowy opis badań profesora można znaleźć m.in. tutaj:
https://www.janchrzciciel.eu/?page_id=10980
A ja jeszcze tylko napiszę parę słów o muzyce zapisanej w gwiazdach i kwiatach:)
Profesor przeprowadził ciekawy eksperyment: przez środek wizerunku poprowadził pionową linię, kolejne linie poprowadził przez 46 gwiazd. Następnie przekształcił je w pięciolinie, a tam gdzie znajdowały się gwiazdy i kwiaty wstawił nuty. Poszczególnym pionowym liniom przyporządkowano dźwięki klawiatury fortepianu. Okazało się, że otrzymany w ten sposób nutowy zapis odzwierciedla doskonałą harmonię.
Aby zweryfikować odkrycie podobny eksperyment przeprowadzono z kopiami obrazu (malarze bardzo często nie przywiązywali uwagi do położenia gwiazd na płaszczu, istnieją więc różnice pomiędzy poszczególnymi kopiami) i okazało się, że harmonii nie było, była kakofonia dźwięków.
Podobny efekt (kakofonii) otrzymano z zapisu nutowego będącego wynikiem układu gwiazd z innej niż 6:45 godziny. Nawet pięciominutowe przesunięcie nie dawało harmonii. Jedynie 6:45, a więc moment potwierdzenia Objawienia przed meksykańskim biskupem, tworzył muzykę…
Są na świecie rzeczy, o których się filozofom nie śniło;)
Proszę posłuchać...
Inne tematy w dziale Rozmaitości