puzyna puzyna
258
BLOG

Koalicja w Niemczech: woda pitna i zdrowie ludzi.

puzyna puzyna Gospodarka Obserwuj notkę 0

Koalicja  w Niemczech:woda pitna i zdrowie ludzi mają dla nas absolutne pierwszeństwo.

 
Nowy paradygmat w Niemczech?
Wyższość zdrowia ludzi nad biznesem za każdą cenę?
 
Dotychczasowy Minister Środowiska w Niemczech Altmeier nazwał  wstrzymywanie od 2012 roku wydawania pozwoleń na poszukiwanie i wydobycie gazu z łupków przy pomocy hydroszczelinowania w Niemczech, przez kraje związkowe jak Nadrenia Północna-Westfalia (NRW), Szlezwik-Holsztyn, Badenia Wüttemberg, Hesja, Dolna Sachsonia "nieformalnym moratorium". 19 września 2013 roku odpowiedział - "Dlatego nie widzę dla hydroszczelinowania żadnej podstawy".
 
Dalej powiedział: Gaz znajduje się w łupkach od milionów lat to wielki skarb, ale ten skarb ani się nie zepsuje ani się ulotni, gdy poczekamy jeszcze 5, 10, 15 lat, aż do wynalezienia bezpiecznych metod wydobywania. Teraz jego nastawienie do wydobycia gazu z łupków znalazło poparcie wśród koalicjantów i reprezentantów większości politycznej w Niemczech.
 
Moratorium dla wydobycia gazu z łupków w Niemczech zostało oficjalnie poparte przez reprezentantów ponad 67 procent wyborców!
 
Nowo ustanowiona koalicja rządowa w Niemczech (w sumie 67,2 % oddanych na nią głosów) składa się z partii Chrześcijańskiej Demokracji (CDU, 34,1%), Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD, 25,7%) oraz z Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU, 7,4%).
 
Na tą koalicję oddali niemieccy obywatele w wyborach nr 18 do Niemieckiego Bundestagu w dniu 22 września 2013 roku większość ponad 29 milionów głosów z 43 milionów oddanych ważnych głosów.
 
W niemieckim Bundestagu z 631 miejsc koalicja zajmuje 504 miejsca (CDU: 255; SPD 193; CSU 56)
 
To jest prawdziwie  wielka koalicja, o dużych możliwościach.
 
Jeden z niewielu tematów, które poprze też opozycja składająca się z lewicy - Die Linke (8,6%, 64 miejsca) oraz niemieckich Zielonych (8,4 %, 63) jest punkt umowy koalicyjnej dotyczącej poszukiwania i wydobycia gazu z łupków.
 
Punkt ten tłumaczę dosłownie z umowy koalicji CDU-SPD- CSU ze strony 61 umowy ustęp Fracking
 
Hydroszczelinowanie, Fracking, tłumaczenie na stronie
 
 
puzyna
O mnie puzyna

Jestem za zmianą hymnu z Mazurka na ROTĘ. "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy." Jestem za wprowadzeniem ustroju Demokracji Kulistej w Polsce. Proszę siebie i Polski nie skracać w komentarzach do 26 liter angielskiego alfabetu. Jednym z elementów patriotyzmu, nierozerwalnie związanym z pojęciem Polski, Ojczyzny jest dla mnie Język Polski. Nie toleruję, świadomego skracania pisma polskiego i kaleczenia polskiej ortografii i gramatyki. Nie ma ograniczeń technicznych i każdy powinien się wysilić i pisać polskimi znaczkami. Mówię po polsku, piszę po polsku to jestem Polakiem i mam Ojczyznę. Zamiarem wrogich Polsce dywersantów jest rozmycie świadomości narodowej Polaków i zniszczenie im Ojczyzny. Każdy powinien spojrzeć na zjawisko hierarchii bez strachu i uprzedzeń by zrozumieć zniewolenie. Popieram inteligencję zbiorową. Każdy powinien rządzić krajem bezpośrednio przez referenda lokalne i ogólnokrajowe.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka