Codziennie modlimy się słowami „Niech przyjdzie Twoje Królestwo”. Ale czy naprawdę rozumiemy, o co prosimy? Czy nasze życie jest świadectwem tego pragnienia? Czy jesteśmy gotowi na to, by Boża wola wypełniła każdą sferę naszego istnienia?
Pragnienie niebios na ziemi
W modlitwie „Ojcze nasz” Jezus uczy nas, jak zwracać się do Boga. Prosimy o przyjście Jego Królestwa, czyli o pełną obecność Boga w naszym życiu i świecie. Jest to pragnienie głęboko wpisane w serce każdego człowieka, tęsknota za czymś więcej niż tylko tym, co materialne i przemijające.
Kiedy prosimy o chleb powszedni, wyrażamy zaufanie, że Bóg zaopiekuje się naszymi podstawowymi potrzebami. Jednocześnie przypominamy sobie, że prawdziwe życie nie polega tylko na zaspokajaniu fizycznych potrzeb, ale na pogłębianiu relacji z Bogiem i bliźnimi.
Przebaczenie jest kolejnym ważnym elementem tej modlitwy. Jezus podkreśla, że nasza zdolność do przebaczania innym jest warunkiem otrzymania przebaczenia od Boga. Przebaczenie nie jest łatwe, wymaga od nas pokory i gotowości do odpuszczenia krzywd. Jednak tylko przebaczenie może uwolnić nas od gorzkich uczuć i umożliwić nam doświadczenie prawdziwej wolności.
Zastanówmy się:
- Na ile moje życie jest zgodne z wolą Bożą?
- Czy zaufam Bogu, że zaspokoi moje potrzeby?
- Czy jestem gotów przebaczyć tym, którzy mnie skrzywdzili?
Zacznijmy od małych kroków: czytajmy Słowo Boże, uczestniczmy w zgromadzeniach Kościoła, modlitwie i postach. Szukajmy sposobności, by służyć innym i dzielić się swoją wiarą. Pamiętajmy, że Królestwo Boże jest już pośród nas, ale jego pełna realizacja nastąpi dopiero w przyszłości.
Modlitwa:
Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje; przyjdź królestwo Twoje; bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom; i nie wódź nas na pokuszenie, ale zbaw nas od złego. Twoja jest wszelka chwała, moc i królestwo. Amen.*
| #modlitwa | #Ojczenasz | #KrólestwoBoże | #przebaczenie | #wiara | #chlebpowszedni | #EwangeliaMateusza | #życiechrześcijańskie | #duchowość |
*Źródła { https://en.wikipedia.org/wiki/Cieszyn_Silesian_dialect ; https://jv.wikipedia.org/wiki/Basa_Silesia }
Dążąc do ideału, koncentruję się nad tym, co można ulepszyć, dlatego częściej krytykuję, niż chwalę. Przedstawiam to, co inni próbują bagatelizować. Nie mam za złe krytyki swojego zajęcia, jeśli cechuje ją zrozumienie i zainteresowanie. Jestem pragmatyczny i nie przywiązuję wagi do tradycji, konwenansów ani politycznej poprawności. Autorytet dla mnie to nie pozycja i tytuł, ale wiedza i kompetencje.
Nowości od blogera
Inne tematy w dziale Kultura