Wysłane także faksem: 004822/3189801
Prokurator Generalny
Andrzej Seremet
Prokuratura Generalna
ul. Barska 28/30
02-315 Warszawa Pilne! Proszę o natychmiastowe
Polen przedłożenie!
2924/10 Berlin, 3.04.2012 r.
Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010
Szanowny Panie Prokuratorze Generalny,
niniejszym wnoszę o zabezpieczenie służbowych i prywatnych bilingów operatorów telefonii komórkowej i stacjonarnej w Polsce jak i treści esemesów wszystkich osób, które brały udział w przygotowaniu lotu Tu 154M w dniu 10.04.2010 r. oraz badaniu katastrofy do chwili obecnej. Dotyczy to także osób, które w jakiejkolwiek funkcji porozumiewały się w sprawie katastrofy w ruchu powietrznym, która miała miejsce w dniu 10.04.2010 r.
Osobami takimi są przykładowo: ówczesny Marszałek Sejmu, a obecny Prezydent RP Bronisław Komorowski, Premier RP Donald Tusk, ówczesna Minister Zdrowia, a obecna Pani Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, ówczesny Minister Obrony Narodowej, a obecny Senator Bogdan Klich, ówczesny Minister SWiA Jerzy Miller jak i wszyscy członkowie jego Komisji badającej przyczyny katastrofy, polski akredytowany Edmund Klich, obecny Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki, obecny Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni jak i wszyscy Ministrowie, urzędnicy administracji publicznej, żołnierze, funkcjonariusze i pracownicy cywilni służb specjalnych.
Wychodzę także z założenia, że wszystkie bilingi Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zostały przez Prokuraturę zabezpieczone.
Zgodnie z odpowiednimi przepisami (Art. 180a, 180c USTAWY z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne) dane te są zabezpieczane przez okres 24 miesięcy, licząc od dnia połączenia lub nieudanej próby połączenia, a z dniem upływu tego okresu dane te ulegają zniszczeniu. Za kilka dni upływa okres 24 miesięcy. Wnioskuję i liczę więc na to, że wskazana przeze mnie czynność zostanie dokonana przed upływem tego terminu.
Europejska Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności gwarantuje prawo do rzetelnego procesu. A z jej artykułu 2 zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wynika proceduralne prawo do efektywnego i skutecznego śledztwa. Efektywne śledztwo jest śledztwem, w którym są uwzględniane wszystkie dostępne dowody.
Z wyrazami szacunku
Stefan Hambura
Rechtsanwalt
zajmuje się stosunkami polsko-niemieckimi oraz prawem wspólnotowo-unijnym tzw. prawem europejskim
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka