Burmistrz Mokotowa i jego zastępcy z tablicami agitacyjnymi na terenie Urzędu Dzielnicy (przed II turą wyborów prezydenckich)
Burmistrz Mokotowa i jego zastępcy z tablicami agitacyjnymi na terenie Urzędu Dzielnicy (przed II turą wyborów prezydenckich)
Marcin Gugulski Marcin Gugulski
408
BLOG

Policja ustala, czy burmistrzowie Mokotowa naruszyli Kodeks wyborczy

Marcin Gugulski Marcin Gugulski Polityka Obserwuj notkę 7

Mokotowska policja ustala, czy Burmistrz Dzielnicy Mokotów i dwoje jego zastępców (wszyscy troje z rekomendacji PO) popełnili wykroczenie, prowadząc zakazaną przez Kodeks wyborczy agitację wyborczą na terenie Urzędu Dzielnicy Mokotów.

Kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich burmistrz Bogdan Olesiński oraz wiceburmistrzowie Krzysztof Skolimowski i Monika Gołębiewska-Kozakiewicz pojawili się na terenie Urzędu Dzielnicy Mokotów przy ul. Rakowieckiej 25/27 z tablicami agitacyjnymi z napisem # głosuję na Bronka i pozowali z nimi do zdjęcia a następnie 20 maja ok. godz. 09.54 burmistrz Olesiński i wiceburmistrz Skolimowski (obecnie kandydat PO na posła) zamieścili to zdjęcie na swoich profilach na Facebooku, poprzedzając je agitacyjnym wstępem: Zapraszamy do głosowania na Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Warto. Razem damy radę. #goBron #popieram Komorowskiego

9 czerwca mokotowski radny Marcin Gugulski (obecnie kandydat PiS na posła) skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przez burmistrza i dwoje jego zastępców czynu zabronionego określonego w art. 108 §1 ust. 1 z związku z art. 105 §1 i art. 494 §1 Kodeksu wyborczego.

Art. 108 §1 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy zabrania prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów.

Art. 494 §1 Kodeksu wyborczego stanowi, że kto, w związku z wyborami, prowadzi agitację wyborczą na terenie urzędów administracji rządowej lub administracji samorządu terytorialnego bądź sądów – podlega karze grzywny.

15 czerwca Prokuratura Okręgowa przesłała zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów „celem dalszego procedowania”.

6 lipca Prokuratura Rejonowa stwierdziła, że prowadzenie 20 maja 2015 r. w Warszawie na terenie Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy agitacji wyborczej w związku z wyborami prezydenckimi stanowi wykroczenie, w związku z czym postanowiła o przekazaniu materiałów postępowania do Komendy Rejonowej Policji Warszawa II „celem prowadzenia odrębnego postępowania w sprawie o wykroczenie”.

13 października – może nieco późno, ale podobno lepiej późno niż wcale – Policja przesłuchała w tej sprawie pierwszego świadka.

 

Zobacz galerię zdjęć:

Rejon zdarzenia - zamknięty wewnętrzny dziedziniec na terenie Urzędu Dzielnicy Mokotów przy wejściu A (ul. Rakowiecka 25/27).
Rejon zdarzenia - zamknięty wewnętrzny dziedziniec na terenie Urzędu Dzielnicy Mokotów przy wejściu A (ul. Rakowiecka 25/27).

66 lat, czyli już - dzięki PiS - w wieku uprawniającym do emerytury, ale jeszcze nie składam broni, pracuję, piszę, liczę itd. 

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (7)

Inne tematy w dziale Polityka