Liberalny samorząd to projekt w dłuższej perspektywie mający na celu powiększenie zakresu wolności osobistej i gospodarczej w polskich gminach i miastach.
Moja matka Grażyna Jadwiga Świderska, która jest kandydatką Nowej Nadziei w tegorocznych wyborach samorządowych do Rady Warszawy w okręgu numer 8 (Ursynów, Wilanów, Włochy) na liście ogólnopolskiego Komitetu Wyborców Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, lista numer 2, podpisała Deklarację Liberalnego Samorządowca:
Tu można podpisać tę deklarację:
A tu można ściągnąć książkę "Liberalny samorząd" – kurs podstawowy autorstwa Karola Sobieckiego – koordynatora Centrum Analiz Stowarzyszenia Libertariańskiego:
Grzegorz GPS Świderski
https://Twitter.com/gps65
https://www.Salon24.pl/u/gps65/
https://www.Facebook.com/gie.pe.es.65
https://t.me/KanalBlogeraGPS
https://www.YouTube.com/@GrzegorzSwiderski
https://Niepoprawni.pl/ludzie/gps65
PS. Notki powiązane:
__________________
Czy smoki w mózgu są ciekawe i arbitralne? <- poprzednia notka
następna notka -> Terroryzm jest korzystny dla wszystkich
__________________
Tagi: gps65, wybory, samorząd, polityka
Deklaracja Liberalnego Samorządowca
Jako kandydat/ka w wyborach samorządowych podejmę starania mające na celu wprowadzenie lub utrzymanie poniższych rozwiązań w trakcie mojej pracy w samorządzie:
- Zniesienie lokalnych opłat niewymaganych ustawowo: opłaty od posiadania psa, targowej, reklamowej, miejscowej i uzdrowiskowej.
- Obniżenie lokalnych podatków i opłat wymaganych ustawowo: podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych oraz opłaty adiacenckiej i planistycznej.
- Uchwalenie budżetu samorządu bez deficytu począwszy od pierwszego pełnego roku budżetowego.
- Redukcja wydatków samorządu, a w szczególności obcięcie środków przeznaczanych na cele niewymagane ustawowo. Korzystanie przy tym z możliwości centrum usług wspólnych.
- Likwidacja zbędnych instytucji samorządowych niewymaganych ustawowo, w tym przede wszystkim straży miejskiej/gminnej i gazety prowadzonej przez samorząd.
- Prywatyzacja przynajmniej części gminnych nieruchomości i spółek komunalnych.
- Oddelegowanie zadań obowiązkowych samorządu podmiotom niepublicznym w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – jeżeli tylko istnieje taka możliwość i pozwala to na obniżenie kosztów oraz podniesienie jakości usług publicznych.
- Oddelegowanie zadań obowiązkowych samorządu jednostkom pomocniczym gminy (sołectwom, dzielnicom, osiedlom) i zwiększenie ich udziału w budżecie gminy.
- Ustanowienie stref legalnego spożycia alkoholu w miejscach publicznych.
- Maksymalna dopuszczalna ustawowo liberalizacja lokalnych przepisów dotyczących handlu wyrobami alkoholowymi.
- Stosowanie w zamówieniach publicznych wyłącznie przetargów nieograniczonych z długimi terminami na składanie ofert oraz prostymi opisami przedmiotu zamówienia, bez szczegółowych wymogów faworyzujących konkretne podmioty.
- Umożliwienie załatwiania przez Internet wszystkich spraw, które da się tak załatwić, z opcją śledzenia na bieżąco postępów, a także wprowadzenie elektronicznego obiegu dokumentów.
- Korzystanie z rozwiązań smart city, a w szczególności tych, które pozwalają na obniżenie kosztów poprzez na przykład redukcję strat przy przesyle wody i prądu, efektywniejsze zarządzanie publicznymi instytucjami itp.
- Przeprowadzanie konsultacji społecznych nie tylko w tradycyjnej formie, ale również przez Internet.
Ponadto wolności obywatelskie, osobiste i gospodarcze oraz ochronę niezbywalnych praw jednostki będę przedkładać nad rozwiązania opierające się na przymusie i przemocy.
Bloger, żeglarz, informatyk, trajkkarz, sarmatolibertarianin, futurysta AI. Myślę, polemizuję, argumentuję, politykuję, filozofuję, łapówki przyjmuję: suppi.pl/gps65
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Polityka