Nobla otrzymał Paul Krugman, popularny felietonista New York Times, autor znanego w Polsce podręcznika z międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Niestety, ponieważ da mu to w tej chwili możliwość wypowiadania się o tym jak zaradzić obecnemu kryzysowi finansowemu. A tymczasem Krugman miał już swoje pięć minut w sprawie kryzysów, gdy Japonia przeżywała podobne kłopoty. Wtedy Krugman namawiał do zwiększania zakresu aktywnej polityki wtłaczania płynności w system bankowy. Skutek katastrofalny - Japonia zamiast się podnieść z głębokiego kryzysu wkroczyła w fazę pełzających bankructw i wieloletniej recesji.
Teraz Krugman proponuje zasadniczo to samo i podoba mu się na przykład socjalizm finansowy robiony przez Anglię.
Plan Anglii polega na wtłoczeniu w banki 500 miliardów funtów. Czyli jakiś 30% PKB. Zobaczymy jak to zadziała.
Mr. Darling informował, że ma to na celu doprowadzenie do tego, aby system znowu zaczął się rozkręcać jak poprzednio. Najwyraźniej dalej ciężko pojmowane jest, że właśnie takie działanie jak poprzednio doprowadziło do obecnego zamieszania.
Instytut Ludwiga von Misesa
Instytut Ludwiga von Misesa
ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji Austriackiej Szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej.
Na blogu publikowane będą przede wszystkim komentarze naszych ekspertów oraz informacje dotyczące działalności Instytutu Misesa. Aby przeczytać więcej tekstów, zapraszamy na naszą stronę
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka