Charakter świąt Bożego Narodzenia jaki znaliśmy z dzieciństwa coraz bardziej oddala się od nas. Zamiast po chrześcijańsku świętować, zgodziliśmy się ze źle pojętej tolerancji na neutralność. Impet tej nowej doktryny przypomina czasy nazistowskie. Hitler cieszyłby się z tego.
W mieście Gotha w Turyngii Jarmark Bożonarodzeniowy przeszedł do historii, teraz nazywa się Jarmarkiem Krasnoludka. W Solingen w ramach nowego projektu „Zimowe Światło” miejscowi handlarze zrezygnowali z chrześcijańskich symboli i ze światełek w kształcie świec z uwagi na religijne uczucia wyznawców islamu, a w Homburgu w Zagłębiu Saary nie ma już tradycyjnego Bazaru Bożonarodzeniowego, tylko Jarmark Kolorowej Różności. W Berlinie na Kreuzbergu poszli jeszcze dalej i już w sierpniu zabronili obchodzenia Bożego Narodzenia w publicznych miejscach, od przedszkola poczynając, a kończąc na miejskich placach. Adwentowe msze święte w szkołach zastępuje się dziwacznymi potworkami, typu Wielokulturowe Święto Wartości. Boże Narodzenie można świętować tylko w zaciszu domowym, aby broń Boże nie oddziaływać ujemnie na uczucia religijne innych.
Praktyka zawodowa Elisabeth Lahusen w przedszkolu w Bremie*
W każdy czwartek śpiewam razem z dziećmi z przedszkola, do którego uczęszczają dzieci różnych narodowości. Śpiewamy piosenki po niemiecku, angielsku, a nawet po senegalsku. Teraz śpiewamy piosenki adwentowe– nie mogą być religijne, bez Jezusa i Marii. „Kochany Bóg” nie ma nic do szukania w niemieckich przedszkolach.
Podczas próby mała, chińska dziewczynka oznajmiła mi, że zna jedną piosenkę, którą jeszcze nigdy nie śpiewaliśmi i zaczęła cicho – weißt du wie viel Sternlein stehen... (czy wiesz ile gwiazdek jest..., popularna kołysanka autorstwa Wilhema Heya). W tym momencie było mi wszystko jedno, gwiżdżę na polityczną poprawność i śpiewam razem z dzieckiem – Bóg, nasz Pan policzył je, aby Jemu żadnej nie zabrakło...
Dla otuchy: Jeżeli kiedykolwiek żadne niemieckie dziecko nie będzie potrafiło śpiewać pieśni adwentowych, a nikt nie będzie wiedział dlaczego świętujemy Boże Narodzenie, zawsze możemy zapytać się Chińczyków.
Boże Narodzenie 2011 w Centrum Paci’Paciana, szopka w wydaniu lewactwa w mieście Bergamo we Włoszech. Brakuje Maryji, za to mamy nadmiar Józefów.
Boże Narodzenie 1937 Geobbels z dziećmi
Tak jak chrześcijaństwo stało na drodze nazistom, tak i dzisiaj zawadza wszechobecnej nowej doktrynie – Twoja wiara i twoje Boże Narodzenie, to tylko twoja prywatna sprawa i w najwyższym wypadku ma wzbudzać tylko dziecięce umysły... umysły twoich dzieci.
Wszystkim czytelnikom i komentatorom mojego bloga życzę -Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Ci spokój i radość. Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem.
*) Źródło http://www.achgut.com/dadgdx/index.php/dadgd/article/bremen_schafft_weihnachten_ab
Komentarze
Pokaż komentarze (93)