zrzut ekranu: Romuald Kałwa
zrzut ekranu: Romuald Kałwa
Romuald Kałwa Romuald Kałwa
836
BLOG

List mieszkańców Jagodna do Premiera Tuska w sprawie chęci przyjęcia imigrantów

Romuald Kałwa Romuald Kałwa Społeczeństwo Obserwuj notkę 10

Mieszkańcy osiedla Jagodno, we Wrocławiu – list do Premiera Donalda Tuska:

Szanowny Panie Premierze!

Mieszkańcy Jagodna pragną wyrazić swoją gotowość do przyjęcia imigrantów, kierując się zasadami solidarności, otwartości i europejskiego humanizmu.

Jako przedstawiciele nowoczesnej Polski, ludzie bez narodowych kompleksów, chcemy wyrazić swoją wolę w sprawie wybudowania na terenie naszego osiedla Centrum Integracji Cudzoziemców, gotowego przyjąć nawet 10 000 imigrantów.

Wierzymy, że nowoczesna Polska powinna być krajem, który nie zamyka się przed potrzebującymi islamistami, ale potrafi im podać pomocną dłoń.

Zdecydowanie odcinamy się od głosów opartych na niechęci i strachu, które sprzeciwiają się duchowi nowoczesności i europejskich wartości.

Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialna polityka migracyjna może stać się szansą na rozwój, a nie zagrożeniem.

Z wyrazami szacunku,

Mieszkańcy Jagodna

Powyższy list jest żartem, ale zupełnie serio:

Od dawna piszę, że wszelkie Centra Integracji Cudzoziemców powinny powstawać tam, gdzie ludzie wyrazili na to wolę w dniu wyborów parlamentarnych 15 października 2023 roku, przy okazji których odbyło się zbojkotowane przez nich referendum.

Jagodno, miasteczko Wilanów, Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk - to tu w Polsce powinny powstać Centra Integracji Cudzoziemców. Ludzie, którzy posłuchali Donalda Tuska powinni wziąć odpowiedzialność za swoje życiowe wybory.

Powinny to być osiedla i dzielnice, w których frekwencja referendalna była wyjątkowo niska w stosunku do biorących udział w wyborach parlamentarnych.

Przypomnijmy chronologię wydarzeń: w dniu 15 października 2023 roku, równolegle z wyborami parlamentarnymi, w Polsce odbyło się ogólnokrajowe referendum, w którym frekwencja wyniosła 40,91%, co oznacza, że jego wyniki nie były prawnie wiążące, ponieważ za namową Donalda Tuska, który "unieważnił" referendum, zostało ono zbojkotowane przez wyborców Tuska, w wyniku czego frekwencja nie wyniosła wymaganych 50%.

Jednym z czterech pytań referendalnych było:

  • Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?

Nie jest tajemnicą, że wielu wyborców Donalda Tuska nienawidzi Polski i innych Polaków i zrobi wszystko, aby jej i swoim znienawidzonym rodakom zaszkodzić. Ludzie ci wybrali europejskość i kosmopolityzm, więc muszą ponieść odpowiedzialność za swoje wybory. Więc islamskich imigrantów niech przyjmują u siebie, na swoich osiedlach, czy w swoich domach. Proste jak budowa cepa. 

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (10)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo